Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 16081 - 16100 Napsat příspěvek
reaguje na: pepo
No jo, vidím že první odkaz který mi youtube pod jeho jménem nabízí je City of Angels - tak to pak chápu :D Ale jo, zní to dobře, btw část i té jeho hudby v DC verzi je.

Jaké jsou tam zásadnější změny oproti kinoverzi, že ta je pro tebe o tolik lepší? Dovedu si představit že vyházet z toho skoro civilní všechno kromě osobní egohoňka linky Pitta tomu může dost pomoct, ale už si to z kina před šestnácti lety fakt nepamatuju

Ty klasické sandálovky měly zůstat v šedesátkách - mnohé mám rád, ale teď si nepoměrně víc užiju mnohem komplexnější Království nebeské nebo Alexandra Velikého (hlavně poslední DC verzi, co byla před pár lety ve Varech - ten má hudbu od Vangelise a toho zas můžu já)
752635
No jo, vidím že první odkaz který mi youtube pod jeho jménem nabízí je City of Angels - tak to pak chápu :D Ale jo, zní to dobře, btw část i té jeho hudby v DC verzi je. Jaké jsou tam zásadnější změny oproti kinoverzi, že ta je pro tebe o tolik lepší? Dovedu si představit že vyházet z toho skoro civilní všechno kromě osobní egohoňka linky Pitta tomu může dost pomoct, ale už si to z kina před šestnácti lety fakt nepamatuju Ty klasické sandálovky měly zůstat v šedesátkách - mnohé mám rád, ale teď si nepoměrně víc užiju mnohem komplexnější Království nebeské nebo Alexandra Velikého (hlavně poslední DC verzi, co byla před pár lety ve Varech - ten má hudbu od Vangelise a toho zas můžu já)
752593
0 -3
reagovat

Extraction

jako místama to bylo geniální, honičky, bitky, kamera, fakt jsme si x-krát vzpomněl na Raid. Hemswort byl super, tohle mu sedlo. Ale scénář byl tak pitomoučký, že mi bylo tak 3/4 filmu jedno co se komu stane.  V podstatě podobně bezduché jako 6 Underground. Fakt mám pocit, že ta tvůrčí svoboda u Netflixu trochu škodí, nemyslíte? 7/10
752629
jako místama to bylo geniální, honičky, bitky, kamera, fakt jsme si x-krát vzpomněl na Raid. Hemswort byl super, tohle mu sedlo. Ale scénář byl tak pitomoučký, že mi bylo tak 3/4 filmu jedno co se komu stane.  V podstatě podobně bezduché jako 6 Underground. Fakt mám pocit, že ta tvůrčí svoboda u Netflixu trochu škodí, nemyslíte? 7/10
Extraction
3 -9
reagovat

Extraction

Za ten scénář bych navrhoval Russa nakopat do pr*ele. To byl takovej shit, že to ani ta super akce nezachránila. Russo se prostě rozhodl, že chce mít ve filmu každé hollywoodské klišé z posledních 20 let? Fakt mi z toho chvílema byla stydno. 6/10
752619
Za ten scénář bych navrhoval Russa nakopat do pr*ele. To byl takovej shit, že to ani ta super akce nezachránila. Russo se prostě rozhodl, že chce mít ve filmu každé hollywoodské klišé z posledních 20 let? Fakt mi z toho chvílema byla stydno. 6/10
Extraction
3 -10
reagovat
prisel sem na dokonlej double feature: junun & jauja :D
752616
prisel sem na dokonlej double feature: junun & jauja[b] *:D*[/b]
2 -3
reagovat

Color out of space 9/10

Nikdy bych nevěřil, že někdo zfilmuje mou pravidelnou noční můru. Díky.
752597
Nikdy bych nevěřil, že někdo zfilmuje mou pravidelnou noční můru. Díky.
Color out of space 9/10
2 -2
reagovat
reaguje na: HAL
Troja je pecka. Directors cut je o dost horsi nez kinoverzia. Bana a Pitt su dokonali. Stylizacia do historickych bijakov 60. rokov perfektna. Chcem vidiet verziu s vyradenym (a uzasnym) ost Gabriela Yareda. Peace
752593
Troja je pecka. Directors cut je o dost horsi nez kinoverzia. Bana a Pitt su dokonali. Stylizacia do historickych bijakov 60. rokov perfektna. Chcem vidiet verziu s vyradenym (a uzasnym) ost Gabriela Yareda. Peace
752561
3 -1
reagují: HAL
reagovat

