Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 14861 - 14880 Napsat příspěvek
reaguje na: hroubek
Je pravda, že se celá série ani nepokouší vysvětlit, proč chce Voldemort Harryho zabít a proč zabil ty ostatní. Trvalo mi dost dlouho to vypátrat. Se Snapem je to taky dost zamotané, ale charakter development skvělý.
768613
Je pravda, že se celá série ani nepokouší vysvětlit, proč chce Voldemort Harryho zabít a proč zabil ty ostatní. Trvalo mi dost dlouho to vypátrat. Se Snapem je to taky dost zamotané, ale charakter development skvělý.
768607
3 0
reagují: pepo
reagovat
reaguje na: studo
Remake, reštart, reboot... to je jedno. Neviem či o 10 rokov, ale vôbec by ma neprekvapilo, keby na to došlo. A ani by som sa tomu nebránil. :) Konfrontovať, nostalgicky spomínať. Tak hádam sa dožijeme. :D
A samozrejme, docenil by som, keby tam aspoň hlavné trio malo nejaké "šteky".
768612
Remake, reštart, reboot... to je jedno. Neviem či o 10 rokov, ale vôbec by ma neprekvapilo, keby na to došlo. A ani by som sa tomu nebránil. *:)* Konfrontovať, nostalgicky spomínať. Tak hádam sa dožijeme. *:D* A samozrejme, docenil by som, keby tam aspoň hlavné trio malo nejaké "šteky".
768609
2 -2
reagovat
za 10 rokov remake pre novu generaciu? :D
768609
za 10 rokov remake pre novu generaciu? *:D*
3 -1
reagují: Snipsley, Sub-Zero
reagovat
Děkuji za reakce. Já mám kupodivu hodně rád čtyřku. Prostě mě sedla ta atmosféra a i ten turnaj a změny od předlohy mě tolik nevadily. Na pětce mi vadí to, že mi přijde uspěchaná. Knižní díl byl nejpomalejší, ale pomohl nám jako čtenářům přijmout to co se děje a k čemu to bude směřovat. A šel na to cestou, kdy nám bylo připomenuto, že to nebude zadarmo(Neville a jeho rodiče, nemocnice, absence Brumbál a samotná pointa knihy, kde se rozebírá proč si Voldemort vybral Harryho). A tohle mě ve filmu dost chybělo. Určitě i Snape mohl dostat více prostoru.
768607
Děkuji za reakce. Já mám kupodivu hodně rád čtyřku. Prostě mě sedla ta atmosféra a i ten turnaj a změny od předlohy mě tolik nevadily. Na pětce mi vadí to, že mi přijde uspěchaná. Knižní díl byl nejpomalejší, ale pomohl nám jako čtenářům přijmout to co se děje a k čemu to bude směřovat. A šel na to cestou, kdy nám bylo připomenuto, že to nebude zadarmo(Neville a jeho rodiče, nemocnice, absence Brumbál a samotná pointa knihy, kde se rozebírá proč si Voldemort vybral Harryho). A tohle mě ve filmu dost chybělo. Určitě i Snape mohl dostat více prostoru.
4 -1
reagují: Cinefil
reagovat
reaguje na: KARLOS
Jop přesně takhle si to představuju. :+ Knihy a Filmy nikdy nebudou 1:1 a jak říkáš, kniha má dost vaty, kterou ve filmu nikdo nechce a naopak. 120 stránkový HP5 by byl propadák a čtenáři a fanoušci chtějí šmejděníčko v kouzelnickém světě. A ano, to zkrácené finále mě taky dost mrzí.
768578
Jop přesně takhle si to představuju. *:+* Knihy a Filmy nikdy nebudou 1:1 a jak říkáš, [i]kniha má dost vaty[/i], kterou ve filmu nikdo nechce a naopak. 120 stránkový HP5 by byl propadák a čtenáři a fanoušci chtějí šmejděníčko v kouzelnickém světě. A ano, to zkrácené finále mě taky dost mrzí.
768559
5 -3
reagovat
A pokud jde na něčem citelně poznat, že škrty bylo škodné, je to postava Dobbyho. To dojímání na konci sedmičky absolutně nefungovalo, když se ta postava objevila na dvě scény po čtyřech filmech absence… Jenže to není chyba pětky, když tu postavu nejprve vyškrtla – ano, čtyřka ?)...
