Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 40741 - 40760 Napsat příspěvek

Gorecki

Hlavním hybatelem děje je podle mě boj o přežití ve světě se svými pravidly (a jsem i dosat překvapený, že jsi našel nějaký jiný). To, že se k tomu nechci tak moc vracet je hlavně z důvodu, že už je to nějakou chvilku, co jsem to četl a chtěl bych jít na film aspoň trochu s čistou hlavou.

A samozřejmě nepopírám, že ta "romantická" linka tam není důležitá, to je v 95% všech filmů a knížek, ale tady rozhodně není jednorozměrná, jak se tu snažíš přesvědčit.
581431
Hlavním hybatelem děje je podle mě boj o přežití ve světě se svými pravidly (a jsem i dosat překvapený, že jsi našel nějaký jiný). To, že se k tomu nechci tak moc vracet je hlavně z důvodu, že už je to nějakou chvilku, co jsem to četl a chtěl bych jít na film aspoň trochu s čistou hlavou. A samozřejmě nepopírám, že ta "romantická" linka tam není důležitá, to je v 95% všech filmů a knížek, ale tady rozhodně není jednorozměrná, jak se tu snažíš přesvědčit.
Gorecki
0 0
reagovat

Vardant

Film/kniha musi fungovat sama o sebe. Ohlodane na kost? Popisal som 95% deja, zvysok su vnutorne pocity a myslienky hrdinky, prvoplanova alegoria na reality show a ten tvoj "kontext". Ak som nieco dolezite v tej knihe prehliadol, povedz co. Aj ten kontext aky mas na mysli. Myslim to uprimne, bavime sa o tom cely den a este to ani raz nezaznelo.

Killerzeli
Bavime sa o knihe, ked obaja uvidime film, pobavime sa o tom ako sa im to podarilo. A co je teda podla teba hlavnym hybatelom deja? Ake su zvraty? Co ovplyvnuje rozhodnutia hrdinky co urobi/neurobi?

581424
Film/kniha musi fungovat sama o sebe. Ohlodane na kost? Popisal som 95% deja, zvysok su vnutorne pocity a myslienky hrdinky, prvoplanova alegoria na reality show a ten tvoj "kontext". Ak som nieco dolezite v tej knihe prehliadol, povedz co. Aj ten kontext aky mas na mysli. Myslim to uprimne, bavime sa o tom cely den a este to ani raz nezaznelo. [b]Killerzeli[/b] Bavime sa o knihe, ked obaja uvidime film, pobavime sa o tom ako sa im to podarilo. A co je teda podla teba hlavnym hybatelom deja? Ake su zvraty? Co ovplyvnuje rozhodnutia hrdinky co urobi/neurobi?
Vardant
0 0
reagovat

Gorecki

podobný výcuc (tvůj spoiler) bys mohl použít i na Matrix, či Avatara a kupu jiných věcí, just sayin'.
581422
podobný výcuc (tvůj spoiler) bys mohl použít i na Matrix, či Avatara a kupu jiných věcí, just sayin'.
Gorecki
0 0
reagovat

Gorecki

Jak jsem v předchozím komentáři, tahle diskuze je zbytečná, už kvůli tomu, že teď je aktuální filmová adaptace. To, že tam nějaká ta romantická linka, je samozřejmost a oba se na tom shodnem, ale z mého pohledu je jen součástí celého děje a ne hybatelem a rád se o tom pobavím, až uvidím film :)
581421
Jak jsem v předchozím komentáři, tahle diskuze je zbytečná, už kvůli tomu, že teď je aktuální filmová adaptace. To, že tam nějaká ta romantická linka, je samozřejmost a oba se na tom shodnem, ale z mého pohledu je jen součástí celého děje a ne hybatelem a rád se o tom pobavím, až uvidím film *:)*
Gorecki
0 0
reagovat
Chybí ti tam souvislosti s dalšími díly, které pár věcí staví do jiného světla. Ty tvoje fakta jsou tak osekané na kost, že by romantickým filmem mohl být snad i Aliens, takže to fakt nemá moc cenu rozebírat.
581420
Chybí ti tam souvislosti s dalšími díly, které pár věcí staví do jiného světla. Ty tvoje fakta jsou tak osekané na kost, že by romantickým filmem mohl být snad i Aliens, takže to fakt nemá moc cenu rozebírat.
0 0
reagovat

