Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum KECÁRNA

příspěvky 120481 - 120500 Napsat příspěvek

TrDLo

Do nás se ve škole češtinářka snažila natlouct, že fantasy je podžánr sci-fi, takže v tom případě je vlastně všechno jmenované sci-fi :) Nicméně já tenhle systém nikdy nepřekousal a raději to beru jako dvě rovnocenné větve. No to jen tak na okraj, nechci to nějak hlouběji rozebírat...
447657
Do nás se ve škole češtinářka snažila natlouct, že fantasy je podžánr sci-fi, takže v tom případě je vlastně všechno jmenované sci-fi :) Nicméně já tenhle systém nikdy nepřekousal a raději to beru jako dvě rovnocenné větve. No to jen tak na okraj, nechci to nějak hlouběji rozebírat...
TrDLo
0 0
reagovat
Na mě juklo 77... Ale rozhodně zajímavá diskuze. Možná až užitečná... Vy si nemyslíte, že SW je fantasy? Myslím, že Durovo rozčlenění je výstižné a trefné...
447656
Na mě juklo 77... Ale rozhodně zajímavá diskuze. Možná až užitečná... Vy si nemyslíte, že SW je fantasy? Myslím, že Durovo rozčlenění je výstižné a trefné...
0 0
reagovat
hej to mi uz nedelejte... zajdu to sem omrknut a vyhrne to na me 40 prispevku :-O
447655
hej to mi uz nedelejte... zajdu to sem omrknut a vyhrne to na me 40 prispevku :-O
0 0
reagovat
Pro me, za me... jdete si treba do.... :)
447654
Pro me, za me... jdete si treba do.... :)
0 0
reagovat
Tak jo konec. Všechno dobrý.
447653
Tak jo konec. Všechno dobrý.
0 0
reagovat
zrovna sem chtel rict, ze sem zvedavej, kdy pride imf a posle vas na chat :D
447652
zrovna sem chtel rict, ze sem zvedavej, kdy pride imf a posle vas na chat *:D*
0 0
reagovat
Jo. A už neunavujme ostatných. ;)
447651
Jo. A už neunavujme ostatných. *;)*
0 0
reagovat

Duro

Dík za typ. Jinak super věci jsou ještě od Timotyho Zahna. Ty je Star Wars si říkaj o natočení.
447650
Dík za typ. Jinak super věci jsou ještě od Timotyho Zahna. Ty je Star Wars si říkaj o natočení.
Duro
0 0
reagovat

Duro

nj. Já mám stejne rád všechny ty filmy co jsme tu vyjmenovali až na Jestřábí ženu (ta mě nudila).
447649
nj. Já mám stejne rád všechny ty filmy co jsme tu vyjmenovali až na Jestřábí ženu (ta mě nudila).
Duro
0 0
reagovat
Skús Kolo času od Jordana, už to má 11 dielov, každý v rozsahu 800 - 900 strán, a ešte stále nie je koniec ;) To ťa uspokojí.
447648
Skús Kolo času od Jordana, už to má 11 dielov, každý v rozsahu 800 - 900 strán, a ešte stále nie je koniec *;)* To ťa uspokojí.
0 0
reagovat
chybka v poslední větě jsem udělal chyby sorry. mělo být Ale tím jak si rozlišil ....
447647
chybka v poslední větě jsem udělal chyby sorry. mělo být Ale tím jak si rozlišil ....
0 0
reagovat
Azazel: Ty takú zázračnú podprdu potrebuješ? ;) Ravenhorn: Ja chápem, akú fantasy máš rád, len som musel doplniť trochu teórie, lebo si to celé trestuhodne zjednodušil. Že obhajuješ žáner, to ti ako ďalší milovník fantasy kvitujem. Mimochodom, plagát na Eragona ma nalákal vypiplanou podobou dračice, vyzerá sympaticky.
447646
Azazel: Ty takú zázračnú podprdu potrebuješ? *;)* Ravenhorn: Ja chápem, akú fantasy máš rád, len som musel doplniť trochu teórie, lebo si to celé trestuhodne zjednodušil. Že obhajuješ žáner, to ti ako ďalší milovník fantasy kvitujem. Mimochodom, plagát na Eragona ma nalákal vypiplanou podobou dračice, vyzerá sympaticky.
0 0
reagovat

