Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 18581 - 18600 Napsat příspěvek
reaguje na: SteKi
Rudé vlasy patrně mít bude. Všichni, kdo tuhle volbu hájí píšou, že když si má někdo vybavit Ariel, tak první, co je napadne, jsou právě rudé vlasy a ne barva kůže (v tom mají pravdu, je to totiž až 4. věc hned po rybím ocase a podprsence z mušlí) a dál, že je z oblasti Karibiku, kde jsou lidé snědí (jo, to má opravdu logiku mít pigment jako ochranu kůže stovky metrů pod hladinou) a tak dále, prostě ty samé kecy jako vždy, když si někdo dovolí poukázat na to, že nějakou původně bílou postavu "vybarvili", ale být to naopak, to by bylo čóro-móro...
723182
Rudé vlasy patrně mít bude. Všichni, kdo tuhle volbu hájí píšou, že když si má někdo vybavit Ariel, tak první, co je napadne, jsou právě rudé vlasy a ne barva kůže (v tom mají pravdu, je to totiž až 4. věc hned po rybím ocase a podprsence z mušlí) a dál, že je z oblasti Karibiku, kde jsou lidé snědí (jo, to má opravdu logiku mít pigment jako ochranu kůže stovky metrů pod hladinou) a tak dále, prostě ty samé kecy jako vždy, když si někdo dovolí poukázat na to, že nějakou původně bílou postavu "vybarvili", ale být to naopak, to by bylo čóro-móro...
723177
6 -2
reagují: AndyKaufman
reagovat
reaguje na: Fixer
Takze nebude mat hrdzave vlasy? Prisli minimalne o jedneho divaka (Ted) :D

:( pozn. Ted
723177
Takze nebude mat hrdzave vlasy? Prisli minimalne o jedneho divaka (Ted) *:D* *:(* [i]pozn. Ted[/i]
723170
6 -1
reagují: Fixer
reagovat
Tak hraná Ariel bude černá. Walt Disney by asi koukal...
723170
Tak hraná Ariel bude černá. Walt Disney by asi koukal...
8 -1
reagují: DarkSith, CAPS_LOCK, SteKi
reagovat

Spider-Man: Daleko od domova

Nakonec budu patřit k té druhé skupině, kterým se film víceméně líbil, ale o naprosté spokojenosti nemůže být řeč. Potěšilo mě, že jsem se nestačil nudit. Ve filmu se pořádně něco děje a každou chvíli se mění lokace a přichází nějaká akční scéna nebo slušná dialogová výměna. Velmi příjemně mě překvapila akce, jenž v průběhu filmu roste a vyvíjí se dějem(Berlín a následně Londýn). Romantická linka s MJ(stále mě vadí jí takhle říkat) je dobrá, zbytek spolužáků a učitelů už tolik ne. Kupodivu mě dost sedl Mysterio a to jakým způsobem je ve filmu zobrazen je rozhodně ten lepší způsob. Bohužel je ke konci jeho charakter dost zjednodušen. Nový Spidey je fajn komiksovka, která pobaví a dostaneme od ní přesně to co chceme. 7,5/10

PS: Obě potitulkové scény jsou dobré. U první jsem si říkal, že bude trochu jinak provedená, a že hlavní hvězda bude vypadat jako v minulosti. U té druhé se nabízí jakým směrem se bude vyvíjet další směr kosmických cest a příběhů.

PPS: Bohužel jsem to viděl s dabingem. S titulky by to bylo lepší.
723154
Nakonec budu patřit k té druhé skupině, kterým se film víceméně líbil, ale o naprosté spokojenosti nemůže být řeč. Potěšilo mě, že jsem se nestačil nudit. Ve filmu se pořádně něco děje a každou chvíli se mění lokace a přichází nějaká akční scéna nebo slušná dialogová výměna. Velmi příjemně mě překvapila akce, jenž v průběhu filmu roste a vyvíjí se dějem(Berlín a následně Londýn). Romantická linka s MJ(stále mě vadí jí takhle říkat) je dobrá, zbytek spolužáků a učitelů už tolik ne. Kupodivu mě dost sedl Mysterio a to jakým způsobem je ve filmu zobrazen je rozhodně ten lepší způsob. Bohužel je ke konci jeho charakter dost zjednodušen. Nový Spidey je fajn komiksovka, která pobaví a dostaneme od ní přesně to co chceme. 7,5/10 PS: Obě potitulkové scény jsou dobré. U první jsem si říkal, že bude trochu jinak provedená, a že hlavní hvězda bude vypadat jako v minulosti. U té druhé se nabízí jakým směrem se bude vyvíjet další směr kosmických cest a příběhů. PPS: Bohužel jsem to viděl s dabingem. S titulky by to bylo lepší.
Spider-Man: Daleko od domova
2 -2
reagovat
reaguje na: kyller
Ty děláš jako kdyby si na filmy/seriály z jiného zdroje nikdy nekoukal... 

