Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 19641 - 19660 Napsat příspěvek
reaguje na: Ash_Black
Naposledy asi tak před půl rokem Poughkeepsie Tapes, to byl pro mě opravdu solidní terror. Ani ne tak samotný fyzický násilí, kterýho tam zas až tolik nebylo, ale ty scény, kdy si vrah s obětí "jen tak" pohrával byly vyloženě sadistický. Už to nikdy nechci vidět znovu.

Z duchařin už dlouho nic, naposledy snad The Grudge - scéna v hotelu, nebo klasický korejský Oko. Wanovky na mě moc nefungujou, tak na ty novější už ani nekoukám.
705737
Naposledy asi tak před půl rokem Poughkeepsie Tapes, to byl pro mě opravdu solidní terror. Ani ne tak samotný fyzický násilí, kterýho tam zas až tolik nebylo, ale ty scény, kdy si vrah s obětí "jen tak" pohrával byly vyloženě sadistický. Už to nikdy nechci vidět znovu. Z duchařin už dlouho nic, naposledy snad The Grudge - scéna v hotelu, nebo klasický korejský Oko. Wanovky na mě moc nefungujou, tak na ty novější už ani nekoukám.
705732
2 0
reagovat
reaguje na: KARLOS
"ale je přece rozdíl mezi leknutím a strachem, ne? A jestli tvůrci operují s tím, že se člověk bojí, protože se lekne, je podle mě největší problém těch moderních lekacích hororů. Strach nevyvolává obsah, nebo alespoň umná forma, ale žánrová berlička, navíc je sama příčinou strachu." Tohle tesat do kamene, naposledy mě tak neuvěřitelně nasrala The Nun, kde si režisér myslel, jakej skvělej horor z toho udělá, když se každý dvě minuty ztlumí zvuk a pak najednou něco "nečekaně" vyskočí a mega nahlas bouchne/zařve atd. tento nejdebilnější způsob "strašení" ale teenageři zbožňují, takže těchto lekacích a ne strašidelných sraček bude vznikat pořád víc, než kvalitních hororů :(:-
705736
"ale je přece rozdíl mezi leknutím a strachem, ne? A jestli tvůrci operují s tím, že se člověk bojí, protože se lekne, je podle mě největší problém těch moderních lekacích hororů. Strach nevyvolává obsah, nebo alespoň umná forma, ale žánrová berlička, navíc je sama příčinou strachu." Tohle tesat do kamene, naposledy mě tak neuvěřitelně nasrala The Nun, kde si režisér myslel, jakej skvělej horor z toho udělá, když se každý dvě minuty ztlumí zvuk a pak najednou něco "nečekaně" vyskočí a mega nahlas bouchne/zařve atd. tento nejdebilnější způsob "strašení" ale teenageři zbožňují, takže těchto lekacích a ne strašidelných sraček bude vznikat pořád víc, než kvalitních hororů *:(**:-*
705712
3 0
reagovat
reaguje na: Ash_Black
Už sem zmínil - prvá řada True Detective. Scény typu "Procházím schátralou školou, pak dlouze svítím na něco baterkou a nakonec se z toho vybrbí lapače dábla", nebo vysloveně hororově postavená "jdu do neosvětlené garáže za někým, kdo podle všeho může být hledaný vrah" na mě fungují s přehledem nejsilněji. :)
U duchařin se upřímně fakt nebojím, prostě další fantasy 8)...
705734
Už sem zmínil - prvá řada True Detective. Scény typu "Procházím schátralou školou, pak dlouze svítím na něco baterkou a nakonec se z toho vybrbí lapače dábla", nebo vysloveně hororově postavená "jdu do neosvětlené garáže za někým, kdo podle všeho může být hledaný vrah" na mě fungují s přehledem nejsilněji. *:)* U duchařin se upřímně fakt nebojím, prostě další fantasy *8)*...
705732
7 -2
reagovat
za mě je nejlepší horor, co jsem viděl v poslední době Babadook, i když taky není úplně čistej a je trošku "meta", třeba v tom, jak cituje německý expresionismus.

