Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 14481 - 14500 Napsat příspěvek
reaguje na: HAL
Na druhou stranu má na co vzpomínat :D
770549
Na druhou stranu má na co vzpomínat *:D*
770483
1 0
reagovat

Wadjda (2012)

Díky mezinárodní koprodukci je na snímku znát, že Wadjda je určena především západnímu publiku. Rozhodně se ale nejedná o plakátový festivalový film, který by měl sbírat ceny jenom proto, že jde o snímek ze Saúdské Arábie. Wadjda je malá školačka, která si přeje jízdní kolo a jezdit na něm jako její kamarád Abdalla. Což je samozřejmě v Saúdské Arábii jaksi problém. Tím, že se Wadjda dívá na svět dětskýma očima, tak je film skvělou výpovědí o dětských touhách, které jsou na celém světě vlastně úplně stejné. Civilní výkony (nejen hlavní dětské představitelky Waad Mohammed) umocňují kvalitní divácký zážitek stejně jako nevtíravý hudební doprovod Maxe Richtera. Za nepatetický závěr velký palec nahoru.
770534
Díky mezinárodní koprodukci je na snímku znát, že Wadjda je určena především západnímu publiku. Rozhodně se ale nejedná o plakátový festivalový film, který by měl sbírat ceny jenom proto, že jde o snímek ze Saúdské Arábie. Wadjda je malá školačka, která si přeje jízdní kolo a jezdit na něm jako její kamarád Abdalla. Což je samozřejmě v Saúdské Arábii jaksi problém. Tím, že se Wadjda dívá na svět dětskýma očima, tak je film skvělou výpovědí o dětských touhách, které jsou na celém světě vlastně úplně stejné. Civilní výkony (nejen hlavní dětské představitelky Waad Mohammed) umocňují kvalitní divácký zážitek stejně jako nevtíravý hudební doprovod Maxe Richtera. Za nepatetický závěr velký palec nahoru.
Wadjda (2012)
3 -4
reagovat
reaguje na: SeldomSeen
porad nevidel, ale je to hodne vysoko. Uz brzy :)
770532
porad nevidel, ale je to hodne vysoko. Uz brzy :)
770524
1 0
reagovat
reaguje na: TedGeorge
...a to jsi ještě neviděl The Best Years of Our Lives (podle naší nedávné diskuse právě tady - nebo jsi to od té doby snad dohnal?)... 8)

Jinak osobně tohle porovnávání nemám kdovíjak v lásce, ale každopádně zcela souhlasím s tím, že Wyler natočil pár neskutečných pecek, jak by to nazval pepo. :+ To ovšem Wilder také, že... :))
770524
...a to jsi ještě neviděl The Best Years of Our Lives (podle naší nedávné diskuse právě tady - nebo jsi to od té doby snad dohnal?)... *8)* Jinak osobně tohle porovnávání nemám kdovíjak v lásce, ale každopádně zcela souhlasím s tím, že Wyler natočil pár neskutečných pecek, jak by to nazval pepo. *:+* To ovšem Wilder také, že... *:))*
770493
2 0
reagují: TedGeorge
reagovat
reaguje na: pepo
Bál jsem se že to řekneš :(
770510
Bál jsem se že to řekneš :(
770498
2 0
reagují: MarvinP
reagovat

Chicagský tribunál

Americká soudní dramata příliš nemusím a většinou mě nudí. Tribunál je ale trochu jiný čaj. Nejenže má událost ze 60. let přesah do současnosti, ale je i mistrně natočená a především napsaná. Sorkin je pravděpodobně nejdynamičtějším scénáristou a vypravěčem v Hollywoodu, tudíž zvládně říct 3x víc za jeden film než kdokoliv jiný. Stejně tak se neztrácí ve svých postavách, skutečných událostech ani povinných filmových pravidlech. Jako režisér možná není tak ostřílený, zatímco jako scénárista si může připravit poličku na dalšího Oscara. Co se týče příběhu, je až zarážející zaujatost a rasizmus v americké právní justici. Nijak mě to ovšem nepřekvapuje. Tenhle případ měl štěstí na
dobrý konec. O to horší může být zjištění, kolik se jich nepodařilo vyhrát a kolik takových soudců přetrvává dodnes.
8/10
770505
Americká soudní dramata příliš nemusím a většinou mě nudí. Tribunál je ale trochu jiný čaj. Nejenže má událost ze 60. let přesah do současnosti, ale je i mistrně natočená a především napsaná. Sorkin je pravděpodobně nejdynamičtějším scénáristou a vypravěčem v Hollywoodu, tudíž zvládně říct 3x víc za jeden film než kdokoliv jiný. Stejně tak se neztrácí ve svých postavách, skutečných událostech ani povinných filmových pravidlech. Jako režisér možná není tak ostřílený, zatímco jako scénárista si může připravit poličku na dalšího Oscara. Co se týče příběhu, je až zarážející zaujatost a rasizmus v americké právní justici. Nijak mě to ovšem nepřekvapuje. Tenhle případ měl štěstí na dobrý konec. O to horší může být zjištění, kolik se jich nepodařilo vyhrát a kolik takových soudců přetrvává dodnes. [b]8/10[/b]
Chicagský tribunál
3 -1
reagovat
770501
[url=https://www.youtube.com/watch?v=U5ebOZ-aBX4]How Austin Powers Predicted the Future of Cinema[/url] *:D**:+*
0 0
reagovat
reaguje na: HAL
Asi ten Ben Hur
770498
Asi ten Ben Hur
770488
3 -1
reagují: HAL
reagovat
Zapomnel jsem dodat "imho" a tim samozrejme nijak nenaznacuju, ze ty Wilderovi pecky nejsou bozi.