Duro

No právě s tím Martinem. Pokuď je třeba fantasy příběh o jedné knížce tak přečtu dobrý třeba, ale krátké a rychlé a za chvíli na to zapomenu. Já mám rád mega dlouhé ságy. Např. Píseň ledu a ohně, Harry Potter, Pán prstenů, Zbloudilá legie a její pokračování apod.
447645
No právě s tím Martinem. Pokuď je třeba fantasy příběh o jedné knížce tak přečtu dobrý třeba, ale krátké a rychlé a za chvíli na to zapomenu. Já mám rád mega dlouhé ságy. Např. Píseň ledu a ohně, Harry Potter, Pán prstenů, Zbloudilá legie a její pokračování apod.
Duro
0 0
reagovat

Duro

JJ já mám nejraději čistokrevnou fantasy. Ostatní ti beru krom Blada který je pro mě spíš pomalu komiks stylu Spidermana, Batmana apod. Jinak Star wars pro mě vždy Scifi, Pán prstenů zase fantasy, A třeba Stargate scifi, i když v SG míchaj všechno možný. Pro mě nikdy nebude fantasy filmy, kde se cestuje pomocí hvězdných lodí, sviští lasery, jsou tam všude "mimozemšťani. To bych mohl i film Serenity navzat fantasy i když je to scifi. Ale Tím jak si rozlošil historická fantasy, mytologická fantasy to ti beru.
447644
JJ já mám nejraději čistokrevnou fantasy. Ostatní ti beru krom Blada který je pro mě spíš pomalu komiks stylu Spidermana, Batmana apod. Jinak Star wars pro mě vždy Scifi, Pán prstenů zase fantasy, A třeba Stargate scifi, i když v SG míchaj všechno možný. Pro mě nikdy nebude fantasy filmy, kde se cestuje pomocí hvězdných lodí, sviští lasery, jsou tam všude "mimozemšťani. To bych mohl i film Serenity navzat fantasy i když je to scifi. Ale Tím jak si rozlošil historická fantasy, mytologická fantasy to ti beru.
Duro
0 0
reagovat
Duro: to s tou podprsenkou neni marny...me to nalakalo...
447643
Duro: to s tou podprsenkou neni marny...me to nalakalo...
0 0
reagovat
Ehm, k tým Star Wars: aby ma niekto nechytal za slovíčka, treba si tam podčiarknuť, že v sci-fi musí mať technika ZÁSADNÚ, DEJOTVORNÚ úlohu. V SW samozrejme sú roboty, kozmické lode a pod., ale je to len omáčka, nie je to technológia, ktorá príbeh posúva ďalej (ako v Matrixe virtuálna realita, napríklad)... No, dosť už :D
447642
Ehm, k tým Star Wars: aby ma niekto nechytal za slovíčka, treba si tam podčiarknuť, že v sci-fi musí mať technika ZÁSADNÚ, DEJOTVORNÚ úlohu. V SW samozrejme sú roboty, kozmické lode a pod., ale je to len omáčka, nie je to technológia, ktorá príbeh posúva ďalej (ako v Matrixe virtuálna realita, napríklad)... No, dosť už *:D*
0 0
reagovat

Ravenhorn:

