Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum SERIÁLY

příspěvky 17001 - 17020 Napsat příspěvek
reaguje na: Cinefil
To ze niekto nerozumie jazyku alebo nechce citat titulky (alebo nevie bez toho, aby vnimal aj samotny film) a je odkazany na dabing je pochopitelne. Ale inac je to to iste, ako keby si pozeral Indiana Jonesa s Jirim Stepnickou namiesto Forda. Vsetko by bolo rovnake, len herec by vyzeral inak. Ak by niekto nevidel original s Fordom, uzil by si to? Jasne, pretoze ten film ma kopu inych produkcnych kvalit. Ale ak si mam vybrat, nic proti Jirkovi, Ford je skratka Ford. Tak si ho Spielberg predstavoval, to je jeho vizia. Dabing bude uz z principu vzdy nejaka “kopia” a kompromis. Aj ked pre niekoho moze byt lepsie prave to, ze nemusi riesit titulky alebo cudzi jazyk a to mu ten zazitok umocni. Ja proste hlasovy prejav vnimam ako neoddelitelnu sucast herectva a aj ked hercovi rozumiem prd (azijske filmy), vzdy mam z toho vacsi zazitok ked s titulkami vnimam jeho intonaciu.
755778
To ze niekto nerozumie jazyku alebo nechce citat titulky (alebo nevie bez toho, aby vnimal aj samotny film) a je odkazany na dabing je pochopitelne. Ale inac je to to iste, ako keby si pozeral Indiana Jonesa s Jirim Stepnickou namiesto Forda. Vsetko by bolo rovnake, len herec by vyzeral inak. Ak by niekto nevidel original s Fordom, uzil by si to? Jasne, pretoze ten film ma kopu inych produkcnych kvalit. Ale ak si mam vybrat, nic proti Jirkovi, Ford je skratka Ford. Tak si ho Spielberg predstavoval, to je jeho vizia. Dabing bude uz z principu vzdy nejaka “kopia” a kompromis. Aj ked pre niekoho moze byt lepsie prave to, ze nemusi riesit titulky alebo cudzi jazyk a to mu ten zazitok umocni. Ja proste hlasovy prejav vnimam ako neoddelitelnu sucast herectva a aj ked hercovi rozumiem prd (azijske filmy), vzdy mam z toho vacsi zazitok ked s titulkami vnimam jeho intonaciu.
755770
9 -5
reagovat
Sice je zbytečné se k tomu vracet, ale pointou bylo "ochutnat" český dabing, když je k dispozici. Poslední roky se zlepšováním se v angličtině dávám víc a víc přednost originálu. To i v případě, že mám doma na výběr nebo jdu do kina. Přemlouvám i své přátele (a rodiče), aby to zhlíželi v originále kvůli preciznějšímu projevu a překladu. To neznamená, že je mi dabing ukradený. Je to spíš ze zvědavosti. Kolikrát tím zjistím, že je téměř stejně dobrý, anebo úplně blbý. I tak mi připadne, že je tohle hanobení úplně liché.
755770
Sice je zbytečné se k tomu vracet, ale pointou bylo "ochutnat" český dabing, když je k dispozici. Poslední roky se zlepšováním se v angličtině dávám víc a víc přednost originálu. To i v případě, že mám doma na výběr nebo jdu do kina. Přemlouvám i své přátele (a rodiče), aby to zhlíželi v originále kvůli preciznějšímu projevu a překladu. To neznamená, že je mi dabing ukradený. Je to spíš ze zvědavosti. Kolikrát tím zjistím, že je téměř stejně dobrý, anebo úplně blbý. I tak mi připadne, že je tohle hanobení úplně liché.
6 -5
reagují: Gorecki
reagovat
reaguje na: HAL
To ale neplati u vsech a i tam, kde se likeness modeluje castecne podle herce stejne plati, ze se v ramci tech "zakonu" animace uplatnuji jednak simplifikace a z druhe strany pak zas zvelicovani... Nechci rict, ze jsou tam ty pristupy sablonovite, protoze to ma negativni konotace, nicmene do urcite miry se ty vyrazove sablony fakt pouzivaji. Ani ty podobizny si z hlavy nevybavuju nikde tak markantni, ze by od nich jejich predobraz nebyl schopny odpoutat. 
Vetsina animaku mimiku i gestikulaci v dobrem smyslu karikuje do te miry, ze z postav citis ty stereo-/archetypy, se kterymi jsou jejich predobrazy popularne spojovane...
Tam uz je to fakt o tom, jestli daber je schopny hlasem uhrat stejny charakterovy typ, ktery ten postava reprezentuje. 
I-M-H-O ........ 
755766
To ale neplati u vsech a i tam, kde se likeness modeluje castecne podle herce stejne plati, ze se v ramci tech "zakonu" animace uplatnuji jednak simplifikace a z druhe strany pak zas zvelicovani... Nechci rict, ze jsou tam ty pristupy sablonovite, protoze to ma negativni konotace, nicmene do urcite miry se ty vyrazove sablony fakt pouzivaji. Ani ty podobizny si z hlavy nevybavuju nikde tak markantni, ze by od nich jejich predobraz nebyl schopny odpoutat.  Vetsina animaku mimiku i gestikulaci v dobrem smyslu karikuje do te miry, ze z postav citis ty stereo-/archetypy, se kterymi jsou jejich predobrazy popularne spojovane... Tam uz je to fakt o tom, jestli daber je schopny hlasem uhrat stejny charakterovy typ, ktery ten postava reprezentuje.  I-M-H-O ........ 
755762
2 -1
reagovat
reaguje na: Spazz
To není pravda, animované filmy, hlavně ty 3D, se přece točí přímo s herci, dělá se podle nich mimika, šijí se jim na míru. Předabování jim kus té osobnosti vezme. 

