Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 13561 - 13580 Napsat příspěvek

Run Hide Fight

Před tím než jsem si Run Hide Fight pustil, jsem si dal předsevzetí, že se ho pokusím hodnotit nezaujatě a nestraně. Jedná se totiž o ten typ filmu, který získává nebo ztrácí body u diváků už jen díky svému neskrývanému světonázorovému vymezení.
Jak to tedy dopadlo? V prvé řadě mě překvapilo, že trailer tentokrát nelhal. Jedná se o celkem svižné akční drama, kterému nechybí místy tísnivá atmosféra, ale díky své přímočarosti a černobílému vyobrazení dobra a zla od něj nelze očekávat zázraky. Největším kladem snímku je pro mě Isabel May. Ta je v roli vyděšené a následně naštvané tvrďačky bez problémů uvěřitelná. Její postava mi připomínala kombinaci Johna McClana a Katniss Everdeen (inspirace Die Hard je zde opravdu neskrývaná) a ve vojenské bundě svého otce s tváří Thomase Janea si snadno dokázala získat můj respekt. Naopak o dost horší je to se scénářem, který obsahuje klasická klišé (linka s mrtvou matkou) a nelogické momenty. Zatímco první polovina funguje podle mého názoru relativně dobře, v té druhé se tvůrci zbytečně rozhodli udělat s policie naprosto neschopné dementy. Rovněž postavy většiny nezletilých útočníků tvoří jen nezajímaví asociálové nebo duševně narušení magoři. Výjimkou je hlavní záporák, který na mě celou dobu působil jako cynické hovado, který to všechno dělá hlavně pro zábavu. Jeho představitel si to evidentně užil, ale s lepším scénářem by jeho střet s hlavní hrdinkou mohl fungovat mnohem lépe. Naopak po technické stránce filmu nejde mnoho vytknout.
Co se samotného obsahu týká, nic kontroverzního se zde opravdu nekoná. Dokonce je děj v některých ohledech nečekaně progresivní. Hlavní hrdinka není žádný Rambo, ale jen obyčejná holka, která se snaží přežít a zachránit co nejvíc svých spolužáků a učitelů a sama dostane pořádně do těla. Její nejlepší kamarád je černej kluk, který je do ní zamilovaný a na konci se samozřejmě dají dohromady. Na hraně je až úplně poslední scéna, ve která si všimne hlavního padoucha, jak se snaží ztratit v davu. A tak (bez toho, aby si toho jakýkoliv policista všiml) vezme do ruky otcovu odstřelovací pušku a chladnokrevně ho sejme a ještě k tomu tak, aby pořádně trpěl, než umře. A pak zde máme závěrečný song. Run Hide Fight jak už bylo řečeno, nesedne každému, ale rozhodně se nedá říct, že by se jednalo o nějakou filmovou katastrofu. 
Moje hodnocení: 6/10
779836
Před tím než jsem si Run Hide Fight pustil, jsem si dal předsevzetí, že se ho pokusím hodnotit nezaujatě a nestraně. Jedná se totiž o ten typ filmu, který získává nebo ztrácí body u diváků už jen díky svému neskrývanému světonázorovému vymezení. Jak to tedy dopadlo? V prvé řadě mě překvapilo, že trailer tentokrát nelhal. Jedná se o celkem svižné akční drama, kterému nechybí místy tísnivá atmosféra, ale díky své přímočarosti a černobílému vyobrazení dobra a zla od něj nelze očekávat zázraky. Největším kladem snímku je pro mě Isabel May. Ta je v roli vyděšené a následně naštvané tvrďačky bez problémů uvěřitelná. Její postava mi připomínala kombinaci Johna McClana a Katniss Everdeen (inspirace Die Hard je zde opravdu neskrývaná) a ve vojenské bundě svého otce s tváří Thomase Janea si snadno dokázala získat můj respekt. Naopak o dost horší je to se scénářem, který obsahuje klasická klišé [spoiler](linka s mrtvou matkou)[/spoiler] a nelogické momenty. Zatímco první polovina funguje podle mého názoru relativně dobře, v té druhé se tvůrci zbytečně rozhodli udělat s policie naprosto neschopné dementy. Rovněž postavy většiny nezletilých útočníků tvoří jen nezajímaví asociálové nebo duševně narušení magoři. Výjimkou je hlavní záporák, který na mě celou dobu působil jako cynické hovado, který to všechno dělá hlavně pro zábavu. Jeho představitel si to evidentně užil, ale s lepším scénářem by jeho střet s hlavní hrdinkou mohl fungovat mnohem lépe. Naopak po technické stránce filmu nejde mnoho vytknout. Co se samotného obsahu týká, nic kontroverzního se zde opravdu nekoná. Dokonce je děj v některých ohledech nečekaně progresivní. Hlavní hrdinka není žádný Rambo, ale jen obyčejná holka, která se snaží přežít a zachránit co nejvíc svých spolužáků a učitelů a sama dostane pořádně do těla. Její nejlepší kamarád je černej kluk, který je [spoiler]do ní zamilovaný [/spoiler]a na konci se [spoiler]samozřejmě dají dohromady.[/spoiler] Na hraně je až úplně [url=https://www.youtube.com/watch?v=4WpnPdSU5Cc]poslední scéna[/url], [spoiler]ve která si všimne hlavního padoucha, jak se snaží ztratit v davu. A tak (bez toho, aby si toho jakýkoliv policista všiml) vezme do ruky otcovu odstřelovací pušku a chladnokrevně ho sejme a ještě k tomu tak, aby pořádně trpěl, než umře. [/spoiler]A pak zde máme závěrečný [url=https://www.youtube.com/watch?v=o2DUMhXBp8E]song[/url]. Run Hide Fight jak už bylo řečeno, nesedne každému, ale rozhodně se nedá říct, že by se jednalo o nějakou filmovou katastrofu.  Moje hodnocení: 6/10
Run Hide Fight
3 0
reagují: hroubek
reagovat
reaguje na: Cinefil
Kamarádka mi věnovala HBO Go, kde jsou všechny díly. Tudíž tě můžu ujistit, že je všechno naprosto legální. Sérii Rychle a zběsile jsem si nakoupil na blučkách, takže taky je všechno legální.

