Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 31381 - 31400 Napsat příspěvek

popik

Apocalypse Now (1979) 10/10*:+

Viděno poprvé v životě. Byl to chybějící dílek do trojlístku s Četou a Olověnou vestou, které už mám delší dobu za sebou.
Apokalypsa je jednoznačně NEJLEPŠÍ z nich a to:

1. Protože má neuvěřitelnou vizuální/výpravnou stránku. Normálně jsem čuměl, jak film vypadá, i když je z nějakýho konce 70-sátých let. Vzdušný nálet na pláž za doprovodu známé dechovky je vyloženě epesní a neztratil by se ani dneska. Nejsem odborník, ale celkově mě film přišel strašně moderně nasnímanej, úhly kamer atd., prostě pecka! Nemálo napomáhá to, že film/štáb se musel obejít bez digitálních sraček, který dneska vládnou každýmu filmu, takže všechny helikoptéry, bojová technika, lokace, všechno vypadá náramně.

2. Protože postavy a jejich psychologickej vývoj během filmu je ukázkovej. Herecky boží!

3. (Aniž bych četl cokoliv ohledně Coppolova osobního názoru) Jen podle filmu soudím, že jeho názory na válečnou politiku USA by se do značné míry shodovali s těma mýma. US Army je zde vykreslena, dle mého názoru správně, jako vypočítavý, zbabělý a krutý protivník s chabou morálkou, jež ve skutečnosti neumí příliš dobře válčit "muž proti muži", ale velice dobře si vede v útocích z bezpečné vzdálenosti, nejlépe na cizích územích, ve vzdušných náletech, kde se neštítí použít ty největší svinstva (atomová bomba, napalm, chemicke zbrane).

Což mě přivedlo k aktuální situaci na Ukrajině a opravdu směšné mediální/politické kampani vůči Rusku...nemá smyslu rozebírat. Jen dodám, že momentálně bydlím v Kanadě, v podnájmu v domě, jehož majitelka je Ruska-Moskva (učitelka), manžel Ukrajinec-Kyjev (projektant), oba plně podporují Putina v jeho jednání, kolega z práce Rus-Soči, plně podporuje Putina, dvě studentky z Ukrajiny-Oděsa, které jsem poznal na lekcích angličtiny, podporují Putina. Já jen, že mediální obraz konfliktu zavání propagandou jako prase. -sorry, za politickou vsuvku, ale ten film prostě vyvolává emoce! :D

629845
Apocalypse Now (1979) 10/10**:+* Viděno poprvé v životě. Byl to chybějící dílek do trojlístku s Četou a Olověnou vestou, které už mám delší dobu za sebou. Apokalypsa je jednoznačně NEJLEPŠÍ z nich a to: 1. Protože má neuvěřitelnou vizuální/výpravnou stránku. Normálně jsem čuměl, jak film vypadá, i když je z nějakýho konce 70-sátých let. Vzdušný nálet na pláž za doprovodu známé dechovky je vyloženě epesní a neztratil by se ani dneska. Nejsem odborník, ale celkově mě film přišel strašně moderně nasnímanej, úhly kamer atd., prostě pecka! Nemálo napomáhá to, že film/štáb se musel obejít bez digitálních sraček, který dneska vládnou každýmu filmu, takže všechny helikoptéry, bojová technika, lokace, všechno vypadá náramně. 2. Protože postavy a jejich psychologickej vývoj během filmu je ukázkovej. Herecky boží! 3. (Aniž bych četl cokoliv ohledně Coppolova osobního názoru) Jen podle filmu soudím, že jeho názory na válečnou politiku USA by se do značné míry shodovali s těma mýma. US Army je zde vykreslena, dle mého názoru správně, jako vypočítavý, zbabělý a krutý protivník s chabou morálkou, jež ve skutečnosti neumí příliš dobře válčit "muž proti muži", ale velice dobře si vede v útocích z bezpečné vzdálenosti, nejlépe na cizích územích, ve vzdušných náletech, kde se neštítí použít ty největší svinstva (atomová bomba, napalm, chemicke zbrane). Což mě přivedlo k aktuální situaci na Ukrajině a opravdu směšné mediální/politické kampani vůči Rusku...nemá smyslu rozebírat. Jen dodám, že momentálně bydlím v Kanadě, v podnájmu v domě, jehož majitelka je Ruska-Moskva (učitelka), manžel Ukrajinec-Kyjev (projektant), oba plně podporují Putina v jeho jednání, kolega z práce Rus-Soči, plně podporuje Putina, dvě studentky z Ukrajiny-Oděsa, které jsem poznal na lekcích angličtiny, podporují Putina. Já jen, že mediální obraz konfliktu zavání propagandou jako prase. -sorry, za politickou vsuvku, ale ten film prostě vyvolává emoce! *:D*
popik
0 0
reagovat