A jde ho samozřejmě interpretovat jako psychologický drama ve kterém se nestane nic nadpřirozeného, ale to podle mě platí o každém opravdu dobrém hororu. Dobrý sci-fi je vždycky filosofickej myšlenkovej experiment a dobrej horor je vždycky psychologická případová studie.
705733
za mě je nejlepší horor, co jsem viděl v poslední době Babadook, i když taky není úplně čistej a je trošku "meta", třeba v tom, jak cituje německý expresionismus. A jde ho samozřejmě interpretovat jako psychologický drama ve kterém se nestane nic nadpřirozeného, ale to podle mě platí o každém opravdu dobrém hororu. Dobrý sci-fi je vždycky filosofickej myšlenkovej experiment a dobrej horor je vždycky psychologická případová studie.
3 0
reagovat
To mi řekněte, kdy jste se naposledy u filmu fakt báli? Já s tim mám problém, když se mě někdo zeptá, jestli nemám tip na film „u kterýho se bude bát“ ... na horory koukám celkem často, ale kdy už, tak mě to baví po zvukový stránce, nápadu, maskách, ale ne že by to bylo k podělání strachy.

Takhle si fakt vzpomenu jen na to první Insidious, co tu zmínil Spazz.
705732
To mi řekněte, kdy jste se naposledy u filmu fakt báli? Já s tim mám problém, když se mě někdo zeptá, jestli nemám tip na film „u kterýho se bude bát“ ... na horory koukám celkem často, ale kdy už, tak mě to baví po zvukový stránce, nápadu, maskách, ale ne že by to bylo k podělání strachy. Takhle si fakt vzpomenu jen na to první Insidious, co tu zmínil Spazz.
0 0
reagují: (=LIFTY=), HAL, Kostěj, KARLOS
reagovat
reaguje na: Spazz
Muj člověk.:D
705715
Muj člověk.*:D*
705703
3 -2
reagovat
reaguje na: Spazz
Aha, OK. Jak tě ale můžou nervovat náběhy na lekačky, když o té lekačce předem  tedy víš ;)?
_______________________________________________________
A říkám to tu poněkolikáté - ne, že bych se nelekl u nečekané lekačky, ale je přece rozdíl mezi leknutím a strachem, ne? A jestli tvůrci operují s tím, že se člověk bojí, protože se lekne, je podle mě největší problém těch moderních lekacích hororů. Strach nevyvolává obsah, nebo alespoň umná forma, ale žánrová berlička, navíc je sama příčinou strachu.
Chápu, že v dnešní době se obsahem děsí asi blbě a žánrové zákonitosti jsou dnes neúprosné. Ale když už je třeba v tom It chytře vymyšlený námět strašení, jako je klaunuv vylez ze skříně a jeden z mála jeho výborných dialogů, je utlučen lekačkami typu hnusák vyleze z madrace a opepřené nefalšovaným vtipem v podobě dvojích dveří ?)...
705712
Aha, OK. Jak tě ale můžou nervovat náběhy na lekačky, když o té lekačce předem  tedy víš *;)*? _______________________________________________________ A říkám to tu poněkolikáté - ne, že bych se nelekl u nečekané lekačky, ale je přece rozdíl mezi leknutím a strachem, ne? A jestli tvůrci operují s tím, že se člověk bojí, protože se lekne, je podle mě největší problém těch moderních lekacích hororů. Strach nevyvolává obsah, nebo alespoň umná forma, ale žánrová berlička, navíc je sama příčinou strachu. Chápu, že v dnešní době se obsahem děsí asi blbě a žánrové zákonitosti jsou dnes neúprosné. Ale když už je třeba v tom It chytře vymyšlený námět strašení, jako je klaunuv vylez ze skříně a jeden z mála jeho výborných dialogů, je utlučen lekačkami typu hnusák vyleze z madrace a opepřené nefalšovaným vtipem v podobě dvojích dveří *?)*...
705703
4 -2
reagují: Muf
reagovat
reaguje na: KARLOS
Jako ja jsem vylozene sralbotka a na horory se divam jenom kdyz sklizeji kvalitni recenze. Jakekoliv nabehy na lekacky me proste nervujou jak prase.