Troja

Ke hraní Age of Empires jsem si střihnul tematický doplňek, 3,5 hodinovou verzi.
Překvapilo mě že trikově to zestárlo dost minimálně, míň než třeba Pán Prstenů, a ty bitvy vypadají pořád skvěle. Zato všechno mimo akci skvěle nevypadá ani trochu, je to tak unyle natočené, že to mohlo vzniknout klidně o čtyřicet let dřív - přesně do doby Kleopatry by tak bezpohlavní kýč zapadl. Nechápu jak mohl režisér, který způsobil brutální emocionální trauma v dětství nám všem, dokázal ke stáru tak vyměknout a vytvářet tak prázdné postavy.
Nevyměkl ale co do brutality - hodně nejspíš přidává DC verze (házení nemluvňat do plamenů si z kina tedy nepamatuji), ale pořád jsou to jatka jaké v podobně zprofanovaném historickém velkofilmu snad nikdy nebyly, díky menšímu přehánění a reálné (aka "ne digitální") krvi to působí drsněji než třeba 300.

Zajímavý je i soundtrack - každou chvíli jsem čekal že někde za rohem vyběhne velká modrá Zoe Saldana, protože Horner svou vlastní práci tady pak v Avataru dost silně vykradl... no skoro jako ten Zimmer vykradl Gladiátora do Pirátů.

A je velká škoda že Bana v poslední dekádě tak zapadl - hraje tu totálního Dušína, a i z něj dokáže udělat fajn postavu
A je velké štěstí že Bloom zapadl ještě víc - hraje to totální nicku, a i tu dokáže udělat ještě nesnesitelnější a odpudivější.
752561
Ke hraní Age of Empires jsem si střihnul tematický doplňek, 3,5 hodinovou verzi. Překvapilo mě že trikově to zestárlo dost minimálně, míň než třeba Pán Prstenů, a ty bitvy vypadají pořád skvěle. Zato všechno mimo akci skvěle nevypadá ani trochu, je to tak unyle natočené, že to mohlo vzniknout klidně o čtyřicet let dřív - přesně do doby Kleopatry by tak bezpohlavní kýč zapadl. Nechápu jak mohl režisér, který způsobil brutální emocionální trauma v dětství nám všem, dokázal ke stáru tak vyměknout a vytvářet tak prázdné postavy. Nevyměkl ale co do brutality - hodně nejspíš přidává DC verze (házení nemluvňat do plamenů si z kina tedy nepamatuji), ale pořád jsou to jatka jaké v podobně zprofanovaném historickém velkofilmu snad nikdy nebyly, díky menšímu přehánění a reálné (aka "ne digitální") krvi to působí drsněji než třeba 300. Zajímavý je i soundtrack - každou chvíli jsem čekal že někde za rohem vyběhne velká modrá Zoe Saldana, protože Horner svou vlastní práci tady pak v Avataru dost silně vykradl... no skoro jako ten Zimmer vykradl Gladiátora do Pirátů. A je velká škoda že Bana v poslední dekádě tak zapadl - hraje tu totálního Dušína, a i z něj dokáže udělat fajn postavu A je velké štěstí že Bloom zapadl ještě víc - hraje to totální nicku, a i tu dokáže udělat ještě nesnesitelnější a odpudivější.
Troja
8 -3
reagují: pepo
reagovat
midsommar (75%) v novemberi (70%) se moc vyved. dostal sem po nem chut na nejlepsiho bressona - mouchette (100%). sorry balthazare (100%) #deprivationcinema
752552
midsommar (75%) v novemberi (70%) se moc vyved. dostal sem po nem chut na nejlepsiho bressona - mouchette (100%). sorry balthazare (100%) #deprivationcinema
2 0
reagovat
reaguje na: pepo
kamos o tom psal na filde :D
752550
kamos o tom psal na filde *:D*
752462
1 0
reagovat
reaguje na: departed
Tady je to skvěle rozebráno link :+:+
752539
Tady je to skvěle rozebráno https://davdva.sk/projekt-platorma-chce-netflix-upozornit-socialnym-experimentom-v-horore-na-nevyhnutnost-komunizmu/  *:+**:+*
752470
0 -1
reagovat
reaguje na: departed
Jo to srovnání s Covidem je naprosto přesný, :+ Jednak kvůli hoarding a pak i kvůli logice, co bych se kurva omezoval, vždyť to ohrožuje jenom starý a nemocný ...
752478
Jo to srovnání s Covidem je naprosto přesný, *:+* Jednak kvůli hoarding a pak i kvůli logice, co bych se kurva omezoval, vždyť to ohrožuje jenom starý a nemocný ...
752470
0 -1
reagovat

The Platform

Ve filmovém průmyslu zvláštní malý experiment, který staví na dobrém námětu o sociálním experimentu, jehož úkolem je asi zjistit, jestli jsou lidi chamtiví zmrdi nebo jestli dokáží spolupracovat a používat selský rozum. Očividně ne.

