Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 14921 - 14940 Napsat příspěvek

Hugo a jeho velký objev

Nikdy bych si nepomyslel, že Martin Scorsese natočí dětskou pohádku. Tvůrce drsných gangsterek totiž nepatří zrovna mezi všestrané tvůrce jako Spielberg, kteří můžou točit, co chtějí a vždy (skoro vždy) to funguje. Na druhou stranu chápu, že byl vybrát pro své znalosti v oblasti klasické filmografie a proto mohl jako jeden z mála převést kouzlo klasického filmu v novém (3D) podání. A to je asi můj největší klad i důvod, proč jsem na to koukl. Knižní předlohu neznám, stejně jako samotnou zápletku. A právě knižní předloha mi film nejvíce kazí.

Objevuje se tu hromada sice dobře obsazených, ale úplně zbytečných postav, které se nijak nevyvíjí a ani neposouvají děj dopředu. V knize bezpochyby mají své místo a smysl, ale sem se to převést nepodařilo. Neznalci si tak akorát užijí malého Asu Butterfielda a Chloë Moretz, kteří to celé táhnou. A na konec se přece jen dočkají poctě klasického filmu v kouzelném předválečném světě. Jen ne v takové míře, jakou bych čekal. Efekty jsou vlastně taky hodně dobré a v leckterých momentech se dokáží přiblížit kouzelnému světu Harryho Pottera. Škoda, že je to na celovečerní film s potenciálem na pokračování málo.
6/10
768413
Nikdy bych si nepomyslel, že Martin Scorsese natočí dětskou pohádku. Tvůrce drsných gangsterek totiž nepatří zrovna mezi všestrané tvůrce jako Spielberg, kteří můžou točit, co chtějí a vždy (skoro vždy) to funguje. Na druhou stranu chápu, že byl vybrát pro své znalosti v oblasti klasické filmografie a proto mohl jako jeden z mála převést kouzlo klasického filmu v novém (3D) podání. A to je asi můj největší klad i důvod, proč jsem na to koukl. Knižní předlohu neznám, stejně jako samotnou zápletku. A právě knižní předloha mi film nejvíce kazí. Objevuje se tu hromada sice dobře obsazených, ale úplně zbytečných postav, které se nijak nevyvíjí a ani neposouvají děj dopředu. V knize bezpochyby mají své místo a smysl, ale sem se to převést nepodařilo. Neznalci si tak akorát užijí malého Asu Butterfielda a Chloë Moretz, kteří to celé táhnou. A na konec se přece jen dočkají poctě klasického filmu v kouzelném předválečném světě. Jen ne v takové míře, jakou bych čekal. Efekty jsou vlastně taky hodně dobré a v leckterých momentech se dokáží přiblížit kouzelnému světu Harryho Pottera. Škoda, že je to na celovečerní film s potenciálem na pokračování málo. [b]6/10[/b]
Hugo a jeho velký objev
5 -2
reagovat
The Babysitter

Samara Weaving je prostě zlatíčko, a bez ní by byl film poloviční. Super oddychovka, která nezklamala ani na podruhé. 7,5-8/10

Dálnice 60

Kdo neviděl, ať si hned pustí tuhle feel good pecku. Parádní road movie s přesahem. Plus jsou tam výborný herci v cameo roličkách. 9/10
768398
[b]The Babysitter [/b]Samara Weaving je prostě zlatíčko, a bez ní by byl film poloviční. Super oddychovka, která nezklamala ani na podruhé. [b]7,5-8/10[/b] [b]Dálnice 60 [/b]Kdo neviděl, ať si hned pustí tuhle feel good pecku. Parádní road movie s přesahem. Plus jsou tam výborný herci v cameo roličkách. [b]9/10[/b]
6 0
reagovat

Upgrade

Svěží vítr do žánru sci-fi blízké budoucnosti, který se opírá o téma, které sice už známe z x filmů z dřívějška (chytrá AI, která převezme kontrolu nad lidmi, augmentace apod.), ale tady ho podává v obalu stylově natočené akce s efektními kamerovými hrátkami, nádherným neonovým vizuálem a synthwave retro elektronickou hudbou, kde všechno ladilo skvěle. :+

