Nesmrtelná akčně-komediální pecka, na kterou se oprávněně vzpomíná jako na kultovní klasiku žánru a nejen kvůli tomu, že představila širší veřejnosti Bullock a Sly během produkce řešil nepříjemnou kauzu s únikem svých nahých fotek z natáčení. Hlášky "Vražda! Smrt! Zabití!" pro jakýkoliv fuckup a kombo "Buď dobrý." a "Buď v prdeli." pro každou jinou vhodnou příležitost (a ta se vždycky najde) s kolegy ve firmě používáme dodnes. V tom, co nadhodil (respektive při zpětném pohledu přímo předpověděl), jak by to v budoucnosti taky mohlo vypadat, šlape tenhle film mocně na paty The Simpsons a to na své straně neměl výhodu dekády trvajícího vysílání (při kterém jen stačilo nahazovat další a další nápady a něco z toho zákonitě vyjít muselo) a k tomu ještě plno věcí může přijít (tři mušle ftw).
Z toho Slyova double feature menu v 1993 jsem měl dost dlouho jako jasnou topku parádního Cliffhangera a Demolition Man byl pro mě "ten druhý vzadu" - fajn záležitost, ale nic tak úplně zásadního. Postupem času ve mně ale film "dozrál", přece jen Sly i Snipes ve vrcholné formě, sympatická Bullock, jedna hláška za druhou, všeobecný nadhled a optimistická vize budoucnosti ala Star Trek, která se ve filmech minimálně tehdy až tak často neobjevovala a tvůrci toho dokázali náležitě využít. Cliffhangera mám sice stále o něco málo raději, ale Demolition Man je už v nejtěsnějším možném závěsu.
869982
Nesmrtelná akčně-komediální pecka, na kterou se oprávněně vzpomíná jako na kultovní klasiku žánru a nejen kvůli tomu, že představila širší veřejnosti Bullock a Sly během produkce řešil nepříjemnou kauzu s únikem svých nahých fotek z natáčení*:D*. Hlášky "Vražda! Smrt! Zabití!" pro jakýkoliv fuckup a kombo "Buď dobrý." a "Buď v prdeli." pro každou jinou vhodnou příležitost (a ta se vždycky najde) s kolegy ve firmě používáme dodnes*:D*. V tom, co nadhodil (respektive při zpětném pohledu přímo předpověděl), jak by to v budoucnosti taky mohlo vypadat, šlape tenhle film mocně na paty The Simpsons a to na své straně neměl výhodu dekády trvajícího vysílání (při kterém jen stačilo nahazovat další a další nápady a něco z toho zákonitě vyjít muselo) a k tomu ještě plno věcí může přijít (tři mušle ftw*:)*).
Z toho Slyova double feature menu v 1993 jsem měl dost dlouho jako jasnou topku parádního Cliffhangera a Demolition Man byl pro mě "ten druhý vzadu" - fajn záležitost, ale nic tak úplně zásadního. Postupem času ve mně ale film "dozrál", přece jen Sly i Snipes ve vrcholné formě, sympatická Bullock, jedna hláška za druhou, všeobecný nadhled a optimistická vize budoucnosti ala Star Trek, která se ve filmech minimálně tehdy až tak často neobjevovala a tvůrci toho dokázali náležitě využít. Cliffhangera mám sice stále o něco málo raději, ale Demolition Man je už v nejtěsnějším možném závěsu*:)*.
reagovat
|