Sevent Cross (1944)

Veľmi slušne napínavý aj keď nikdy nie strhujúci thriller a to prekvapivo vinou prvýkrát nevýrazného Spencera Tracyho a úplne zbytočnej romantickej štvrťhodinky v závere. Tam kde mal film gradovať, paradoxne takmer úplne umrie. Škoda pretože pár scén je fakt napínavých, vedľajšie postavy sú vynikajúce a je to veľmi slušne natočené.Slabších7/10
629844
Veľmi slušne napínavý aj keď nikdy nie strhujúci thriller a to prekvapivo vinou prvýkrát nevýrazného Spencera Tracyho a úplne zbytočnej romantickej štvrťhodinky v závere. Tam kde mal film gradovať, paradoxne takmer úplne umrie. Škoda pretože pár scén je fakt napínavých, vedľajšie postavy sú vynikajúce a je to veľmi slušne natočené.Slabších7/10
Sevent Cross (1944)
0 0
reagovat

JohnyD

Nakonec se dozvídám od kámošů, že tomu tak opravdu bylo a sypu si popel na hlavu že tak skvělej film kolem mě jen prošuměl...:(
629843
Nakonec se dozvídám od kámošů, že tomu tak opravdu bylo a sypu si popel na hlavu že tak skvělej film kolem mě jen prošuměl...*:(*
JohnyD
0 0
reagovat

The Search (1948)

Nádherný film. Po prvej mrazivej polodokumentárnej polhodinovke sa síce už ide na Hollywoodsku slzotvornú istotu ale na istotu plne funkčnú, filmársky príjemnu a herecky bezchybnú. Zinneman natočil neskôr určite lepšie filmy ( hlavne Šakal FTW!) ale na tento film by sa už len kvôli silnej téme nemalo zabudnúť a navyše ma celkom dobre rozobral 9/10
629842
Nádherný film. Po prvej mrazivej polodokumentárnej polhodinovke sa síce už ide na Hollywoodsku slzotvornú istotu ale na istotu plne funkčnú, filmársky príjemnu a herecky bezchybnú. Zinneman natočil neskôr určite lepšie filmy ( hlavne Šakal FTW!) ale na tento film by sa už len kvôli silnej téme nemalo zabudnúť a navyše ma celkom dobre rozobral 9/10
The Search (1948)
0 0
reagovat

departed

95% z toho čo tu píšem vidím doma mimo práce a 6 filmov denne je fakt len občas. Ale jeden, dva sa snažím dať každý deň

KarelR
jj, čítal som koment na csfd :) ale neviem zohnať titulky a ako by povedal vojak Vojtíšek " My english is not well" ;)
629841
95% z toho čo tu píšem vidím doma mimo práce a 6 filmov denne je fakt len občas. Ale jeden, dva sa snažím dať každý deň KarelR jj, čítal som koment na csfd :) ale neviem zohnať titulky a ako by povedal vojak Vojtíšek " My english is not well" *;)*
departed
0 0
reagovat

Axis

Ja som mal za to, že to u vás už išlo niekedy na jeseň v plnej distribúcii, keď o tom písal recenziu Cival :)
629837
Ja som mal za to, že to u vás už išlo niekedy na jeseň v plnej distribúcii, keď o tom písal recenziu Cival *:)*
Axis
0 0
reagovat

Divoké historky / Relatos salvajes (2014)

Je krásné si potvrdit jak o našich životech rozhodují malé a nicotné chvíle, které občas mohou přerůst do nečekaných důsledků. Vynikající film o to víc zamrzí že u nás prošumí jen kiny jako Aero. Tohle mělo jít do plné distribuce jako kdysi dávno Amores Peros!
Vše co bych rád řekl za mě již řekl Tony. Parchant :+
629839
Je krásné si potvrdit jak o našich životech rozhodují malé a nicotné chvíle, které občas mohou přerůst do nečekaných důsledků. Vynikající film o to víc zamrzí že u nás prošumí jen kiny jako Aero. Tohle mělo jít do plné distribuce jako kdysi dávno Amores Peros! Vše co bych rád řekl za mě již řekl Tony. Parchant *:+*
Divoké historky / Relatos salvajes (2014)
0 0
reagovat