Už od dob Saw, přes Insidious až po Invisible Man se mi Whannellovo tvorba začíná líbit čím dál víc a přijde mi, že jede vostošest a Upgreadem mě jen utvrdil v tom, že budu bedlivě sledovat jeho další počin.
768391
Svěží vítr do žánru sci-fi blízké budoucnosti, který se opírá o téma, které sice už známe z x filmů z dřívějška (chytrá AI, která převezme kontrolu nad lidmi, augmentace apod.), ale tady ho podává v obalu stylově natočené akce s efektními kamerovými hrátkami, nádherným neonovým vizuálem a synthwave retro elektronickou hudbou, kde všechno ladilo skvěle. *:+* Už od dob Saw, přes Insidious až po Invisible Man se mi Whannellovo tvorba začíná líbit čím dál víc a přijde mi, že jede vostošest a Upgreadem mě jen utvrdil v tom, že budu bedlivě sledovat jeho další počin.
Upgrade
10 0
reagovat

Love and Monsters

Poctivá žánrovka. 7/10
768376
Poctivá žánrovka. 7/10
Love and Monsters
3 0
reagovat

Chvění...

Dostalo sedmý díl...
Po zimě se přesouváme na ostrov a zase je u toho Michael Gross z jedničky:D Seriál jim nevyšel, tak udělají seriál z filmů:D
768370
[url=https://m.youtube.com/watch?v=x-4troyT-GM]Dostalo sedmý díl...[/url] Po zimě se přesouváme na ostrov a zase je u toho Michael Gross z jedničky*:D* Seriál jim nevyšel, tak udělají seriál z filmů*:D*
Chvění...
2 -1
reagovat

The Trial of the Chicago 7

Sorkin je fantastický scenárista, jen mu tu jeho dialogovou ekvilibristiku musí kočírovat někdo zručný na režisérské stoličce. Což je tady problém hned na začátku, kdy v úvodní expozici jsem se totálně ztratila. Po přesunu k soudu se Sorkin překvapivě zklidní a nejsilnější je v momentech, ve kterých se vůbec nemluví. No a závěr mě semlel. Z nadupaného obsazení je nejlepší Baron Cohen.  
768368
Sorkin je fantastický scenárista, jen mu tu jeho dialogovou ekvilibristiku musí kočírovat někdo zručný na režisérské stoličce. Což je tady problém hned na začátku, kdy v úvodní expozici jsem se totálně ztratila. Po přesunu k soudu se Sorkin překvapivě zklidní a nejsilnější je v momentech, ve kterých se vůbec nemluví. No a závěr mě semlel. Z nadupaného obsazení je nejlepší Baron Cohen.  
The Trial of the Chicago 7
10 -1
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
Kámo udělal jsi mě tímto trailerem radost. Vypadá to skvěle a moc se na to těším.
768343
Kámo udělal jsi mě tímto trailerem radost. Vypadá to skvěle a moc se na to těším.
768271
3 0
reagovat
Cloverfield 9/10, 10 lane slabších 7/10, Paradox 3/10 (nech som dobrý)
768336
Cloverfield 9/10, 10 lane slabších 7/10, Paradox 3/10 (nech som dobrý)
5 -5
reagovat
reaguje na: slord
Ještě bych vypíchnul herce, kteří se snažili v tom ničem a mělo to i docela dobrej audiovizuál. Ale mezi tím? Vákuum. 
768334
Ještě bych vypíchnul herce, kteří se snažili v tom ničem a mělo to i docela dobrej audiovizuál. Ale mezi tím? Vákuum. 
768333
2 0
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Námet bol fajn, takže som bol celkom sklamaný z výsledku, možno keby to točil niekto skúsenejší, mohlo to dopadnúť lepšie.:)
768333
Námet bol fajn, takže som bol celkom sklamaný z výsledku, možno keby to točil niekto skúsenejší, mohlo to dopadnúť lepšie.*:)*
768331
2 0
reagují: AndyKaufman
reagovat
reaguje na: slord
Paradoxu je strašná škoda, nedal bych tomu víc než 5/10, ale snažilo se to aspon trochu vystoupit z té škatulky vetřelců, námět cool, provedení scénáristicky otřesný. 
Nevím, přijde mi, že už si Abrams na toho skvělýho filmaře jenom hraje a tady nevidím důvod aby to přímo netočil, ale jenom produkoval. Takhle dává jeden film za 5 let, jeden dobrý film za 10 let. 
768331
Paradoxu je strašná škoda, nedal bych tomu víc než 5/10, ale snažilo se to aspon trochu vystoupit z té škatulky vetřelců, námět cool, provedení scénáristicky otřesný.  Nevím, přijde mi, že už si Abrams na toho skvělýho filmaře jenom hraje a tady nevidím důvod aby to přímo netočil, ale jenom produkoval. Takhle dává jeden film za 5 let, jeden dobrý film za 10 let. 
768320
6 0
reagují: slord
reagovat
reaguje na: xxendxx
Ale no tak, zase si nemusíš tolik vymýšlet. 8)
768326
Ale no tak, zase si nemusíš tolik vymýšlet. *8)*
768322
4 -7
reagovat
reaguje na: Disketa1
"je to dobrý protože si pája wolkrů sundal triko"  je přesně to hodnocení, kvůli kterému tě máme tak rádi :)
768322
"je to dobrý protože si pája wolkrů sundal triko"  je přesně to hodnocení, kvůli kterému tě máme tak rádi :)
768314
18 -1
reagují: Disketa1
reagovat
reaguje na: Barv666
:+
Prvé Cloverfield ma tiež dosť bavilo, ale ten Paradox bol des.:)
768320
*:+* Prvé Cloverfield ma tiež dosť bavilo, ale ten Paradox bol des.*:)*
768317
5 0
reagují: AndyKaufman
reagovat
reaguje na: slord
Zrovna tohle "universum" mohlo být dost zajímavé.
768317
Zrovna tohle "universum" mohlo být dost zajímavé.
768316
5 0
reagují: slord
reagovat

