Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum SERIÁLY

příspěvky 13121 - 13140 Napsat příspěvek
reaguje na: Ex-SOLDIER
Straczynski je výborný komiksový scénarista. Jeho Spider-Man patří k tomu nejlepšímu, co kdy vzniklo o hodném sousedském pavoukovi. Jako scénánarista se podílel i na výborném Sense8. Taky jsem Babylon5 neviděl ale pokud to bude mít sobré ohlasy tak to zkusím. 
804011
Straczynski je výborný komiksový scénarista. Jeho Spider-Man patří k tomu nejlepšímu, co kdy vzniklo o hodném sousedském pavoukovi. Jako scénánarista se podílel i na výborném Sense8. Taky jsem Babylon5 neviděl ale pokud to bude mít sobré ohlasy tak to zkusím. 
804001
3 0
reagovat
reaguje na: Ex-SOLDIER
Taky jsem neviděl, tehdy mi to připadalo příliš laciné a cringe, ale poslední dobou slýchám jak dobrý příběh nakonec byl, že jsem na ten seriál pomalu začínal mít chuť. Tak to budu reboot vyhlížet s docela velkou zvědavostí, snad se povede. 
804010
Taky jsem neviděl, tehdy mi to připadalo příliš laciné a cringe, ale poslední dobou slýchám jak dobrý příběh nakonec byl, že jsem na ten seriál pomalu začínal mít chuť. Tak to budu reboot vyhlížet s docela velkou zvědavostí, snad se povede. 
804001
3 0
reagovat
Straczynski dělá na rebootu Babylonu 5... pro CW.:-

A přiznám se, že to je můj velký rest a nikdy jsem to neviděl. =(
804001
Straczynski dělá na rebootu Babylonu 5... pro CW.*:-* A přiznám se, že to je můj velký rest a nikdy jsem to neviděl. =(
4 0
reagují: hroubek, HAL
reagovat
Ale Lost odkudkoliv je pořád dobrý :D
803999
Ale Lost odkudkoliv je pořád dobrý *:D*
5 -1
reagovat
reaguje na: xxendxx
neni to spis X-files z Wishe? (videl jsem jen 1. radu)
803991
neni to spis X-files z Wishe? (videl jsem jen 1. radu)
803990
4 0
reagovat
Fringe je Lost z wishe :)
803990
Fringe je Lost z wishe :)
7 -1
reagují: speta.jr
reagovat
reaguje na: earthworm
Fringe je láska :)
803971
Fringe je láska :)
803948
4 -1
reagovat
reaguje na: earthworm
nezapomeň že ten seriál byl vytvořen více než 10 let zpátky, možná kdyby byl tento koncept vypušten dnes - vypadal by úplně jinak a věřím že i lépe
803950
nezapomeň že ten seriál byl vytvořen více než 10 let zpátky, možná kdyby byl tento koncept vypušten dnes - vypadal by úplně jinak a věřím že i lépe
803948
4 0
reagovat

Fringe S01-04

Po letech odkládání mám za sebou většinu seriálu (před poslední řadou si dám menší pauzu) a potřebuju se z něj trochu vypsat.

Fringe bych asi shrnul tak, že je to show co je zároveň good, bad i ugly.
Největší silou jsou rozhodně postavy, co člověku přirostou k srdci a baví ať už dělají cokoliv, jejich trochu "debilní" humor, mysteriózní atmosféra nebo genius loci laborky na Harvardu.

Co se týče děje a zápletek, tak tam je rozsah od absolutní špičky po odpad. Na každou epizodu nebo moment, u který jsem napjatě poskakoval na kraji židle, připadá chvíle, kdy kroutím očima nad trapností scény nebo znuděně koukám do mobilu místo na obrazovku. Obecně tempo seriálu je jeho největší problém.
Hlavní děj se většinu času pomalu posouvá prostřednictvím menšího množství scén v rámci epizodních příběhů, s tím že jednou za čas se objeví díl věnovaný primární lince a v posledních pár dílech série hlavní story vygraduje.

Tohle je samozřejmě v pořádku a je to koncept, co na seriálovém poli funguje poměrně běžně. U Fringe je ale tahle rovnováha často tak mimo, že epizodní díly kolikrát nemají moc co nabídnout a finálovky jsou potom ohulený na 300% a je toho zase hrozně moc najednou. To se týká hlavně posledních dvojdílů 3. a 4. řady, kdy tvůrci zničehonic zběsile mačkají červené tlačítko "APOKALYPSA" a snaží se využít úplně všechny koncepty, co mají k dispozici, na prostoru 90 minut.