Zcela vazne - po prvnim Insidious jsem snad mesic mel vazne problemy se spanim, protoze jsem si nejakou blbou nahodou pred filmem precetl o spankove paralyze a pak jsem proste nikdy nemohl usnout, protoze jsem na to furt myslel... :D
705703
Jako ja jsem vylozene sralbotka a na horory se divam jenom kdyz sklizeji kvalitni recenze. Jakekoliv nabehy na lekacky me proste nervujou jak prase. Zcela vazne - po prvnim Insidious jsem snad mesic mel vazne problemy se spanim, protoze jsem si nejakou blbou nahodou pred filmem precetl o spankove paralyze a pak jsem proste nikdy nemohl usnout, protoze jsem na to furt myslel... *:D*
705690
4 -3
reagují: Godlike, KARLOS
reagovat
reaguje na: Spazz
Jako, fakt :o? To není nejaká pózička, nebo dělání ze sebe hrdinu, ale... mě nedělalo jít problém v deset večer z kina z Vetřelce po lesní cestičce, kde jsem za třičtvrtě hodinu potkal jen neosvětleného cyklistu, takže divný sem asi spíš já, no :D...
Tak jako tak, co ti dělalo největší problémy, jestli to není tajné ;)?
705690
Jako, fakt *:o*? To není nejaká pózička, nebo dělání ze sebe hrdinu, ale... mě nedělalo jít problém v deset večer z kina z Vetřelce po lesní cestičce, kde jsem za třičtvrtě hodinu potkal jen neosvětleného cyklistu, takže divný sem asi spíš já, no *:D*... Tak jako tak, co ti dělalo největší problémy, jestli to není tajné *;)*?
705669
2 -1
reagují: Spazz
reagovat

Hunter killer

Utok z hlubin
Fajn becko 7/10
705684
Utok z hlubin Fajn becko 7/10
Hunter killer
1 -1
reagovat

It

Dyt ja se u toho strachy nekolikrat malem posral... Co to tu ctu, ze to ani neni horor? :o 
705669
Dyt ja se u toho strachy nekolikrat malem posral... Co to tu ctu, ze to ani neni horor? *:o* 
It
3 -5
reagují: KARLOS
reagovat
Takže film roka bude Favourite :o:o:o
705625
Takže film roka bude Favourite *:o**:o**:o*
2 0
reagovat
Best Picture:“Black Panther” :D Tak to mě dostalo :D
705624
Best Picture:“Black Panther” *:D* Tak to mě dostalo *:D*
2 0
reagovat