pepo

Dvojka je ještě o úroveň lepší... ;)
629835
Dvojka je ještě o úroveň lepší... *;)*
pepo
0 0
reagovat
V tom případě respekt. Já jsem rád, když stihnu jeden za týden. :D Ale rozumím, že ty se tím nějak i živíš, ne?
629833
V tom případě respekt. Já jsem rád, když stihnu jeden za týden. *:D* Ale rozumím, že ty se tím nějak i živíš, ne?
0 0
reagovat

departed

ako kedy. podľa času. nemám problém dať aj 6 za deň :)
629832
ako kedy. podľa času. nemám problém dať aj 6 za deň :)
departed
0 0
reagovat

pepo

Jen ze zvědavosti, kolik zhlédneš za den cca filmů?
629831
Jen ze zvědavosti, kolik zhlédneš za den cca filmů?
pepo
0 0
reagovat

The Thin Man (1934)

Nie príliš vzrušivú kriminálnu linku neuveriteľne ťahá hore DOKONALÁ hlavná dvojica. Nick a Nora sú toiž jedným z najsympatickejších párov, ktoré kinematografia splodila. Dúfam, že niekde zoženiem aj ďalšie diely série, pretože chcem vidieť a tešiť sa na každú ďalšiu slovnú prestrelku medzi nimi 8/10
629827
Nie príliš vzrušivú kriminálnu linku neuveriteľne ťahá hore DOKONALÁ hlavná dvojica. Nick a Nora sú toiž jedným z najsympatickejších párov, ktoré kinematografia splodila. Dúfam, že niekde zoženiem aj ďalšie diely série, pretože chcem vidieť a tešiť sa na každú ďalšiu slovnú prestrelku medzi nimi 8/10
The Thin Man (1934)
0 0
reagovat

TedGeorge

jj. IMO najlepší screwball
629825
jj. IMO najlepší screwball
TedGeorge
0 0
reagovat

JohnyD

Každá měla něco, to je složité. :-) I ta první, nejkritizovanější fungovala jako úvod parádně. Nejkomplexnější byla svatba, nejsympatičtější demolice a nejmrazivější nehoda.
629823
Každá měla něco, to je složité. :-) I ta první, nejkritizovanější fungovala jako úvod parádně. Nejkomplexnější byla svatba, nejsympatičtější demolice a nejmrazivější nehoda.
JohnyD
0 0
reagovat

pepo

Videl si uz His Girl Friday? Tolik tech screwball Grantovek nakoukanejch nemam, ale to bylo naprosto super... :+
629822
Videl si uz His Girl Friday? Tolik tech screwball Grantovek nakoukanejch nemam, ale to bylo naprosto super... *:+*
pepo
0 0
reagovat

Tony

Ktorá historka sa ti páčila najviac, kebyže si máš vybrať, ak sa nevieš rozhodnuť daj naj tri ;)
629820
Ktorá historka sa ti páčila najviac, kebyže si máš vybrať, ak sa nevieš rozhodnuť daj naj tri *;)*
Tony
0 0
reagovat

Jezinky a bezinky (1944)