Jenom mam o dost radeji Wylera a rozespalej sem to napsal volovsky
770496
Zapomnel jsem dodat "imho" a tim samozrejme nijak nenaznacuju, ze ty Wilderovi pecky nejsou bozi. Jenom mam o dost radeji Wylera a rozespalej sem to napsal volovsky
1 -1
reagovat
Wilder byl s přehledem nejlepší. End of discussion :)
770495
Wilder byl s přehledem nejlepší. End of discussion *:)*
3 0
reagovat
reaguje na: TedGeorge
To bych se právě hádal, takové pecky jako Stalag 17, Sunset Blvd. a Sabrina  jsem od Wylera neviděl.
770494
To bych se právě hádal, takové pecky jako Stalag 17, Sunset Blvd. a Sabrina  jsem od Wylera neviděl.
770493
3 0
reagovat
reaguje na: pepo
no to nevim, ale rozhodne byl lepsi jak Wilder, se kterym sem si ho roky pletl... :)

ale do top 10 bych ho dal asi taky :)
770493
no to nevim, ale rozhodne byl lepsi jak Wilder, se kterym sem si ho roky pletl... :) ale do top 10 bych ho dal asi taky :)
770487
1 -1
reagují: SeldomSeen, HAL
reagovat
reaguje na: pepo
Bol? Keď už dosiahneš status najlepší režisér  všetkých čias, ako ho môžeš stratiť? :D
770491
Bol? Keď už dosiahneš status najlepší režisér  [b]všetkých[/b] čias, ako ho môžeš stratiť? *:D*
770487
1 0
reagovat
reaguje na: pepo
Co je pro tebe jeho nejlepší?
770488
Co je pro tebe jeho nejlepší?
770487
2 0
reagují: pepo
reagovat
Začínam mať pocit, že Wyler bol okrem Spielberga najlepší režisér všetkých čias (Sorry Hitch a Železný Jim)
770487
Začínam mať pocit, že Wyler bol okrem Spielberga najlepší režisér všetkých čias (Sorry Hitch a Železný Jim)
2 -1
reagují: TedGeorge, SteKi, HAL
reagovat
Departed je strašne veľká pecka. Oscar zaslúžený a je to lepšie ako originál. Deal with it8)8)8)
770486
Departed je strašne veľká pecka. Oscar zaslúžený a je to lepšie ako originál. Deal with it*8)**8)**8)*
11 -4
reagovat

A Hidden Life

Malick směle kráčí směrem k Bellu Tarrovi v tříhodinové meditaci nad svědomím a skromností, nacistickým lágrům a malosti lidí navzdory. A Jörg Widmer za kamerou čím dál víc dohání svého mentora a duchovního otce Lubezkiho. Ani tady jeho kvalit zdaleka nedosahuje a má se pořád co učit, jeho volné létání světem s širokým sklem z filmu technickými nedostatky občas nepříjemně vytrhne, ale většinu času zvládá na výbornou, a z oprýskaného vězení i z nádherné alpské krajiny komponuje fascinující a vtahující obrazy, aniž by se zpronevěřil civilnímu tónu filmu.

A mám fakt radost že Malick po svých třech posledních filmech opustil takřka bezcílné proudy myšlenek odnikud nikam a soustředil se zas na nějaké konkrétnější téma - a co víc, tak silné.
8/10
770485
Malick směle kráčí směrem k Bellu Tarrovi v tříhodinové meditaci nad svědomím a skromností, nacistickým lágrům a malosti lidí navzdory. A Jörg Widmer za kamerou čím dál víc dohání svého mentora a duchovního otce Lubezkiho. Ani tady jeho kvalit zdaleka nedosahuje a má se pořád co učit, jeho volné létání světem s širokým sklem z filmu technickými nedostatky občas nepříjemně vytrhne, ale většinu času zvládá na výbornou, a z oprýskaného vězení i z nádherné alpské krajiny komponuje fascinující a vtahující obrazy, aniž by se zpronevěřil civilnímu tónu filmu. A mám fakt radost že Malick po svých třech posledních filmech opustil takřka bezcílné proudy myšlenek odnikud nikam a soustředil se zas na nějaké konkrétnější téma - a co víc, tak silné. 8/10
A Hidden Life
6 0
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Souhlas, je obrovská škoda že mu Showgirls tak zabilo kariéru.
770483
Souhlas, je obrovská škoda že mu Showgirls tak zabilo kariéru.
770482
5 0
reagují: Clavius
reagovat
Dvě slova: Twin Peaks. Takový herectví jsem od Kulometa ještě neviděl.
770482
Dvě slova: Twin Peaks. Takový herectví jsem od Kulometa ještě neviděl.
8 -1
reagují: HAL
reagovat
reaguje na: Disketa1
Podepisuji. Jen bych možná tolik nepodceňoval MacLachlana v tomto filmu. 
770481
Podepisuji. Jen bych možná tolik nepodceňoval MacLachlana v tomto filmu. 
770480
1 -1
reagovat
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se