Kdyby se tohle někde opravdu dělo v reálu, tak to dopadne úplně stejně. Kdyby si každý vzal jen porci, kterou opravdu potřebuje a nejlépe porci, kterou si objednal, dostalo by se pak na všechny. Jenže takhle to s lidma nefunguje.

Pro nejlepší srovnání můžu momentálně použít situaci ohledně Covid-19. Kdyby lidi v obchodech v době největší paniky kupovali jen to, co obvykle, nebyly by toaleťáky, konzervy, mouka, vajíčka a antibakteriální gel nedostatkové zboží. Tenhle film ukázal pravou podstatu lidský nátury když dojde na lámání chleba.

Mohl by z toho být nový Saw, ale za mne raději ne. Akorát by se to s každým dalším dílem spíš sebeparodovalo. Lepší to nechat tak, jak to je, protože to tomu nejvíc sedí. Správná porce thrillerového napětí, krve a gradace.
752470
Ve filmovém průmyslu zvláštní malý experiment, který staví na dobrém námětu o sociálním experimentu, jehož úkolem je asi zjistit, jestli jsou lidi chamtiví zmrdi nebo jestli dokáží spolupracovat a používat selský rozum. Očividně ne. Kdyby se tohle někde opravdu dělo v reálu, tak to dopadne úplně stejně. Kdyby si každý vzal jen porci, kterou opravdu potřebuje a nejlépe porci, kterou si objednal, dostalo by se pak na všechny. Jenže takhle to s lidma nefunguje. Pro nejlepší srovnání můžu momentálně použít situaci ohledně Covid-19. Kdyby lidi v obchodech v době největší paniky kupovali jen to, co obvykle, nebyly by toaleťáky, konzervy, mouka, vajíčka a antibakteriální gel nedostatkové zboží. Tenhle film ukázal pravou podstatu lidský nátury když dojde na lámání chleba. Mohl by z toho být nový Saw, ale za mne raději ne. Akorát by se to s každým dalším dílem spíš sebeparodovalo. Lepší to nechat tak, jak to je, protože to tomu nejvíc sedí. Správná porce thrillerového napětí, krve a gradace.
The Platform
2 0
reagují: CAPS_LOCK, AndyKaufman
reagovat
reaguje na: pepo
:o
752466
*:o*
752462
0 -1
reagovat

Univerzalny vojak 4

TText je pisany bez sarkazmu a mysleny vazne. 
Film bez cielovky. Scenar je tradicny ceckovy hnoj, aky sa da od obsadenia a nazvu predpokladat. Tu sa prekvapenie nekona. ALE...cele to je natocene v atmosfere Jakubovho rebrika alebo Lyncha. Do toho sa cituje Kubrick alebo Apokalypsa (okrem ineho, JCVD sa hra na Branda!!!) Navyse je to strasne krvave a drsne A nie tym zabavnym beckovym sposobom. Hudba je cisto iba jednotonove dunenie, snazi sa to o presah (v style Blade Runnera) a akcne sceny su dost zaujimavo snimane. Je to strasne pomale (2 hodiny nemal tento typ filmu ani nepamatam).Niekto proste dostal sialeny napad natocit ten scenar ako hardcore art. Robi to z toho dobry film? Ani moc nie. Je to zaujimave a analyticky podnetne? Ano. A velmi. Bohuzial, hardcore art fanusik to nekukne uz principu. Pretoze je tam Lundgren, Van Damme (obaja cca na 5 minut) a Adkins...a je to tretie pokracovanie filmu Rolanda Emmericha (s ktorym to nema nic spolocne). A fanusik menovanych bude zmateny a znudeny. Mimoriadne zaujimavy film, kombinujuci postupy pre absolutne odlisne publikum. A spokojne nebude ziadne z nich (intelektualne je to málo podnetne a takmer vobec nie akcne). Vo vysledku je to velmi zaujimava kuriozita. Keby to malo o pol hodku menej a cca trojnasobny rozpocet, tak hodnotenie pokojne vybicujem este vyssie. 6/10
752462
[spoiler]T[/spoiler]Text je pisany bez sarkazmu a mysleny vazne.  Film bez cielovky. Scenar je tradicny ceckovy hnoj, aky sa da od obsadenia a nazvu predpokladat. Tu sa prekvapenie nekona. ALE...cele to je natocene v atmosfere Jakubovho rebrika alebo Lyncha. Do toho sa cituje Kubrick alebo Apokalypsa (okrem ineho, JCVD sa hra na Branda!!!) Navyse je to strasne krvave a drsne A nie tym zabavnym beckovym sposobom. Hudba je cisto iba jednotonove dunenie, snazi sa to o presah (v style Blade Runnera) a akcne sceny su dost zaujimavo snimane. Je to strasne pomale (2 hodiny nemal tento typ filmu ani nepamatam).Niekto proste dostal sialeny napad natocit ten scenar ako hardcore art. Robi to z toho dobry film? Ani moc nie. Je to zaujimave a analyticky podnetne? Ano. A velmi. Bohuzial, hardcore art fanusik to nekukne uz principu. Pretoze je tam Lundgren, Van Damme (obaja cca na 5 minut) a Adkins...a je to tretie pokracovanie filmu Rolanda Emmericha (s ktorym to nema nic spolocne). A fanusik menovanych bude zmateny a znudeny. Mimoriadne zaujimavy film, kombinujuci postupy pre absolutne odlisne publikum. A spokojne nebude ziadne z nich (intelektualne je to málo podnetne a takmer vobec nie akcne). Vo vysledku je to velmi zaujimava kuriozita. Keby to malo o pol hodku menej a cca trojnasobny rozpocet, tak hodnotenie pokojne vybicujem este vyssie. 6/10
Univerzalny vojak 4
8 -1
reagují: GuidoA., HAL
reagovat