768560
A pokud jde na něčem citelně poznat, že škrty bylo škodné, je to postava Dobbyho. To dojímání na konci sedmičky absolutně nefungovalo, když se ta postava objevila na dvě scény po čtyřech filmech absence… Jenže to není chyba pětky, když tu postavu nejprve vyškrtla – ano, čtyřka *?)*...
6 -2
reagovat
reaguje na: Cinefil
Já nejsem ani tak znalcem knih, spíš… pravidelným studentem :D8)?
Pětka je sice nejdelší, ale taky má imo i dost vaty, kterou je možné v pohodě vyhodit. Dobře přes sto stránek zabírá zkoumání niterných pocitů Pottera a protože jsou to niterné pocity v zásadě pubertální (byť oprávněné), fakt to do filmu netřeba víckrát, jak v jedné scéně.
Navíc jsem z lidí, co nepotřebují doslovnou adaptaci a vysloveně každý detail z knížky – na to mám ty knížky. U pětky bych si dovedl představit delší finále (které je v knížce především pestřejší na samotný kouzelnický svět) a kteréžto bylo i delší natočeno, jen to nedotáhlo do final cutu ani vystřižených scén. Mimo to snad jen něco málo navíc s Fredem a Georgem a ten Mollyin bubák. A i to už je spíš z ranku oblíbených knižních pasáží, než bezpodmínečně důležitých věcí, bez kterých film nefunguje.
Sedmička už má ty nedopečenosti i v knížce, ve filmu se to jen přelilo. Možná by to sestříhat šlo, ale musel by scénář psát někdo jiný, jak Kloves.
768559
Já nejsem ani tak znalcem knih, spíš… pravidelným studentem *:D**8)*? Pětka je sice nejdelší, ale taky má imo i dost vaty, kterou je možné v pohodě vyhodit. Dobře přes sto stránek zabírá zkoumání niterných pocitů Pottera a protože jsou to niterné pocity v zásadě pubertální (byť oprávněné), fakt to do filmu netřeba víckrát, jak v jedné scéně. Navíc jsem z lidí, co nepotřebují doslovnou adaptaci a vysloveně každý detail z knížky – na to mám ty knížky. U pětky bych si dovedl představit delší finále (které je v knížce především pestřejší na samotný kouzelnický svět) a kteréžto bylo i delší natočeno, jen to nedotáhlo do final cutu ani vystřižených scén. Mimo to snad jen něco málo navíc s Fredem a Georgem a ten Mollyin bubák. A i to už je spíš z ranku oblíbených knižních pasáží, než bezpodmínečně důležitých věcí, bez kterých film nefunguje. Sedmička už má ty nedopečenosti i v knížce, ve filmu se to jen přelilo. Možná by to sestříhat šlo, ale musel by scénář psát někdo jiný, jak Kloves.
768555
7 -2
reagují: Cinefil
reagovat
U pětky obdivuju, kolik toho filmaři zvládli narvat do 2h filmu, aby to dávalo hlavu a patu a ještě se tam vysvětlilo to nejdůležitější pro pokračování a ještě to byla vizuální zábava, a ne ukecaná nuda. Pětka je, pokud vím, snad nejdelší kniha, tudíž je jasné, že tam hromada věcí chybí. Ale radši fungující našlapaný 2h biják, než utahanou nudu na 2 díly nebo 3h.

Znalci knih frflají na všechny díly. Ovšem, když vezmu pětku čistě jako film, tak obstojí i jako samostatný díl (podobně jako trojka) - Na scénu přichází nový záporák, HP dává dohromady tým, charakterový vývoj postav, zdrcující smrt, vysvětlení motivů + final boss fight. Ten film prostě už nemohl nabídnout víc.

Naopak sedmička trpí na "je to málo Harry Potterovské" a musí si odskočit na vedlejší kolej, aby vysvětlila, co nebylo řečeno v šestce a předešlých dílech. Svým způsobem by šel udělat 3h Cut sedmičky a osmičky, kde by bylo jen to nejdůležitější + bitva.