Já měl třeba v plánu kino a teď jsem jenom rád, že mi to nevyšlo. Jen bych litoval vyhozených peněz. Podle trailerů to vypadalo na slušnou komedii, ale většina vtipů byla už v traileru a jinak to byla nuda.
723089
Ty děláš jako kdyby si na filmy/seriály z jiného zdroje nikdy nekoukal...  Já měl třeba v plánu kino a teď jsem jenom rád, že mi to nevyšlo. Jen bych litoval vyhozených peněz. Podle trailerů to vypadalo na slušnou komedii, ale většina vtipů byla už v traileru a jinak to byla nuda.
723053
4 -2
reagovat
reaguje na: kyller
Kdybych věděl že se to už sehnat, tak bych asi ten letnac oželel. 
723068
Kdybych věděl že se to už sehnat, tak bych asi ten letnac oželel. 
723053
4 0
reagovat
Strašne ma baví táto záplava nových komentárov po release blu-ray ripu :D:- Ale musím uznať, že Shazam nebol nič extra a trochu sklamal po dobrých traileroch. Videl som to ešte v kine a nie že by ma to nebavilo, ale okrem posledného záberu ma tam nič výraznejšie nezaujalo. A aj ten posledný záber mohol byť ešte lepší, keby sa rozumne dohodnú s Cavillom. Taký typický film na 6/10 
723053
Strašne ma baví táto záplava nových komentárov po release blu-ray ripu *:D**:-* Ale musím uznať, že Shazam nebol nič extra a trochu sklamal po dobrých traileroch. Videl som to ešte v kine a nie že by ma to nebavilo, ale okrem posledného záberu ma tam nič výraznejšie nezaujalo. A aj ten posledný záber [spoiler]mohol byť ešte lepší, keby sa rozumne dohodnú s Cavillom[/spoiler]. Taký typický film na 6/10 
4 0
reagují: Vardant, xxendxx
reagovat
reaguje na: xxendxx
Taky mě to vůbec nebavilo. Nějakým způsobem já to přežil až k finálnímu souboji a tam to vypnul. A to se mi to po trailerech docela líbilo.
723050
Taky mě to vůbec nebavilo. Nějakým způsobem já to přežil až k finálnímu souboji a tam to vypnul. A to se mi to po trailerech docela líbilo.
723040
1 -4
reagovat
reaguje na: speta.jr
No aspoň si na to ty peníze sehnal nějak rozumně. 

Mne přijdě naprostý výsměch tenhle odstaveček z nového filmu Zelenky: 

Modelář, který vstoupí do kin v únoru 2020, vzniká v producentské společnosti 0.7km films Petra Zelenky a Martina Sehnala. Koproducentem filmu je také Česká televize. Snímek vzniká s podporou Státního fondu kinematografie, Jihomoravského filmového nadačního fondu a Nadačního fondu Prague Film Fund, scénář podpořila Filmová nadace.
723048
No aspoň si na to ty peníze sehnal nějak rozumně.  Mne přijdě naprostý výsměch tenhle odstaveček z nového filmu Zelenky:  [i]Modelář[/i], který vstoupí do kin v únoru 2020, vzniká v producentské společnosti 0.7km films Petra Zelenky a Martina Sehnala. Koproducentem filmu je také Česká televize. Snímek vzniká s podporou [b]Státního fondu kinematografie, Jihomoravského filmového nadačního fondu a Nadačního fondu Prague Film Fund, scénář podpořila Filmová nadace.[/b]
723000
0 -3
reagovat

Shazam

No jako nevím, chápu, proč to vypadalo tak, jak vypadalo, ale měl jsem velký problémy to dokoukat. Celou dobu je to takový infantilně trapný a ke konci se z toho stali takový strážci vesmíru. Když jsou na celým filmu nejlepší závěrečný titulky, tak je něco špatně.  Chyběl mi tam někdo normální, kdo by mu celou dobu omlacoval o hlavu, ať se nechová jako kreten. (Jako byl Ironman pro Spidermana). 