Strašne zábavné, dokonca až príliš. Gag, gag, gag, gag, gag, gag, gag ZVRATgag, gag, gag, gag, gag, gag ZVRATgag, gag, gag, gag, gag, gag ZVRAT....a toto dokolečka v úple šialenom tempe takmer dve hodiny bez šance si vydýchnuť. Po Bringing up baby ďlašia klasická komédia trpiaca TF3 syndromom. Fakt by som uvítal pár stop timov, pretože niekde za polovicou som celú tú masu vynikajúcich fórov, úžasných postavičiek a prekombinovaných dejových línií nezvládal vstrebávať a tým pádom sa začal nudiť. Nemyslel som, že to niekedy poviem ale vidieť to v komerčnej telke prerušované reklamou, páčilo by sa mi to viac. Škoda pretože táto Adamsova rodina na steroidoch mohla byť úplne dokonalá. Menej je niekedy viac 7/10
629818
Strašne zábavné, dokonca až príliš. Gag, gag, gag, gag, gag, gag, gag ZVRATgag, gag, gag, gag, gag, gag ZVRATgag, gag, gag, gag, gag, gag ZVRAT....a toto dokolečka v úple šialenom tempe takmer dve hodiny bez šance si vydýchnuť. Po Bringing up baby ďlašia klasická komédia trpiaca TF3 syndromom. Fakt by som uvítal pár stop timov, pretože niekde za polovicou som celú tú masu vynikajúcich fórov, úžasných postavičiek a prekombinovaných dejových línií nezvládal vstrebávať a tým pádom sa začal nudiť. Nemyslel som, že to niekedy poviem ale vidieť to v komerčnej telke prerušované reklamou, páčilo by sa mi to viac. Škoda pretože táto Adamsova rodina na steroidoch mohla byť úplne dokonalá. Menej je niekedy viac 7/10
Jezinky a bezinky (1944)
0 0
reagovat
Jako vypadá to tak, ale uplně si to nemyslím. Možná to bude mou profesí, ale myslím si, že se prostě jenom investuje do špatných resp. "osvědčených", ale to neni jenom u scénáristů.
629806
Jako vypadá to tak, ale uplně si to nemyslím. Možná to bude mou profesí, ale myslím si, že se prostě jenom investuje do špatných resp. "osvědčených", ale to neni jenom u scénáristů.
0 0
reagovat
Pretoze u nas je hafo dobrych a sikovnych filmarov, ale takmer ziadni dobri scenaristi:(
629804
Pretoze u nas je hafo dobrych a sikovnych filmarov, ale takmer ziadni dobri scenaristi:(
0 0
reagovat

Divoké historky / Relatos salvajes (2014)

Boží, ale fakt boží a neskutečně zábavný. Vůbec bych se to nebál postavit mezi Birdmana a Whiplash. Výborný povídkový film se pozná podle toho, že by povídky parádně fungovaly samy o sobě a na konci každé vás neskutečně štve, že tomu tak není a přejete si aby to bylo delší o moc delší, pár minut nestačí. Tady to platí beze zbytku o každé a nemusí se nutně překvapivě pointovat jako ve výtečném britském Black Mirror. Jasně, povídky pointu mají, ale fungují spíš jako taková příjemná krátká tečka za výborným pokrmem, který chutnal každým soustem. Máme tu povídku, která se dívá z příma do očí jedné spielbergovské klasice, máme tu povídku, která... no mám pocit že dál bych už zbytečně spoileroval, protože mne tyhle krátké variace/inspirace na některé známé příběhy hodně bavily. Španélé s Argenticema se hodně pochlapili. V Praze to ještě běží minimálně v Aeru a Bio Oku. Určitě běžte. No a nebo to jde zvládnout s anglickými titulkami. Já zvolil obojí. :) 10/10

PS: Jako u každého relativně malého nehollywoodského filmu mne neskutečně zamrzí, že něco podobného nejsme schopní spráskat u nás, třeba s Polákama, tohle není nic, co by nešlo natočit u nás a takhle kvalitní a přitom zábavný film jsem z českých luhů a hájů neviděl od Pelíšků.
629796
Boží, ale fakt boží a neskutečně zábavný. Vůbec bych se to nebál postavit mezi Birdmana a Whiplash. Výborný povídkový film se pozná podle toho, že by povídky parádně fungovaly samy o sobě a na konci každé vás neskutečně štve, že tomu tak není a přejete si aby to bylo delší o moc delší, pár minut nestačí. Tady to platí beze zbytku o každé a nemusí se nutně překvapivě pointovat jako ve výtečném britském Black Mirror. Jasně, povídky pointu mají, ale fungují spíš jako taková příjemná krátká tečka za výborným pokrmem, který chutnal každým soustem. Máme tu povídku, která se dívá z příma do očí jedné spielbergovské klasice, máme tu povídku, která... no mám pocit že dál bych už zbytečně spoileroval, protože mne tyhle krátké variace/inspirace na některé známé příběhy hodně bavily. Španélé s Argenticema se hodně pochlapili. V Praze to ještě běží minimálně v Aeru a Bio Oku. Určitě běžte. No a nebo to jde zvládnout s anglickými titulkami. Já zvolil obojí. *:)* 10/10 PS: Jako u každého relativně malého nehollywoodského filmu mne neskutečně zamrzí, že něco podobného nejsme schopní spráskat u nás, třeba s Polákama, tohle není nic, co by nešlo natočit u nás a takhle kvalitní a přitom zábavný film jsem z českých luhů a hájů neviděl od Pelíšků.
Divoké historky / Relatos salvajes (2014)
0 0
reagovat
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se