Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum KECÁRNA

příspěvky 116041 - 116060 Napsat příspěvek
A to ako vážne sa to u vás volá vlámština? Tí ľudia, čo tým rozprávajú sú potom vlámi? Lebo my na Slovensku máme flámčinu a flámov...
452057
A to ako vážne sa to u vás volá vlámština? Tí ľudia, čo tým rozprávajú sú potom vlámi? Lebo my na Slovensku máme flámčinu a flámov...
0 0
reagovat
Charlotte: v tom případě jsem vlámštině rozuměl lépe než nizozemštině:)
452056
Charlotte: v tom případě jsem vlámštině rozuměl lépe než nizozemštině:)
0 0
reagovat

st39.6

No to je jasný, ne? Bože, si objevil Ameriku, ne? :D
452055
No to je jasný, ne? Bože, si objevil Ameriku, ne? *:D*
st39.6
0 0
reagovat

SCHOOLs OUT

Teda ted jsem dopsal zasr... seminarni praci a vubec nevim co se deje - 2 dny v kuse jsem to ale lemra nezodpovedna na posledni chvili :- No neva - DOUFAM ZE JSEM NEPROPASL 300 trailer jak rikal IMF ze by mohl vyjit nekdy tenhle tyden ;)
452054
Teda ted jsem dopsal zasr... seminarni praci a vubec nevim co se deje - 2 dny v kuse jsem to ale lemra nezodpovedna na posledni chvili *:-* No neva - DOUFAM ZE JSEM NEPROPASL 300 trailer jak rikal IMF ze by mohl vyjit nekdy tenhle tyden *;)*
SCHOOLs OUT
0 0
reagovat
Pro jeste vetsi presnost: Na severu Belgie je sice hlavnim jazykem vlamstina, ale vetsina regionu pouziva vlastni nareci (myslim ze neco jaka nase hanactina a tak). Tam, kde jsem byl, se to nareci jmenovalo Flemish. Rikali, ze vlamsky se v podstate domluvi taky, ale primarne mluvi tim narecim.
452053
Pro jeste vetsi presnost: Na severu Belgie je sice hlavnim jazykem vlamstina, ale vetsina regionu pouziva vlastni nareci (myslim ze neco jaka nase hanactina a tak). Tam, kde jsem byl, se to nareci jmenovalo Flemish. Rikali, ze vlamsky se v podstate domluvi taky, ale primarne mluvi tim narecim.
0 0
reagovat
a v africe se mluvi africky a v americe americky, kdyby nekdo nevedel
452052
a v africe se mluvi africky a v americe americky, kdyby nekdo nevedel
0 0
reagovat
vlámština je de facto belgická varianta nizozemštiny, ale dvě slečny z vlámské části mi tvrdily, že nizozemštině moc nerozumí, tak nevím, jak velký je v tom rozdíl- jako čeština a slovenština nebo čeština a polština?
btw. znám i Pražáky, co mají potíže rozumět Moravákům:-)
452051
vlámština je de facto belgická varianta nizozemštiny, ale dvě slečny z vlámské části mi tvrdily, že nizozemštině moc nerozumí, tak nevím, jak velký je v tom rozdíl- jako čeština a slovenština nebo čeština a polština? btw. znám i Pražáky, co mají potíže rozumět Moravákům:-)
0 0
reagovat
Charlotte: jsi si jistá, že tímhle se vyčerpává? Imho by tomu ona slečna rozuměla velmi dobře. Pokud je mi známo, běžně se nizozemštině říká vlámština. V severní části Belgie se mluví prakticky stejnou nizozemštinou jako v Nizozemí. Jen severnímu Belgičanovi zní nizozemština pravého Nizozemce agresivněji. V jižní Belgii se pochopitelně mluví francouzsky.
452050
Charlotte: jsi si jistá, že tímhle se vyčerpává? Imho by tomu ona slečna rozuměla velmi dobře. Pokud je mi známo, běžně se nizozemštině říká vlámština. V severní části Belgie se mluví prakticky stejnou nizozemštinou jako v Nizozemí. Jen severnímu Belgičanovi zní nizozemština pravého Nizozemce agresivněji. V jižní Belgii se pochopitelně mluví francouzsky.
0 0
reagovat
Zákon schválnosti říká, že by potkal zrovna tu co by mu rozuměla:))
Pokaždý když v cizině trknu slovo česky tak potkám čechy:D
452049
Zákon schválnosti říká, že by potkal zrovna tu co by mu rozuměla*:))* Pokaždý když v cizině trknu slovo česky tak potkám čechy*:D*
0 0
reagovat
Znam jen 2 lidi co umi vlamsky, Nanze a Johna (jsou tepli), az je uvidim tak z nich neco rozumneho vypacim.
452048
Znam jen 2 lidi co umi vlamsky, Nanze a Johna (jsou tepli), az je uvidim tak z nich neco rozumneho vypacim.
0 0
reagovat
Nizozemsko je vyhlášeno svojí volností... Ale použít to na ulici na pěknou slečnu, no nevím nevím... ;)
452047
Nizozemsko je vyhlášeno svojí volností... Ale použít to na ulici na pěknou slečnu, no nevím nevím... *;)*
0 0
reagovat

scroochy

No fakt, bylo to v cesko-vlamskym slovniku s uzitecnejma frazema. A tahle mi tam prisla nejuzitecnejsi ;)
452046
No fakt, bylo to v cesko-vlamskym slovniku s uzitecnejma frazema. A tahle mi tam prisla nejuzitecnejsi ;)
scroochy
0 0
reagovat

karelR

a jeste tu o pernikovy chaloupce bych prosil :D
452045
a jeste tu o pernikovy chaloupce bych prosil :D
karelR
0 0
reagovat
Já sem vlámsky uměl jenom: "Můžete se prosím vysvléct do půl těla?", ale už si o nepamatuju :(:D
452044
Já sem vlámsky uměl jenom: "Můžete se prosím vysvléct do půl těla?", ale už si o nepamatuju *:(**:D*
0 0
reagovat
Silence: (znamená to: Jasně že mluvím nizozemsky...ale jen trochu:)
452043
Silence: (znamená to: Jasně že mluvím nizozemsky...ale jen trochu:)
0 0
reagovat

Shushika

Tak to potom jo... :D
452042
Tak to potom jo... *:D*
Shushika
0 0
reagovat
to mi pripomina Scrubs:

Carla vypravi vtip a pointa je obsazena ve spanelskym dialogu, Elliot se zacne smat jak strelena a Carla se pta, jestli umi spanelsky. A ona: "Ne, ale poznam, kdy se mam smat v jakemkoli jazyce."

:D
452041
to mi pripomina Scrubs: Carla vypravi vtip a pointa je obsazena ve spanelskym dialogu, Elliot se zacne smat jak strelena a Carla se pta, jestli umi spanelsky. A ona: "Ne, ale poznam, kdy se mam smat v jakemkoli jazyce." :D
0 0
reagovat

KarelR

No prostě všichni chápeme, co jsem myslel... :)))
452040
No prostě všichni chápeme, co jsem myslel... :)))
KarelR
0 0
reagovat
Silence: Hoor, Ik spreek Nederlands...maar alleen een beetje:)
452039
Silence: Hoor, Ik spreek Nederlands...maar alleen een beetje:)
0 0
reagovat

Silence

Myslíš vlámsky? :)
452038
Myslíš vlámsky? :)
Silence
0 0
reagovat
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se