Chápu že vycházíš z anime, kde to až tak neplatí, no ale tam najít dabing který by byl kvalitní, to se málokdy podaří (nejen český ale i anglický) 
755762
To není pravda, animované filmy, hlavně ty 3D, se přece točí přímo s herci, dělá se podle nich mimika, šijí se jim na míru. Předabování jim kus té osobnosti vezme.  Chápu že vycházíš z anime, kde to až tak neplatí, no ale tam najít dabing který by byl kvalitní, to se málokdy podaří (nejen český ale i anglický) 
755754
3 -3
reagují: Spazz
reagovat
reaguje na: KARLOS
Ok, sam jsem si znesnadnil pozici, ze jsem to anime zminil... chtel bych si stat za tim, ze tam je situace trochu odlisna, protoze je to proste strasne specificke, ale nemel jsem to proste delat.
Animaky totiz v tehle debate nemaji uplne misto – u nich je kazdy voiceover vychozim bodem rovnocenny... Mohou se pak samozrejme lisit v kvalite (sveho casu mi cinsky dabing u Finding Nemo prisel mnohem lepsi nez original), ale pokazde to spociva v tom, ze je nekdo zavreny ve studiu, kde se verohodne namluvit nerealnou, kreslenou (nebo pocitacem generovanou) postavu. U animovanych filmu je dabing vsechno, jenom menis jazyky. 
755754
Ok, sam jsem si znesnadnil pozici, ze jsem to anime zminil... chtel bych si stat za tim, ze tam je situace trochu odlisna, protoze je to proste strasne specificke, ale nemel jsem to proste delat. Animaky totiz v tehle debate nemaji uplne misto – u nich je kazdy voiceover vychozim bodem rovnocenny... Mohou se pak samozrejme lisit v kvalite (sveho casu mi cinsky dabing u Finding Nemo prisel mnohem lepsi nez original), ale pokazde to spociva v tom, ze je nekdo zavreny ve studiu, kde se verohodne namluvit nerealnou, kreslenou (nebo pocitacem generovanou) postavu. U animovanych filmu je dabing vsechno, jenom menis jazyky. 
755751
2 -2
reagují: HAL
reagovat
Třeba Disneyovky/Pixarovky mají dabing prakticky na úrovni originálu.
Nevrdím, že neupřednostním originál, ale fakt si nemyslím, že by to bylo "maloktera produkce". 8);)
755751
Třeba Disneyovky/Pixarovky mají dabing prakticky na úrovni originálu. Nevrdím, že neupřednostním originál, ale fakt si nemyslím, že by to bylo "maloktera produkce". *8)**;)*
12 -1
reagují: Spazz
reagovat
reaguje na: Cinefil
Z principu
755750
Z principu
755733
4 -4
reagovat
Pokud ten jazyk zvladam, nemam nejmensi duvod divat se na dane dilo jinak nez v jeho puvodni verzi. PROC bych neco takoveho dobrovolne delal? Pochopim to u starsich... nebo postizenych... kterym by neexistence dabovaneho materialu dost ochuzovala zivot, ale jinak je to neco, co bud toleruju z donuceni okolnostma nebo proste ignoruju.