10 Cloverfield Lane

Veľmi dobrý film, ktorý aj po ďalšom zhliadnutí stále baví. Dobrá atmosféra, dobrá kamera, dobrí herci. :+

Škoda, že nespravili pokračovanie.:)
768316
Veľmi dobrý film, ktorý aj po ďalšom zhliadnutí stále baví. Dobrá atmosféra, dobrá kamera, dobrí herci. *:+* Škoda, že nespravili pokračovanie.*:)*
10 Cloverfield Lane
9 -1
reagují: Barv666
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
Koupil jsem si všech osm dílů Rychle a zběsile, protože ty disky byly v akci. A zatím jsem spokojený. :+

Jinak nerozumím, s čím je problém. Viděl jsem film, tak jsem jej i ohodnotil. Prostě nechci myslet jenom na současné špatné zprávy o pandemii, tak mi sledování této oddechové série přijde jako dobrý nápad. Mimochodem ta Blučka mají výborné přepisy a to k dobré večerní zábavě hodně přispívá. :+
768314
Koupil jsem si všech osm dílů Rychle a zběsile, protože ty disky byly v akci. A zatím jsem spokojený. *:+* Jinak nerozumím, s čím je problém. Viděl jsem film, tak jsem jej i ohodnotil. Prostě nechci myslet jenom na současné špatné zprávy o pandemii, tak mi sledování této oddechové série přijde jako dobrý nápad. Mimochodem ta Blučka mají výborné přepisy a to k dobré večerní zábavě hodně přispívá. *:+*
768305
7 -5
reagují: xxendxx
reagovat
reaguje na: pepo
skoro 14000 dílů :o:o Jsem nečekal, že se to v USA ještě pořád natáčí a vysílá
768313
skoro 14000 dílů *:o**:o* Jsem nečekal, že se to v USA ještě pořád natáčí a vysílá
768310
2 0
reagovat
Počkajte, keď začne Disk pozerať toto link
768310
Počkajte, keď začne Disk pozerať toto http://www.csfd.cz/film/72682-tak-jde-cas/komentare/
10 -2
reagují: l-e-t-o
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
Vypada to naprosto uzasne! :+:+:+
768309
Vypada to naprosto uzasne! *:+**:+**:+*
768271
3 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se