Nejlepší balanc se rozhodně podařilo najít cca od poslední třetiny 2. sezóny do poloviny třetí. Epizody jako Jacksonville, Peter nebo asi obecně nejlepší díl White Tulip předchází výbornou finálovku, kdy se konečně pořádně podíváme "na druhou stranu" a potom celá pasáž s výměnou Olivií šlape úplně perfektním způsobem.

No, už nevím kam jsem tímhle chtěl dojít, uvidíme jak moje dojmy změní posledních 13 dílů. V tuhle chvíli bych Fringe dal spokojených 7/10, s tím že mě trochu mrzí že se nepodařilo proměnit úplně všechny přísliby a potenciál, a že vlastně ty největší vrcholy seriálu byly trochu jinde než bych chtěl. Každopádně už jenom kvůli sympatický partě z Fringe Division tenhle seroš stojí za to.
803948
Po letech odkládání mám za sebou většinu seriálu (před poslední řadou si dám menší pauzu) a potřebuju se z něj trochu vypsat. Fringe bych asi shrnul tak, že je to show co je zároveň good, bad i ugly. Největší silou jsou rozhodně postavy, co člověku přirostou k srdci a baví ať už dělají cokoliv, jejich trochu "debilní" humor, mysteriózní atmosféra nebo genius loci laborky na Harvardu. Co se týče děje a zápletek, tak tam je rozsah od absolutní špičky po odpad. Na každou epizodu nebo moment, u který jsem napjatě poskakoval na kraji židle, připadá chvíle, kdy kroutím očima nad trapností scény nebo znuděně koukám do mobilu místo na obrazovku. Obecně tempo seriálu je jeho největší problém. Hlavní děj se většinu času pomalu posouvá prostřednictvím menšího množství scén v rámci epizodních příběhů, s tím že jednou za čas se objeví díl věnovaný primární lince a v posledních pár dílech série hlavní story vygraduje. Tohle je samozřejmě v pořádku a je to koncept, co na seriálovém poli funguje poměrně běžně. U Fringe je ale tahle rovnováha často tak mimo, že epizodní díly kolikrát nemají moc co nabídnout a finálovky jsou potom ohulený na 300% a je toho zase hrozně moc najednou. To se týká hlavně posledních dvojdílů 3. a 4. řady, kdy tvůrci zničehonic zběsile mačkají červené tlačítko "APOKALYPSA" a snaží se využít úplně všechny koncepty, co mají k dispozici, na prostoru 90 minut. Nejlepší balanc se rozhodně podařilo najít cca od poslední třetiny 2. sezóny do poloviny třetí. [spoiler]Epizody jako Jacksonville, Peter nebo asi obecně nejlepší díl White Tulip předchází výbornou finálovku, kdy se konečně pořádně podíváme "na druhou stranu" a potom celá pasáž s výměnou Olivií šlape úplně perfektním způsobem.[/spoiler] No, už nevím kam jsem tímhle chtěl dojít, uvidíme jak moje dojmy změní posledních 13 dílů. V tuhle chvíli bych Fringe dal spokojených 7/10, s tím že mě trochu mrzí že se nepodařilo proměnit úplně všechny přísliby a potenciál, a že vlastně ty největší vrcholy seriálu byly trochu jinde než bych chtěl. Každopádně už jenom kvůli sympatický partě z Fringe Division tenhle seroš stojí za to.
Fringe S01-04
6 -1
reagují: yeniczek, zahron
reagovat