Killerzeli

Ktore "fakty" mas na mysli? Ja tie o chudobnom dievcati mimo spolocnosti zalubenej do fesaka, ktora ide do velkeho sveta s chlapcom, ktory ju tajne miluje, zo skaredeho kacatka urobia princeznu vo svetle reflektorov s nadhernymi satami, od ktoreho momentu jej uspech zavisi na tom, ci bude dobre hrat zalubeny parik pred divakmi, s tym spojene jej vycitky voci frajerovi doma, postupne prerastanie predstieranej lasky do zmatenosti a lasky mozno skutocnej, bozk ako explozia vytuzeneho a bohato odmeneneho (je to doslova zachrana zivota), ochranarsky instinkt voci malej spolubojovnici, shakespearovske finale s emo samovrazdou a tragedia s navzdy odopretou laskou pre zachranu rodiny ako cliffhanger. Co z tohto nie su fakty a co z toho neposuva dej v tej knihe dalej?:)
581414
Ktore "fakty" mas na mysli? Ja tie o [spoiler]chudobnom dievcati mimo spolocnosti zalubenej do fesaka, ktora ide do velkeho sveta s chlapcom, ktory ju tajne miluje, zo skaredeho kacatka urobia princeznu vo svetle reflektorov s nadhernymi satami, od ktoreho momentu jej uspech zavisi na tom, ci bude dobre hrat zalubeny parik pred divakmi, s tym spojene jej vycitky voci frajerovi doma, postupne prerastanie predstieranej lasky do zmatenosti a lasky mozno skutocnej, bozk ako explozia vytuzeneho a bohato odmeneneho (je to doslova zachrana zivota), ochranarsky instinkt voci malej spolubojovnici, shakespearovske finale s emo samovrazdou a tragedia s navzdy odopretou laskou pre zachranu rodiny ako cliffhanger.[/spoiler] Co z tohto nie su fakty a co z toho neposuva dej v tej knihe dalej?:)
Killerzeli
0 0
reagovat
Já jsem to četl v době, kdy jsem byl ženou, tak to bude asi tím :))

Taky bych to uzavřel, protože se neshodneme na faktech a přijde mi jako by jsi četl verzi, kde ti vystřihli všechen kontext ?) Ale to bychom se vážně museli bavit ve spoiler tagech a celkem zbytečně.
581413
Já jsem to četl v době, kdy jsem byl ženou, tak to bude asi tím *:))* Taky bych to uzavřel, protože se neshodneme na faktech a přijde mi jako by jsi četl verzi, kde ti vystřihli všechen kontext *?)* Ale to bychom se vážně museli bavit ve spoiler tagech a celkem zbytečně.
0 0
reagovat

Kedy ste to citali vy?:)

Nechce sa mi tu o tom debatovat cez spoilertagy, proste z toho citit, ze to pisala zena a stojim si za tym, ze romantika je hlavnym hybatelom deja, ktory mimo toho je len elimination, hlavnej postave dava motivaciu (tu primarnu pre prezitie, sekundarnu aby rodina nehladovala, ziiiv:), manevruje ju do takmer vsetkych dolezitych rozhodnuti (Samotny zaver bol potom o com? Vam sa fakt pacil a mate Y chromozom?:), mozno nie uplne uprimnu zo zaciatku, ale je to tam. Dost tomu "napomaha" aj Ich-forma. Mozno si s tym film poradil lepsie, ale tej knihe chybala akakolvek hlbka aku mal povedzme Battle Royal, a pritom potencial tam bol obrovsky.
581410
Nechce sa mi tu o tom debatovat cez spoilertagy, proste z toho citit, ze to pisala zena a stojim si za tym, ze romantika je hlavnym hybatelom deja, ktory mimo toho je len elimination, hlavnej postave dava motivaciu (tu primarnu pre prezitie, sekundarnu aby rodina nehladovala, ziiiv:), manevruje ju do takmer vsetkych dolezitych rozhodnuti (Samotny zaver bol potom o com? Vam sa fakt pacil a mate Y chromozom?:), mozno nie uplne uprimnu zo zaciatku, ale je to tam. Dost tomu "napomaha" aj Ich-forma. Mozno si s tym film poradil lepsie, ale tej knihe chybala akakolvek hlbka aku mal povedzme Battle Royal, a pritom potencial tam bol obrovsky.
Kedy ste to citali vy?:)
0 0
reagovat

Gorecki

Ono to tak vypadá, že je hybatelem děje a to ještě jen v některých momentech, ale tu hlavní postavu to skoro nezajímá, její motivy jsou úplně jiné. Twilight je aspoň podle filmů pravý opak, kdy se do romantické linky staví zájmy ostatních a jen stojí hlavní postavě v cestě.
581406
Ono to tak vypadá, že je hybatelem děje a to ještě jen v některých momentech, ale tu hlavní postavu to skoro nezajímá, její motivy jsou úplně jiné. Twilight je aspoň podle filmů pravý opak, kdy se do romantické linky staví zájmy ostatních a jen stojí hlavní postavě v cestě.
Gorecki
0 0
reagovat