4/10
723040
No jako nevím, chápu, proč to vypadalo tak, jak vypadalo, ale měl jsem velký problémy to dokoukat. Celou dobu je to takový infantilně trapný a ke konci se z toho stali takový strážci vesmíru. Když jsou na celým filmu nejlepší závěrečný titulky, tak je něco špatně.  Chyběl mi tam někdo normální, kdo by mu celou dobu omlacoval o hlavu, ať se nechová jako kreten. (Jako byl Ironman pro Spidermana).  4/10
Shazam
2 -7
reagují: Vardant
reagovat
shazam! (2019)
75% - duveroval sem tomu narozdil od jinych superhrdinskych sracek.
723033
shazam! (2019) 75% - duveroval sem tomu narozdil od jinych superhrdinskych sracek.
3 -3
reagovat
reaguje na: speta.jr
Těžko předjímat, když venku není trailer, jenom pár fotek. Ale upřímně: když vidím ty kostýmy, tak to nadšení ve mně moc nevzbuzuje. Mám pocit, že ty kostýmy si mezi sebou půjčují navzájem. Ostatně Žižka vzniká ve stejné produkci (Three Brothers) jako Ať žijí rytíři, Jménem krále, Hlas pro římského krále, Jan Hus (Svobodova minisérie) a nyní Jan Žižka. A ve srovnání s kostýmy Jiřího Trnky je tam ten aušus vidět ještě víc. Jiří Trnka si v husitské trilogii dával záležet na každém kostýmu, pečlivě studoval, co lidé tenkrát nosili, aby to bylo co možná nejblíže 15. století. V současnosti ušijou pár kostýmů a nacpou je do všeho, co aspoň trochu zavání středověkem. Výsledek je o to bolestivější.

Podle mě je u Jáklova Žižky evidentní snaha ušetřit produkční náklady, které i tak budou vysoké. Jenom pro srovnání: Vávrova trilogie stála v padesátých letech celkem na tu dobu neuvěřitelných 25 milionů Kčs (Jan Hus a Jan Žižka po osmi milionech, Proti všem stálo 9 milionů Kčs). Kolik by to s ohledem na inflaci bylo v dnešním přepočtu, to si vůbec netroufám odhadnout.

Pokud jde o herecké obsazení, to u Jáklova Žižky zase takovou roli hrát nebude, protože Ben Foster je v Česku pro široké publikum absolutně neznámý herec. A ani Michael Caine to nemusí zachránit. Vávrova trilogie lákala hereckou trojicí Štěpánek-Höger-Pivec, což byly tenkrát velké hvězdy se známým jménem, takže v tomhle ohledu to tehdy bylo jednodušší.

Ad zahraniční uvedení: Nejsem si jistý, jak by Jáklův Žižka mohl být přijat v zahraničí, ale výdělek bude podle mě zanedbatelný. Není tam žádná velká vydělávající hvězda. Vávrova trilogie byla v zahraničí také uvedena, měla slušné ohlasy, přestože na zásah Vatikánu nebyla uvedena v Benátkách, což potom tehdejší československý komunistický režim využil k nové mediální štvanici na katolickou církev. Tohle dnes samozřejmě nehrozí.

Ale opakuji, že si opravdu nejsem jistý, jaké budou ohlasy tuzemské i zahraničí. Dost je možné, že Jákl na tom prodělá obrovský balík, ale třeba se stane nějaký zázrak. Nechme se překvapit.
723004
Těžko předjímat, když venku není trailer, jenom pár fotek. Ale upřímně: když vidím ty kostýmy, tak to nadšení ve mně moc nevzbuzuje. Mám pocit, že ty kostýmy si mezi sebou půjčují navzájem. Ostatně Žižka vzniká ve stejné produkci (Three Brothers) jako Ať žijí rytíři, Jménem krále, Hlas pro římského krále, Jan Hus (Svobodova minisérie) a nyní Jan Žižka. A ve srovnání s kostýmy Jiřího Trnky je tam ten aušus vidět ještě víc. Jiří Trnka si v husitské trilogii dával záležet na každém kostýmu, pečlivě studoval, co lidé tenkrát nosili, aby to bylo co možná nejblíže 15. století. V současnosti ušijou pár kostýmů a nacpou je do všeho, co aspoň trochu zavání středověkem. Výsledek je o to bolestivější. Podle mě je u Jáklova Žižky evidentní snaha ušetřit produkční náklady, které i tak budou vysoké. Jenom pro srovnání: Vávrova trilogie stála v padesátých letech celkem na tu dobu neuvěřitelných 25 milionů Kčs (Jan Hus a Jan Žižka po osmi milionech, Proti všem stálo 9 milionů Kčs). Kolik by to s ohledem na inflaci bylo v dnešním přepočtu, to si vůbec netroufám odhadnout. Pokud jde o herecké obsazení, to u Jáklova Žižky zase takovou roli hrát nebude, protože Ben Foster je v Česku pro široké publikum absolutně neznámý herec. A ani Michael Caine to nemusí zachránit. Vávrova trilogie lákala hereckou trojicí Štěpánek-Höger-Pivec, což byly tenkrát velké hvězdy se známým jménem, takže v tomhle ohledu to tehdy bylo jednodušší. Ad zahraniční uvedení: Nejsem si jistý, jak by Jáklův Žižka mohl být přijat v zahraničí, ale výdělek bude podle mě zanedbatelný. Není tam žádná velká vydělávající hvězda. Vávrova trilogie byla v zahraničí také uvedena, měla slušné ohlasy, přestože na zásah Vatikánu nebyla uvedena v Benátkách, což potom tehdejší československý komunistický režim využil k nové mediální štvanici na katolickou církev. Tohle dnes samozřejmě nehrozí. Ale opakuji, že si opravdu nejsem jistý, jaké budou ohlasy tuzemské i zahraničí. Dost je možné, že Jákl na tom prodělá obrovský balík, ale třeba se stane nějaký zázrak. Nechme se překvapit.
723000
7 -1
reagovat
Zizka... 400 mega dle Jakla. Nejvydelecnejsi film v CR BR 250 mega. To bude hodne krute. Ale je teda pravda ze staci aby to v zahranici dalo 40 mega usd a je to cajk, akorat nevim jestli to ty zahranicni ksichty dotahnou.
723000
Zizka... 400 mega dle Jakla. Nejvydelecnejsi film v CR BR 250 mega. To bude hodne krute. Ale je teda pravda ze staci aby to v zahranici dalo 40 mega usd a je to cajk, akorat nevim jestli to ty zahranicni ksichty dotahnou.
8 0
reagují: AndyKaufman, Disketa1
reagovat
anima (9/10)
722958
anima (9/10)
2 0
reagovat