První záběr z TV seriálu The Last of Us

Text a zdroj od Martina Zavřela šéfredaktora Zingu:
Včera, 26. září 2021, oslavila herní série The Last of Us již osmé výročí „svého“ dne, který se nevztahuje k prvnímu vydání původní hry, ale k datu v jejím příběhu, kdy vypukla nákaza, o které hra vypráví. Tento „svátek“ samozřejmě během reálné pandemie v minulém roce nabral nepříjemný sekundární význam, ale přesto jej včera studio Naughty Dog oslavilo sérií fanouškovských streamů a představením nových reklamních doplňků ke hře a tímto obrázkem ze seriálu. Pokud jde budoucí tituly, prozradili pouze, že stále pracují na multiplayerové „odnoži“ pro TLOU2. Tou největší událostí pro fanoušky ale určitě bylo zveřejnění prvního záběru z očekávaného HBO seriálu, který se má komě jiného pyšnit naprosto rekordním rozpočtem. „Když jsem je poprvé viděl na natáčecí scéně v kompletních kostýmech, řekl jsem si: a sakraaaaa! To jsou Joel & Ellie!“, napsal ke zveřejněnému záběru autor hry i spoluautor chystaného seriálu, Neil Druckmann, který má také minimálně jednu epizodu seriálu
(možná více) režírovat.
803939
Text a zdroj od [b]Martina Zavřela[/b] šéfredaktora Zingu: Včera, 26. září 2021, oslavila herní série The Last of Us již osmé výročí „svého“ dne, který se nevztahuje k prvnímu vydání původní hry, ale k datu v jejím příběhu, kdy vypukla nákaza, o které hra vypráví. Tento „svátek“ samozřejmě během reálné pandemie v minulém roce nabral nepříjemný sekundární význam, ale přesto jej včera studio Naughty Dog oslavilo sérií fanouškovských streamů a představením nových reklamních doplňků ke hře [url=https://www.zing.cz/wp-content/uploads/2021/09/tlouhbo1-scaled.jpg]a tímto obrázkem ze seriálu.[/url] Pokud jde budoucí tituly, prozradili pouze, že stále pracují na multiplayerové „odnoži“ pro TLOU2. Tou největší událostí pro fanoušky ale určitě bylo zveřejnění prvního záběru z očekávaného HBO seriálu, který se má komě jiného pyšnit naprosto[url=https://www.zing.cz/filmy-serialy/96294386/hbo-udajne-planuje-osm-sezon-tlou-serialu/] rekordním[/url] rozpočtem. [i]„Když jsem je poprvé viděl na natáčecí scéně v kompletních kostýmech, řekl jsem si: a sakraaaaa! To jsou Joel & Ellie!“[/i], napsal ke zveřejněnému záběru autor hry i spoluautor chystaného seriálu, Neil Druckmann, který má také minimálně jednu epizodu seriálu (možná více) [url=https://www.zing.cz/novinky/96306476/neil-druckmann-bude-zrejme-rezirovat-nekterou-z-epizod-the-last-of-us-serialu/]režírovat[/url].
První záběr z TV seriálu The Last of Us
3 -8
reagovat

Squid game EP. 1

Keď sa zrazí Battle royale a Takeshiho hrad :+
803932
Keď sa zrazí Battle royale a Takeshiho hrad *:+*
Squid game EP. 1
2 0
reagovat
Ta ukázka na Ozark 4. řadu! Řekne tak málo a přitom hodně.. Krom Barryho se fakt na nic tak netěším, jak na tohle.
803917
Ta ukázka na Ozark 4. řadu! Řekne tak málo a přitom hodně.. Krom Barryho se fakt na nic tak netěším, jak na tohle.
3 -1
reagovat

Sex Ed S03

Tady přiznám, že jsem se celkem ukvapil. Podobně jak druhá řada Ted Lasso to začalo kulháním, aby se to nakonec někdy v půlce rozeběhlo do zdárného cíle. Moc hezké. Až se bude na konci roku hlasovat o nejlepší seriálovou postavu uplynulé seriálové sezony, dejte to rovnou Ruby. 
803902
Tady přiznám, že jsem se celkem ukvapil. Podobně jak druhá řada Ted Lasso to začalo kulháním, aby se to nakonec někdy v půlce rozeběhlo do zdárného cíle. Moc hezké. Až se bude na konci roku hlasovat o nejlepší seriálovou postavu uplynulé seriálové sezony, dejte to rovnou Ruby. 
Sex Ed S03
5 -1
reagovat

Squid Game

To je hrozná věc, nekouká se mi na to vůbec snadno. Je to strašně dobrý, ale je mi z toho vážně smutno.
803898
To je hrozná věc, nekouká se mi na to vůbec snadno. Je to strašně dobrý, ale je mi z toho vážně smutno.
Squid Game
4 0
reagovat

Ted Lasso s02e10

Tohle už je opravdu definitivně tier Downton Abbey. :)
803894
Tohle už je opravdu definitivně tier Downton Abbey. *:)*
Ted Lasso s02e10
6 -5
reagovat

Star Wars - Visions

Skuknute vsetky diely a okrem toho droida Jedi sa mi v podstate pacili vsetky. Dobre namety. Dufam, ze najblizsi SW film bude atmosferou aspon z polovice tym, co tieto kratasy.
803879
Skuknute vsetky diely a okrem toho droida Jedi sa mi v podstate pacili vsetky. Dobre namety. Dufam, ze najblizsi SW film bude atmosferou aspon z polovice tym, co tieto kratasy.
Star Wars - Visions
6 -1
reagovat
reaguje na: MarvinP
Trefně popsané, seriál se odvrací pryč od striktě vědeckého naturelu knih, i doplněním podružných osobních vedlejších zápletek navíc které ani nemají kam vyplynout, a moc to nefunguje. 

Přitom nemám apriori nic proti změnám oproti předloze, v některých ohledech by si ten příběh úpravu / aktualizaci zasloužil - třeba samotný původní záměr založení Nadace jako velkého repozitáře celkového vědění lidstva, moderní Alexandrijskou knihovnu, to asi docela dávalo smysl čtenářům před sedmdesáti lety, ale dnes v době informačního boomu a všudypřítomné wikipedie už to působí spíš úsměvně.