Ravenhorn: Martina som čítal prvý diel, výborne napísané, uznávam, ale mňa tie ságy nebavia, kto má čakať ďalších sedemnásť dielov, kým vyzabíja tých 1500 postáv, ktoré si tam navymýšľal? A to je problém väčšiny fantasy ság, že ich autori nepoznajú mieru... Ešte kým je to trilógia ako Pán prsteňov, gut, ale keď mám čítať 12 kníh o sile 900 strán, tak ďakujem...
447641
Ravenhorn: Martina som čítal prvý diel, výborne napísané, uznávam, ale mňa tie ságy nebavia, kto má čakať ďalších sedemnásť dielov, kým vyzabíja tých 1500 postáv, ktoré si tam navymýšľal? A to je problém väčšiny fantasy ság, že ich autori nepoznajú mieru... Ešte kým je to trilógia ako Pán prsteňov, gut, ale keď mám čítať 12 kníh o sile 900 strán, tak ďakujem...
Ravenhorn:
0 0
reagovat
No, tak som tu :D. Ach jaj!!! Fantasy je predsa veľmi rozvetvený žáner. Ja chápem, že pre teba sú to len báchorky v štýle DD (myslím teraz hru), kde skupina hrdinov v zložení čarodej, bojovník, elf, trpaslík atd. ide hľadať nejakú magickú podprsenku prastarej bohyne, pretože veštba predpovedá, že ak jej ovisnú kozy, z Východu pritiahne veľké Zlo a všetkých premení na homosexuálov. Ale sú predsa žánre ako high fantasy (to je to, čo máš rád ty), historická fantasy (Jastrabia žena, Excalibur, tá poľská Stará báseň), mytologická fantasy (Súboj titanov, Odyseus...) alebo urban fantasy (Nočná hliadka, čiastočne napr. Blade). Takže tak...
Je zaujímavá diskusia o Star Wars. Ja to nazývam space fantasy. Sci-fi je totiž definovaná tým, že zásadnú úlohu v príbehu má čisto technický (technologický) výdobytok ako napr. replikanti, klony, roboty, nanotechnológie, stroj času a pod. V Star Wars nič také nie je, príbeh je založeny v podstate na mágii. V novej trilógii to Lucas zdôvodňuje tým svinstvom, čo majú Jediovia v krvi, ale to už je nadstavba. Príbehovou štruktúrou sú pôvodné SW čistá fantasy (družina v zložení bojovník, čarodejník, zlodej, princezná, trpaslíci má splniť úlohu, aby zatrhla plány temného čarodejníka, ktorý slúži Sauronovi... ehm, cisárovi)...
447640
No, tak som tu *:D*. Ach jaj!!! Fantasy je predsa veľmi rozvetvený žáner. Ja chápem, že pre teba sú to len báchorky v štýle DD (myslím teraz hru), kde skupina hrdinov v zložení čarodej, bojovník, elf, trpaslík atd. ide hľadať nejakú magickú podprsenku prastarej bohyne, pretože veštba predpovedá, že ak jej ovisnú kozy, z Východu pritiahne veľké Zlo a všetkých premení na homosexuálov. Ale sú predsa žánre ako high fantasy (to je to, čo máš rád ty), historická fantasy (Jastrabia žena, Excalibur, tá poľská Stará báseň), mytologická fantasy (Súboj titanov, Odyseus...) alebo urban fantasy (Nočná hliadka, čiastočne napr. Blade). Takže tak... Je zaujímavá diskusia o Star Wars. Ja to nazývam space fantasy. Sci-fi je totiž definovaná tým, že zásadnú úlohu v príbehu má čisto technický (technologický) výdobytok ako napr. replikanti, klony, roboty, nanotechnológie, stroj času a pod. V Star Wars nič také nie je, príbeh je založeny v podstate na mágii. V novej trilógii to Lucas zdôvodňuje tým svinstvom, čo majú Jediovia v krvi, ale to už je nadstavba. Príbehovou štruktúrou sú pôvodné SW čistá fantasy (družina v zložení bojovník, čarodejník, zlodej, princezná, trpaslíci má splniť úlohu, aby zatrhla plány temného čarodejníka, ktorý slúži Sauronovi... ehm, cisárovi)...
0 0
reagovat
Ravenhorn: zdravím tě Georgi :)
447639
Ravenhorn: zdravím tě Georgi :)
0 0
reagovat
:Dfungujou:D nic uploadovat nebudu, umis cist cloveku?
447638
*:D*fungujou*:D* nic uploadovat nebudu, umis cist cloveku?
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se