Kopfplatzen (2019)

Snad nejtěžší role Maxe Riemelta, ale popral se s ní opravdu se ctí a znovu potvrdil, že patří k největším hereckým talentům své generace. Snímek nijak neospravedlňuje nezákonné a nepřípustné jednání, ale rozhodně nedělá z Riemeltovy postavy démona, což je jenom dobře. Formálně film působí jako nějaké chladné skandinávské drama, ale emoce zde vzhledem k tématu naštěstí nechybí.

Jo a ten film vůbec není na ČSFD.
752458
Snad nejtěžší role Maxe Riemelta, ale popral se s ní opravdu se ctí a znovu potvrdil, že patří k největším hereckým talentům své generace. Snímek nijak neospravedlňuje nezákonné a nepřípustné jednání, ale rozhodně nedělá z Riemeltovy postavy démona, což je jenom dobře. Formálně film působí jako nějaké chladné skandinávské drama, ale emoce zde vzhledem k tématu naštěstí nechybí. Jo a ten film vůbec není na ČSFD.
Kopfplatzen (2019)
0 -1
reagovat
reaguje na: GuidoA.
ale zas tleskam ze nekdo k takovymu sranci byl schopnej vyartikulovat tohle
752448
ale zas tleskam ze nekdo k takovymu sranci byl schopnej vyartikulovat [url=https://letterboxd.com/willwill/film/youth-without-youth/1/]tohle[/url]
752427
1 -1
reagovat
youth without youth (2007)
35% - 170 hodin materialu a pritom to vypada ze mel tak hodinu a montazema to nastavoval dokud to nemelo dvojnasobek aby to moh hodit do sveta. tahle ezo picovina ocividne ani nikoho z hercu nebavila. klepu se na tetro :))
752427
youth without youth (2007) 35% - 170 hodin materialu a pritom to vypada ze mel tak hodinu a montazema to nastavoval dokud to nemelo dvojnasobek aby to moh hodit do sveta. tahle ezo picovina ocividne ani nikoho z hercu nebavila. klepu se na tetro *:))*
1 -2
reagují: GuidoA.
reagovat
Přesně tak. Jsme dospělí lidé a nic se nestalo.
752426
Přesně tak. Jsme dospělí lidé a nic se nestalo.
2 -3
reagovat
reaguje na: Gorecki
Nic nebylo, jsme dospělí lidé. link
752423
Nic nebylo, jsme dospělí lidé. [url=https://www.youtube.com/watch?v=l4NpXR2ESnA]https://www.youtube.com/watch?v=l4NpXR2ESnA[/url]
752420
0 -1
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Já jednou chcal na benzince vedle ožralýho Kaisera :D Taky zážitek.
752422
Já jednou chcal na benzince vedle ožralýho Kaisera *:D* Taky zážitek.
752408
1 -1
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se