Ale technicky je to špička, všechno vypadá nádherně a už kvůli pár trikovým scénám stojí za to první díl vidět. Druhý moc ne, je úplně zbytečný a nudný... no jestli to takhle chtějí vést dál, tak už chápu ty plány na roztažení na osm sérií. 
803877
Trefně popsané, seriál se odvrací pryč od striktě vědeckého naturelu knih, i doplněním podružných osobních vedlejších zápletek navíc které ani nemají kam vyplynout, a moc to nefunguje.  Přitom nemám apriori nic proti změnám oproti předloze, v některých ohledech by si ten příběh úpravu / aktualizaci zasloužil - [spoiler]třeba samotný původní záměr založení Nadace jako velkého repozitáře celkového vědění lidstva, moderní Alexandrijskou knihovnu, to asi docela dávalo smysl čtenářům před sedmdesáti lety, ale dnes v době informačního boomu a všudypřítomné wikipedie už to působí spíš úsměvně. [/spoiler]Ale technicky je to špička, všechno vypadá nádherně a už kvůli pár trikovým scénám stojí za to první díl vidět. Druhý moc ne, je úplně zbytečný a nudný... no jestli to takhle chtějí vést dál, tak už chápu ty plány na roztažení na osm sérií. 
803837
7 0
reagovat
Hlavni problem Foundation je stejny se kterym se bude v pristich mesicich potykat i Wheel of Time, Cowboy Bebop nebo Halo: v poslednich letech se vyrojilo proste x podobnych veci a kdyz jsi jen dalsim v rade bez nejakeho hacku, tak prijeti jdou dolu...
803849
Hlavni problem Foundation je stejny se kterym se bude v pristich mesicich potykat i Wheel of Time, Cowboy Bebop nebo Halo: v poslednich letech se vyrojilo proste x podobnych veci a kdyz jsi jen dalsim v rade bez nejakeho hacku, tak prijeti jdou dolu...
3 0
reagovat

Cobra kai S4

31.12.2021
8):D:+
803844
31.12.2021 *8)**:D**:+*
Cobra kai S4
4 0
reagovat

Foundation 1,2

Jako... ne, no. První díl ještě šel, protože se celkem držel  knížky. Hlavní rozdíl byl v tom, že v seriálu udělali z císaře excentrického tyrana, zatímco v knize byl císař naprosto nedůležitá figurka, problémem císařství byla přebujelá byrokracie. Zdá se to možná jako hnidopišství a chápu, že trojklonný despota se filmuje líp, než biliardová armáda úředníků, ale celá premisa o matematickém předpovídání budoucnosti je založená na faktu, že v galaktickém imperiu je říliš mnoho lidí, než aby rozhodnutí jednotlivce něco znamenala. Na tom císařství bez císaře, kterému samovolně bobtná aparát až se zhroutí pod vlastní vahou je hned na začátku knihy krásně demonstrované jaký typ procesů je možné psychohistorií předvídat. A tohle prostě šlo do kopru. Já nemám nic proti změnám originálu, ale neměly by jít přímo proti jeho podstatě. Klidně ať jsou ze všech černošky, to je ok, ale Trantor, kterému vládne vrtkavý autokrat je parodie originálu.

Druhej díl líčí události, které v knize nejsou. Nic proti tomu, kdyby to nebyla trochu nuda.
803837
Jako... ne, no. První díl ještě šel, protože se celkem držel  knížky. Hlavní rozdíl byl v tom, že v seriálu udělali z císaře excentrického tyrana, zatímco v knize byl císař naprosto nedůležitá figurka, problémem císařství byla přebujelá byrokracie. Zdá se to možná jako hnidopišství a chápu, že trojklonný despota se filmuje líp, než biliardová armáda úředníků, ale celá premisa o matematickém předpovídání budoucnosti je založená na faktu, že v galaktickém imperiu je říliš mnoho lidí, než aby rozhodnutí jednotlivce něco znamenala. Na tom císařství bez císaře, kterému samovolně bobtná aparát až se zhroutí pod vlastní vahou je hned na začátku knihy krásně demonstrované jaký typ procesů je možné psychohistorií předvídat. A tohle prostě šlo do kopru. Já nemám nic proti změnám originálu, ale neměly by jít přímo proti jeho podstatě. Klidně ať jsou ze všech černošky, to je ok, ale Trantor, kterému vládne vrtkavý autokrat je parodie originálu. Druhej díl líčí události, které v knize nejsou. Nic proti tomu, kdyby to nebyla trochu nuda.
Foundation 1,2
7 0
reagují: HAL
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se