768555
U pětky obdivuju, kolik toho filmaři zvládli narvat do 2h filmu, aby to dávalo hlavu a patu a ještě se tam vysvětlilo to nejdůležitější pro pokračování a ještě to byla vizuální zábava, a ne ukecaná nuda. Pětka je, pokud vím, snad nejdelší kniha, tudíž je jasné, že tam hromada věcí chybí. Ale radši fungující našlapaný 2h biják, než utahanou nudu na 2 díly nebo 3h. Znalci knih frflají na všechny díly. Ovšem, když vezmu pětku čistě jako film, tak obstojí i jako samostatný díl (podobně jako trojka) - [i]Na scénu přichází nový záporák, HP dává dohromady tým, charakterový vývoj postav, zdrcující smrt, vysvětlení motivů + final boss fight.[/i] Ten film prostě už nemohl nabídnout víc. Naopak sedmička trpí na "je to málo Harry Potterovské" a musí si odskočit na vedlejší kolej, aby vysvětlila, co nebylo řečeno v šestce a předešlých dílech. Svým způsobem by šel udělat 3h Cut sedmičky a osmičky, kde by bylo jen to nejdůležitější + bitva.
7 -2
reagují: KARLOS
reagovat
Já furt říkám, že ta pětka vyčnívá hlavně proto, že tam nebyl ten Kloves, nebo jak se jmenuje.
Pětku napsal jakejsi Goldberg a strašně si s Yatesem sedli a je to tam vidět. Je to neuvěřitelně fresh, oproti ostatním dílům podle mě právě proto, že tam přišel někdo novej nejen na režisérské židli, ale i se scénářem...
768553
Já furt říkám, že ta pětka vyčnívá hlavně proto, že tam nebyl ten Kloves, nebo jak se jmenuje. Pětku napsal jakejsi Goldberg a strašně si s Yatesem sedli a je to tam vidět. Je to neuvěřitelně fresh, oproti ostatním dílům podle mě právě proto, že tam přišel někdo novej nejen na režisérské židli, ale i se scénářem...
7 -2
reagovat
U mňa najviac prehráva 2. časť Darov Smrti. :- Od veľkého finále som si sľuboval fakt hodne, no vo výsledku som dostal asi tak polovičný zážitok. Navyše mi to prišlo uponáhľané a miestami povrchné, ako keby to všetci chceli mať čím skôr za sebou.
S ostatnými dielmi som za dobre. Každý má niečo do seba, iná poetika, dramaturgia,... :+
768549
[b]U mňa najviac prehráva 2. časť [i]Darov Smrti[/i].[/b] *:-* Od veľkého finále som si sľuboval fakt hodne, no vo výsledku som dostal asi tak polovičný zážitok. Navyše mi to prišlo uponáhľané a miestami povrchné, ako keby to všetci chceli mať čím skôr za sebou. S ostatnými dielmi som za dobre. Každý má niečo do seba, iná poetika, dramaturgia,... *:+*
3 -1
reagovat
reaguje na: hroubek
Za mě je pětka nejslabší. Jediné dobré na filmu je jeho konec na ministerstvu kouzel. Na čtyřce mě sere to, co píše LIFTY ale i tak ten film mám daleko radši.
768542
Za mě je pětka nejslabší. Jediné dobré na filmu je jeho konec na ministerstvu kouzel. Na čtyřce mě sere to, co píše LIFTY ale i tak ten film mám daleko radši.