Sebelepsi dabing vzdycky dosahne maximalne tak toho, ze poskytne relativne adekvatni zazitek v porovnani s originalem. To je ale podle me hranice, na kterou si sahla maloktera produkce.

Uplne to same plati i v zahranici, na chlup stejne zazitky jsem slysel od X kolegu ze sveta a treba anglicke dabingy japonskych anime jsou obcas taky dost brutalni peklicko.
755743
Pokud ten jazyk zvladam, nemam nejmensi duvod divat se na dane dilo jinak nez v jeho puvodni verzi. PROC bych neco takoveho dobrovolne delal? Pochopim to u starsich... nebo postizenych... kterym by neexistence dabovaneho materialu dost ochuzovala zivot, ale jinak je to neco, co bud toleruju z donuceni okolnostma nebo proste ignoruju. Sebelepsi dabing vzdycky dosahne maximalne tak toho, ze poskytne relativne adekvatni zazitek v porovnani s originalem. To je ale podle me hranice, na kterou si sahla maloktera produkce. Uplne to same plati i v zahranici, na chlup stejne zazitky jsem slysel od X kolegu ze sveta a treba anglicke dabingy japonskych anime jsou obcas taky dost brutalni peklicko.
12 -3
reagovat
Nerozumím proč musíte ve všem hned odsuzovat dabing. 
755733
Nerozumím proč musíte ve všem hned odsuzovat dabing. 
5 -14
reagují: Gorecki
reagovat
reaguje na: Cinefil
Ne, díky.
755727
Ne, díky.
755725
9 -3
reagovat

Space Force

Zajímavostí je, že tu indiánskou kočičku (z Booksmart) dabuje moje známá - Štěpánka Fingerhutová. Tak neváhejte a ochutnejte i dabing. ;)
755725
Zajímavostí je, že tu indiánskou kočičku (z Booksmart) dabuje moje známá - Štěpánka Fingerhutová. Tak neváhejte a ochutnejte i dabing. *;)*
Space Force
3 -10
reagují: do_Od
reagovat
reaguje na: GuidoA.
9/10
755722
9/10
755562
3 -2
reagovat
reaguje na: AndyKaufman

Space Force

:+
Ja videl jenom jeden trailer (nevim, jestli jich bylo vic...?), po kterem jsem prave vubec nevedel, co cekat... Po peti dilech mi stejne nerozhodny prijde bohuzel i ten samotny serial. Po te druhe epizode jsem ani ne tak cekal jako spis chtel, aby to slo v tom ujetejsim duchu, ale zas tam chteli mit X rodinnych a feel-good presahu a v tehle rovine to podle me proste nefunguje, resp. ne na me. 
755709
*:+* Ja videl jenom jeden trailer (nevim, jestli jich bylo vic...?), po kterem jsem prave vubec nevedel, co cekat... Po peti dilech mi stejne nerozhodny prijde bohuzel i ten samotny serial. Po te druhe epizode jsem ani ne tak cekal jako spis [b]chtel[/b], aby to slo v tom ujetejsim duchu, ale zas tam chteli mit X rodinnych a feel-good presahu a v tehle rovine to podle me proste nefunguje, resp. ne na me. 
Space Force
755705
2 -2
reagovat
reaguje na: Spazz

Space Force

Parodují. Taky jsem váhal, ale došlo mi to až s tím jak moc to střílí do AOC. 

Možná i to je jeden z důvodu jak to kritici odstřelili, tam fakt lítají i nulová hodnocení. A jsem rád , že dle čsfd u nás lidi mají rozum.:)

Baví mne to , ale je to jiné než jsem čekal. V podstatě to mám podobně jako s Orvillem. Taky jsem od toho čekal něco jiného a nakonec jsem si zamiloval každý díl. 

Podle mne budou dva druhy lidí pekelně zklamaný, kdokoliv kdo čekal Office ve vesmíru. A lidi kteří nesnesou sebemenší negativní vtipy směrem na demokraty. A nenechte se mnou zmást, pořád většina vtipů míří na druhou stranu barikády. 

