1) Nacionalismus je v tomto konfliktu přítomný zejména ze strany Palestiny. Ano, využívá jako zástupný důvod náboženství, ale to je jen prostředek pro šíření propagandy. Ostatně to obdobně bylo v nacistickém Německu, byť v jiné intenzitě. Dále je tam intenzivní vliv Íránu. Ano, znaky nacionalismu má i Izrael, ale snaží se tam o alespoň částečnou pluralitu, která je v Palestině nebo Íránu nulová.
Tady je k tomu pěkné čtení, pozor odkaz vede rovnou na pdf: link
2) Jak si přesně poražení Hamásu bez ponížení Palestiny představuješ? Izrael se o to snazi evidentně desítky let a zrovna ty budeš patřit k velkým kritikům. Jedním z nenasilnych činů v tomto může být absolutní defunding, který opět bude podroben velké kritice. Hamas je tam na úrovni dominantní politické strany a v podstatě i něco jako církve.
Tady jsou třeba nějaké možnosti naznačené, ale Palestinci to včera vrátili o desítky let zpět. link
link
3) Moc se mi nelíbí naznaceni a argument, že si navzájem vraždí děti. Je to hodně manipulativni a cynicke v době kdy Palestinci děti používají jako lidské štíty a Izraelci dělají vše pro to, aby své i Palestincké děti ochránili. A také to v době, kdy jedna strana cíleně cvičí dětské teroristy dost budí dojem argumentu falešné rovnosti.
link
4) Tvrzení, že jen řada postižených Palestinců sympatizuje s Hamasem je silně manipulativni, protože jich je drtivá většina a pro podobných akcích jim popularita roste na úkor mensinovych umirnenych struktur. Což je hlavní důvod těchto akcí. Když se nebudou dít, podpora Hamásu bude klesat. To je hlavní možné řešení této situace.
link
link
reaguje na:
MarvinP
reagují:
MarvinP
|
reagovat
|