Proti všem (1957)

Třetí a závěrečný díl husitské trilogie je stále mega epická podívaná se dvěma skvěle natočenými bitvami u Tábora a na Vítkově. Je tu spousta dramatických momentů a celkově to zkrátka šlape od začátku do konce. Nikdy se to neomrzí. Celá trilogie s geniální hudbou, písněmi z Jistebnického kancionálu, nádhernými kostýmy Jiřího Trnky a skvěle vytvořenou atmosférou je něco, co si vždycky rád čas od času zopakuji. Přál bych si, aby byla husitská trilogie zrestaurovaná a měla obnovenou premiéru v kinech. Dechberoucí dílo. :o:+
722954
Třetí a závěrečný díl husitské trilogie je stále mega epická podívaná se dvěma skvěle natočenými bitvami u Tábora a na Vítkově. Je tu spousta dramatických momentů a celkově to zkrátka šlape od začátku do konce. Nikdy se to neomrzí. Celá trilogie s geniální hudbou, písněmi z Jistebnického kancionálu, nádhernými kostýmy Jiřího Trnky a skvěle vytvořenou atmosférou je něco, co si vždycky rád čas od času zopakuji. Přál bych si, aby byla husitská trilogie zrestaurovaná a měla obnovenou premiéru v kinech. Dechberoucí dílo. *:o**:+*
Proti všem (1957)
2 -1
reagovat

24 milionů do 1.mista

O víkendu jsem byl podpořit Avengers do Imaxu ve 3D. Jo byla to bomba i na potřetí. Ty záběry z vesmíru a pak finální bitva byly na tom mega platné neskutečný!!!
Těch pár mega už dáme :o:+8)
722934
O víkendu jsem byl podpořit Avengers do Imaxu ve 3D. Jo byla to bomba i na potřetí. Ty záběry z vesmíru a pak finální bitva byly na tom mega platné neskutečný!!! Těch pár mega už dáme *:o**:+**8)*
24 milionů do 1.mista
1 -15
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
Ne nějak moc, vesměs dvě - tři  scény (z toho jedna je „Hey, dude“ z traileru + kus z koncertu). To spíš z toho trčí Kate McKinnon, kde je to už spíš taková karikatura „zla hudebního byznysu“, tak jestli Ti vadí/nevadí ona.
722932
Ne nějak moc, vesměs dvě - tři  scény (z toho jedna je „Hey, dude“ z traileru + kus z koncertu). To spíš z toho trčí Kate McKinnon, kde je to už spíš taková karikatura „zla hudebního byznysu“, tak jestli Ti vadí/nevadí ona.
722925
1 -1
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
Je tam dost, taky ho "nemůžu", ale v podstatě tam z něho dělají hloupoučkou popstar, takže se dá přežít ;):+.
722931
[spoiler]Je tam dost, taky ho "nemůžu", ale v podstatě tam z něho dělají hloupoučkou popstar, takže se dá přežít *;)**:+*.[/spoiler]
722925
2 0
reagovat
Je tam ten Ed Sheeren moc? Ja bych se na to moc rad podival, ale nemuzu ho nejak vystat...
722925
Je tam ten Ed Sheeren moc? Ja bych se na to moc rad podival, ale nemuzu ho nejak vystat...
2 0
reagují: Ash_Black, KARLOS
reagovat
reaguje na: Ash_Black
Yesterday jsem neviděl, ale jsem rád, že si Rocketman získává další fanoušky. :+
722916
Yesterday jsem neviděl, ale jsem rád, že si Rocketman získává další fanoušky. *:+*
722904
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se