oscar nominácie 2019

link
no že first man nebude mať nomináciu na hudbu, strih, kameru, to kukám
705621
http://www.awardsdaily.com/2019/01/22/oscar-nominations-for-the-91st-annual-academy-awards/ no že first man nebude mať nomináciu na hudbu, strih, kameru, to kukám
oscar nominácie 2019
4 -1
reagovat
Mě hlavně přájde smutné, že se strašení/budování napětí v dnešních dnech v podstatě řeší výhradně přes lekačky. Knižní It je horor z části, to filmové za mě vůbec, má to několik strašidelnějších scén, nic, ale co by vyvolalo podobné pocity, jako třeba Barva z vesmíru Lovecrafta (že se u čtení/případného sledování člověk bojí)...
Když vemu základní parametry (násilí na děckách, mysteriózno, řešení co, kdo a jak), pak mi True Detective příjde co do sevřených půlek za poslední roky rozhodně nejschopnější a to to doslova nikdo za horor nepovažuje. Filmové It je pohádka, ve které se jen vizuálně (o)ukusují dětem končetiny. A aby nedošlo k mýlce, It mi v jiných smětech naprosto vyhovuje.
Ne, (zatím) sem neviděl ten minuloročný kousek o tom lesním démonovi a partě kámošů na výšlapu. A taky sem neviděl Apoštola (a neuvidím, protože samoúčelný slasher a to mi zvedá kufřík vždycky, pokud u toho není nějaká mimolidská potvora), byť by mě hodně zajímal - kvůli tomu, že asi nějak takhle si horor představuju (opět - mínus samoúčelný slasher)
705613
Mě hlavně přájde smutné, že se strašení/budování napětí v dnešních dnech v podstatě řeší výhradně přes lekačky. Knižní It je horor z části, to filmové za mě vůbec, má to několik strašidelnějších scén, nic, ale co by vyvolalo podobné pocity, jako třeba Barva z vesmíru Lovecrafta (že se u čtení/případného sledování člověk bojí)... Když vemu základní parametry (násilí na děckách, mysteriózno, řešení co, kdo a jak), pak mi True Detective příjde co do sevřených půlek za poslední roky rozhodně nejschopnější a to to doslova nikdo za horor nepovažuje. Filmové It je pohádka, ve které se jen vizuálně (o)ukusují dětem končetiny. A aby nedošlo k mýlce, It mi v jiných smětech naprosto vyhovuje. Ne, (zatím) sem neviděl ten minuloročný kousek o tom lesním démonovi a partě kámošů na výšlapu. A taky sem neviděl Apoštola (a neuvidím, protože samoúčelný slasher a to mi zvedá kufřík vždycky, pokud u toho není nějaká mimolidská potvora), byť by mě hodně zajímal - kvůli tomu, že asi nějak takhle si horor představuju (opět - mínus samoúčelný slasher)
2 -2
reagovat
reaguje na: Muf
Videl, je to fajn, ale hlavni hrdinove mi tak nesedli. Zato ten nekompromisní konec byl hodne dobry..
705611
Videl, je to fajn, ale hlavni hrdinove mi tak nesedli. Zato ten nekompromisní konec byl hodne dobry..
705610
1 -1
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
Doporučuju Summer of 84, jestli jsi to neviděl...
705610
Doporučuju Summer of 84, jestli jsi to neviděl...
705607
0 -1
reagují: (=LIFTY=)
reagovat
reaguje na: Godlike
Klaun co zere deti stoji za to se diky tomu filmu vratit do mladych a bezstarostnych let. Proto mam rad To (hlavně knižní), Stranger Things, Stand by me a aktualne knihu Temne leto od Simmonse. O hruzu tam jde az v druhe rade, v prvni je sila přátelství. Tyto navraty do doby, kdy jsme se snazili zabavit obycejnymi vecmi, staveli si bunkry, basnili o holkach a necumeli do tabletu me bavi nejvic.
705607
Klaun co zere deti stoji za to se diky tomu filmu vratit do mladych a bezstarostnych let. Proto mam rad To (hlavně knižní), Stranger Things, Stand by me a aktualne knihu Temne leto od Simmonse. O hruzu tam jde az v druhe rade, v prvni je sila přátelství. Tyto navraty do doby, kdy jsme se snazili zabavit obycejnymi vecmi, staveli si bunkry, basnili o holkach a necumeli do tabletu me bavi nejvic.
705604
6 -1
reagují: Muf
reagovat
reaguje na: MarvinP
Okey dobre, ale stejne mi to prijde, ja nevim, zbytecne hnusny. Mozna nekdy. Dvojka me moc zajima i tim obsazenim, ale zase... Klaun, co zere deti. Ja to nejak v zivote nepotrebuju.
705604
Okey dobre, ale stejne mi to prijde, ja nevim, zbytecne hnusny. Mozna nekdy. Dvojka me moc zajima i tim obsazenim, ale zase... Klaun, co zere deti. Ja to nejak v zivote nepotrebuju.
705599
3 -1
reagují: (=LIFTY=)
reagovat
reaguje na: MarvinP
Asi tak. Já na horory taky nekoukám. Výjimky jsou právě filmy typu Split, It, Get Out a A Quiet Place - protože to nejsou horory, jen to má max pár strašidelných / krvavých scén. Ale Insidious, Sinister, The Conjuring apod... nope :D Neberu jim jejich kvalitu, jen na filmy koukám přesně z opačného důvodu, než abych se bál a cítil se po zhlédnutí hůř.
705602
Asi tak. Já na horory taky nekoukám. Výjimky jsou právě filmy typu Split, It, Get Out a A Quiet Place - protože to nejsou horory, jen to má max pár strašidelných / krvavých scén. Ale Insidious, Sinister, The Conjuring apod... nope *:D* Neberu jim jejich kvalitu, jen na filmy koukám přesně z opačného důvodu, než abych se bál a cítil se po zhlédnutí hůř.
705599
4 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se