Jsem někde před půlkou a zatím tomu vyčítám akorát to, jak to drží na uzdě Bena Schwartze, protože to je jeden z nejvtipnějších lidi na planetě. 

Btw Parks & Recreations mělo hroznou první řadu a Office první řada vše taky docenila až zpětně. Teď jsem si našel nějakou kritiku a dost se to tehdy sundalo...

Naprosto nemůžu při každé zmínce o Coast Guard  :D
755705
Parodují. Taky jsem váhal, ale došlo mi to až s tím jak moc to střílí do AOC.  Možná i to je jeden z důvodu jak to kritici odstřelili, tam fakt lítají i nulová hodnocení. A jsem rád , že dle čsfd u nás lidi mají rozum.*:)* Baví mne to , ale je to jiné než jsem čekal. V podstatě to mám podobně jako s Orvillem. Taky jsem od toho čekal něco jiného a nakonec jsem si zamiloval každý díl.  Podle mne budou dva druhy lidí pekelně zklamaný, kdokoliv kdo čekal Office ve vesmíru. A lidi kteří nesnesou sebemenší negativní vtipy směrem na demokraty. A nenechte se mnou zmást, pořád většina vtipů míří na druhou stranu barikády.  Jsem někde před půlkou a zatím tomu vyčítám akorát to, jak to drží na uzdě Bena Schwartze, protože to je jeden z nejvtipnějších lidi na planetě.  Btw Parks & Recreations mělo hroznou první řadu a Office první řada vše taky docenila až zpětně. Teď jsem si našel nějakou kritiku a dost se to tehdy sundalo... Naprosto nemůžu při každé zmínce o [spoiler]Coast Guard[/spoiler]  *:D*
Space Force
755683
4 -2
reagují: Spazz
reagovat
Jinak teda nevim, jeslti to je jenom moji unavou, ale zatim nejsem schopny identifikovat, jestli ty woke vlozky paroduji ono "hnuti" nebo jsou myslene vazne...
755683
Jinak teda nevim, jeslti to je jenom moji unavou, ale zatim nejsem schopny identifikovat, jestli ty woke vlozky paroduji ono "hnuti" nebo jsou myslene vazne...
3 -1
reagují: AndyKaufman
reagovat

Space Force

Za me po trech epizodach OK:+ Proste takova pohodicka. Ma to svoje chvile, i kdyz jejich kadence neni astronomicka a nad vetsinou se spis pousmejete, nez ze byste se vylozene smali, ale bavi me to. 

Kazdopadne chimpstronaut parada a kdyby se to v nasledujicich epizodach v podobnem duchu neslo casteji, vubec bych se nezlobil :)
755682
Za me po trech epizodach OK*:+* Proste takova pohodicka. Ma to svoje chvile, i kdyz jejich kadence neni astronomicka a nad vetsinou se spis pousmejete, nez ze byste se vylozene smali, ale bavi me to.  Kazdopadne chimpstronaut parada a kdyby se to v nasledujicich epizodach v podobnem duchu neslo casteji, vubec bych se nezlobil :)
Space Force
3 -1
reagovat

Space Force

První díl nebyl nic moc, ale druhý si mě docela získal 8):D 

z Chimpstronauta a Dogstronauta jsem fakt sral smíchy :D
755670
První díl nebyl nic moc, ale druhý si mě docela získal *8)**:D*  [spoiler]z Chimpstronauta a Dogstronauta jsem fakt sral smíchy *:D*[/spoiler]
Space Force
3 -1
reagovat
seattle mariners budou moji chicago bulls 8)
755562
[url=https://letterboxd.com/film/the-history-of-the-seattle-mariners/]seattle mariners[/url] budou moji chicago bulls *8)*
3 0
reagují: GuidoA.
reagovat
reaguje na: Godlike
Jeden z posledních dílů, teď nevím přesně.
755549
Jeden z posledních dílů, teď nevím přesně.
755546
1 -1
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Ali je pravděpodobně největší borec ever, ale jen se ještě zeptám, který Obamy quote myslíš, ten z posledního dílu?
755546
Ali je pravděpodobně největší borec ever, ale jen se ještě zeptám, který Obamy quote myslíš, ten z posledního dílu?
755523
1 -2
reagují: AndyKaufman
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se