768535
2 -3
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
Bitva u Hattínu z Království Nebeského by chtěla na slovíčko :D
768541
Bitva u Hattínu z Království Nebeského by chtěla na slovíčko *:D*
768537
11 0
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
Naposledy som sa citil tak sklamany, ked Seagala vycuclo z lietadla hned na zaciatku Executive Decision.:D
768540
Naposledy som sa citil tak sklamany, ked Seagala vycuclo z lietadla hned na zaciatku Executive Decision.*:D*
768537
12 -1
reagovat
Člověk, který ma na svědomí to, ze se rozjede v Ohnivem poháru dlouhá scéna o začátku mistrovství světa ve Famfrpálu a pak se těsně pred zápasem strihne a je po zapase, by si mel listit. To bylo jak kdyby mi nekdo odprezentoval nejlepší víno a pak ho vylel do kanálu:D
768537
Člověk, který ma na svědomí to, ze se rozjede v Ohnivem poháru dlouhá scéna o začátku mistrovství světa ve Famfrpálu a pak se těsně pred zápasem strihne a je po zapase, by si mel listit. To bylo jak kdyby mi nekdo odprezentoval nejlepší víno a pak ho vylel do kanálu*:D*
13 0
reagují: Kostěj, Gorecki
reagovat
reaguje na: hroubek
Protože ten film na rozdíl od té čtyřky funguje. Možná právěže díky tomu, že měli koule a osekali to. Jestli mi chybí Mollyin bubák, nebo spektakulárnější ministerstvo? Jako proti prodloužené verzi bych nic nenamítal.
Důležité ale je, že to má hlavu a patu, celek funguje i bez znalosti knížky (což se o Poháru opět říct nedá) a že je to režijně velmi fajn.
Šestka se scénářem ke stylu Poháru velmi blíží, ale tam to zachraňuje pořád ten Yates, nejlepší kamera u Pottera, pořád boží soundtrack a taky to, že i knížka je dost jiná jak ostatní, takže film pořád dokáže vyčnívat.
Druhou sedmičku nemám moc rád, ale pořád milionkrát lepší jak čtyřka. Part One je ale super.
První dva díly jsou dle mého nedoceněné. Atmosférou odpovídají tomu ryze dětskému fantasy a chápu, že z pohledu pozdějších dílů můžou vyznívat až moc držící se při zemi. Ale imo položily velmi pevné základy, na kterých pak ostatní filmy mohly pevně stát i při všech těch kolotočích se změnou atmosféry a režijního uchopení.
Cuaronova trojka je svébytné dílo a je tam poznat, že Cuaron umí pracovat s dětskými herci a je rozhodný ve stžižně.
To očividně chybí čtyřce, která navíc doplácí ještě na sprasený scénář. Především to bylo ale pro Newella nechtěné dítě a práce na zakázku a drby praví, že si nesedl v podstatě s celým týmem…
Čtyřka má několik málo světlých chvilek a místy celkem hezkou kameru a výpravu, ale tím to za mě končí. A ano, pořád ten film nenávidím.
768536
Protože ten film na rozdíl od té čtyřky funguje. Možná právěže díky tomu, že měli koule a osekali to. Jestli mi chybí Mollyin bubák, nebo spektakulárnější ministerstvo? Jako proti prodloužené verzi bych nic nenamítal. Důležité ale je, že to má hlavu a patu, celek funguje i bez znalosti knížky (což se o Poháru opět říct nedá) a že je to režijně velmi fajn. Šestka se scénářem ke stylu Poháru velmi blíží, ale tam to zachraňuje pořád ten Yates, nejlepší kamera u Pottera, pořád boží soundtrack a taky to, že i knížka je dost jiná jak ostatní, takže film pořád dokáže vyčnívat. Druhou sedmičku nemám moc rád, ale pořád milionkrát lepší jak čtyřka. Part One je ale super. První dva díly jsou dle mého nedoceněné. Atmosférou odpovídají tomu ryze dětskému fantasy a chápu, že z pohledu pozdějších dílů můžou vyznívat až moc držící se při zemi. Ale imo položily velmi pevné základy, na kterých pak ostatní filmy mohly pevně stát i při všech těch kolotočích se změnou atmosféry a režijního uchopení. Cuaronova trojka je svébytné dílo a je tam poznat, že Cuaron umí pracovat s dětskými herci a je rozhodný ve stžižně. To očividně chybí čtyřce, která navíc doplácí ještě na sprasený scénář. Především to bylo ale pro Newella nechtěné dítě a práce na zakázku a drby praví, že si nesedl v podstatě s celým týmem… Čtyřka má několik málo světlých chvilek a místy celkem hezkou kameru a výpravu, ale tím to za mě končí. A ano, pořád ten film nenávidím.
768535
10 -1
reagovat
Můžete mi někdo vysvětlit proč je Fénixův řád podle Vás nejlepší film, tedy krom trojky. Já ten film mám rád, ale můj problém je že je to jen kostra z knihy, která je zajímavější a lepší. A nejvíce mě na filmu vadí, že mu chybí knižní pointa. 