Gorecki

Četl jsi to pořádně?? 8)
581404
Četl jsi to pořádně?? *8)*
Gorecki
0 0
reagovat

Vardant

Tak to som asi cital inu prvu knihu ako ty:) Ta romantika je tam priam esencialnym hybatelom deja. A z prebalu druhej knihy je hlavna zapletka ako z romanu Rosamundy Pilcherovej. Ake mozno sa to vyvinie uplne inym smerom.
581403
Tak to som asi cital inu prvu knihu ako ty:) Ta romantika je tam priam esencialnym hybatelom deja. A z prebalu druhej knihy je hlavna zapletka ako z romanu Rosamundy Pilcherovej. Ake mozno sa to vyvinie uplne inym smerom.
Vardant
0 0
reagovat
Na tu romantickou linku není kladen velký důraz už ani v první knize a s každou další pořád ustupuje víc do pozadí a rozhodně bych neřekl, že je ten příběh o jejich vztahu.
581401
Na tu romantickou linku není kladen velký důraz už ani v první knize a s každou další pořád ustupuje víc do pozadí a rozhodně bych neřekl, že je ten příběh o jejich vztahu.
0 0
reagovat

Vardant

Ze je to dievcensky roman v post-apo sci-fi sate vs. dievcensky roman v upirsko-vlkodlacom sate. Ci je to "lepsie" napisane neviem, z Twilightu som cital len obsah. Ale Hunger Games sa citaju lahko.
581399
Ze je to dievcensky roman v post-apo sci-fi sate vs. dievcensky roman v upirsko-vlkodlacom sate. Ci je to "lepsie" napisane neviem, z Twilightu som cital len obsah. Ale Hunger Games sa citaju lahko.
Vardant
0 0
reagovat

okkac

Viděl si Running Man? Zkazilo ti to zážitek z Battle Royale? Myslím, že nemusím pokračovat dál.

Hunger Games na úrovni Twilightu a to čím? Doufám, že ne snad kvalitou...
581389
Viděl si Running Man? Zkazilo ti to zážitek z Battle Royale? Myslím, že nemusím pokračovat dál. Hunger Games na úrovni Twilightu a to čím? Doufám, že ne snad kvalitou...
okkac
0 0
reagovat
Tak ono sa to obavami stavalo vedla Twilightu celkom pochopitelne, pretoze ta kniha je fakt trosku na jeho urovni, zase z toho nerobme veldielo. Ale pri spravnom uchopeni sa z toho da vyextrahovat slusne drama a zda sa, ze sa to podarilo.
581388
Tak ono sa to obavami stavalo vedla Twilightu celkom pochopitelne, pretoze ta kniha je fakt trosku na jeho urovni, zase z toho nerobme veldielo. Ale pri spravnom uchopeni sa z toho da vyextrahovat slusne drama a zda sa, ze sa to podarilo.
0 0
reagovat

Hunger Games

No uvidíme nechám se překvapit, ale PG-13 rating a tím, že člověk viděl Battle Royale si myslím, že mi to bude snižovat zážitek, pokud to bude o tom, co čekám.
581386
No uvidíme nechám se překvapit, ale PG-13 rating a tím, že člověk viděl Battle Royale si myslím, že mi to bude snižovat zážitek, pokud to bude o tom, co čekám.
Hunger Games
0 0
reagovat
Tak pro mě žádný velký překvapení... Konečně snad ustanou ty záchvaty demence, kdy se to na MZ neustále stavilo do roviny vedle Twilight.
581384
Tak pro mě žádný velký překvapení... Konečně snad ustanou ty záchvaty demence, kdy se to na MZ neustále stavilo do roviny vedle Twilight.
0 0
reagovat
Na tenhle okamžik, kdy konečně přijdou první recenze a já i s pár dalšími čtenáři budu moci říct "Já to říkal" jsem se těšil skoro více než na ten film samotný. Takže

"Já vám to říkal" :))
A je fajn vidět, že si film drží stejné vyznění jako knížky ... už jen týden:+
581383
Na tenhle okamžik, kdy konečně přijdou první recenze a já i s pár dalšími čtenáři budu moci říct "Já to říkal" jsem se těšil skoro více než na ten film samotný. Takže "Já vám to říkal" *:))* A je fajn vidět, že si film drží stejné vyznění jako knížky ... už jen týden*:+*
0 0
reagovat
No a k Hunger Games - ten novej TV trailer je fakt parádní, nádherně gradující a alespoň u mě - za plnej počet! :) Fakt jsem na to pekelně zvědavej.
581382
No a k Hunger Games - ten novej TV trailer je fakt parádní, nádherně gradující a alespoň u mě - za plnej počet! :) Fakt jsem na to pekelně zvědavej.
0 0
reagovat

The Joker

Nechci předbíhat, ale pro mě je to asi takové překvapení jako Opice ;)
581380
Nechci předbíhat, ale pro mě je to asi takové překvapení jako Opice *;)*
The Joker
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se