768535
Můžete mi někdo vysvětlit proč je Fénixův řád podle Vás nejlepší film, tedy krom trojky. Já ten film mám rád, ale můj problém je že je to jen kostra z knihy, která je zajímavější a lepší. A nejvíce mě na filmu vadí, že mu chybí knižní pointa. 
1 -3
reagují: Fanous21, KARLOS
reagovat

Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka

Pořád můj nejoblíbenější film od Aardman studia. V mládí jsem ho viděl víckrát, než Slepičí úlet a jsem rád, že ten film nestárne. Hned bych si dal pokračování. Škoda, že se studio teď soustředí hlavně na Ovečku Shaun, která mi nikdy moc nesedla...
768534
Pořád můj nejoblíbenější film od Aardman studia. V mládí jsem ho viděl víckrát, než Slepičí úlet a jsem rád, že ten film nestárne. Hned bych si dal pokračování. Škoda, že se studio teď soustředí hlavně na Ovečku Shaun, která mi nikdy moc nesedla...
Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka
8 -1
reagovat
reaguje na: Ne__Ty
rechnen je zakladni skola, da 5 bloods vysoka ;)
768533
rechnen je zakladni skola, da 5 bloods vysoka *;)*
768511
1 -3
reagovat
reaguje na: verbst
Asi som to napísal nešťastne, ale videl som všetky časti, ale iba raz v kine (od trojky ďalej asi niektorý aj viackrát, lebo som v tej dobe pracoval v kine). Potom už som nikdy ani jeden diel doma nepozeral. Samozrejme si nepamätám o čom tie filmy presne sú, ale pamätám si pocit aký som z nich mal. A trojka mi proste zostala v srdiečku zapísaná ako najlepšia a dosť som si z nej aj pamätal :) Z ďalších dielov si vybavujem len scénu s rodičmi keď sa mu zjavia v nejakej vypätej situácii a pomáhajú mu nejak. Že predposledný diel bol o ničom a dlhý.....a to je tak všetko :D Ale áno dopozerám to. Už len preto aby som videl ako to teraz na mňa zapôsobí. 
768531
Asi som to napísal nešťastne, ale videl som všetky časti, ale iba raz v kine (od trojky ďalej asi niektorý aj viackrát, lebo som v tej dobe pracoval v kine). Potom už som nikdy ani jeden diel doma nepozeral. Samozrejme si nepamätám o čom tie filmy presne sú, ale pamätám si pocit aký som z nich mal. A trojka mi proste zostala v srdiečku zapísaná ako najlepšia a dosť som si z nej aj pamätal *:)* Z ďalších dielov si vybavujem len scénu s rodičmi keď sa mu zjavia v nejakej vypätej situácii a pomáhajú mu nejak. Že predposledný diel bol o ničom a dlhý.....a to je tak všetko *:D* Ale áno dopozerám to. Už len preto aby som videl ako to teraz na mňa zapôsobí. 
768528
3 0
reagovat
reaguje na: SteKi
Počkej. Tys to nikdy neviděl doma a skončíš trojkou, protože je nejlepší ale ostatní díly si nepustíš? Jak pak může být ta trojka nejlepší? :D

P.S.: Nejlepší je pětka. ?):D
1-3 Williams je génius. <3 to protáčím dodneška. Plus pak právě tu pětku. 
Čtyřka je takovej ten odd cousin. :)) se vším, co k tomu patří. 

Suma sumárum - dej si to všechno. Ztráta času to nebude. 
768528
Počkej. Tys to nikdy neviděl doma a skončíš trojkou, protože je nejlepší ale ostatní díly si nepustíš? Jak pak může být ta trojka nejlepší? *:D* P.S.: Nejlepší je pětka. *?)**:D* 1-3 Williams je génius. <3 to protáčím dodneška. Plus pak právě tu pětku.  Čtyřka je takovej ten odd cousin. *:))* se vším, co k tomu patří.  Suma sumárum - dej si to všechno. Ztráta času to nebude. 
768514
6 -1
reagují: SteKi
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se