A jinak se ti nemusím zpovídat.
779831
Kamarádka mi věnovala HBO Go, kde jsou všechny díly. Tudíž tě můžu ujistit, že je všechno naprosto legální. Sérii Rychle a zběsile jsem si nakoupil na blučkách, takže taky je všechno legální. A jinak se ti nemusím zpovídat.
779827
4 -4
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Dobře, to nijak nepopírám. ;)
779830
Dobře, to nijak nepopírám. *;)*
779828
2 -3
reagovat
reaguje na: Disketa1
Je mi jasné že od tvého rozhodnutí spamovat tu diskuzi deseti příspěvky o filmech, které každý viděl pětkrát, místo toho abys to jako člověk shrnul všechno do jednoho postu, tě nic na světě neodradí...

Takže jen napíšu že Tajemná komnata je dno celé série.
779829
Je mi jasné že od tvého rozhodnutí spamovat tu diskuzi deseti příspěvky o filmech, které každý viděl pětkrát, místo toho abys to jako člověk shrnul všechno do jednoho postu, tě nic na světě neodradí... Takže jen napíšu že Tajemná komnata je dno celé série.
779778
4 -3
reagovat
reaguje na: Cinefil
Tady se Diska musím zastat, měl docela velkou kolekci disků a pravidelně si kupoval i Blůčka, jestli si ho s někým nepletu. :)
779828
Tady se Diska musím zastat, měl docela velkou kolekci disků a pravidelně si kupoval i Blůčka, jestli si ho s někým nepletu. :)
779827
5 -2
reagují: Cinefil
reagovat
reaguje na: Disketa1
Pořád to můžeš vcucnout do jednoho komentáře a ne osmi. 

PS: Tvé komenty k sérii Rychle a zběsile byly z části: "lepší než první díl, horší než druhý." Něco takového opravdu není potřeba psát o roky starých filmech viděných po několikáté. Asi tak.

A ano, vím, že mi to může být jedno a nemusím na to reagovat. :)

PPS: Mít před 2 měsíci Netflix, mohl by sis pouštět celou sérii eng. Takhle se ani neptám, jak si k ní přišel.
779827
Pořád to můžeš vcucnout do jednoho komentáře a ne osmi.  PS: Tvé komenty k sérii Rychle a zběsile byly z části: "lepší než první díl, horší než druhý." Něco takového opravdu není potřeba psát o roky starých filmech viděných po několikáté. Asi tak. A ano, vím, že mi to může být jedno a nemusím na to reagovat. *:)* PPS: Mít před 2 měsíci Netflix, mohl by sis pouštět celou sérii eng. Takhle se ani neptám, jak si k ní přišel.
779825
3 -3
reagují: Disketa1, AndyKaufman
reagovat
reaguje na: Disketa1
dobrý
779826
dobrý
779825
5 -1
reagovat
reaguje na: Cinefil
Je to dvacet let, tak nostalgicky vzpomínám. To sem mám psát jenom slovo "dobrý" a nazdar?

(Ach jo.)
779825
Je to dvacet let, tak nostalgicky vzpomínám. To sem mám psát jenom slovo "dobrý" a nazdar? (Ach jo.)
779823
4 -9
reagují: Cinefil, AndyKaufman
reagovat
reaguje na: Disketa1
Tak proč máš potřebu se o tom tak vypisovat?
779823
Tak proč máš potřebu se o tom tak vypisovat?
779813
8 -2
reagují: Disketa1
reagovat
reaguje na: Cinefil
Děláš, jako kdybych tu sérii nikdy neviděl. Všechny díly jsem viděl v kině.
779813
Děláš, jako kdybych tu sérii nikdy neviděl. Všechny díly jsem viděl v kině.
779807
3 -8
reagují: Cinefil
reagovat
reaguje na: Disketa1
Počkej na mozkomory ve vlaku. Brr :D
779807
Počkej na mozkomory ve vlaku. Brr *:D*
779778
2 -3
reagují: Disketa1
reagovat

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Tajemná komnata mě i po skoro dvaceti letech stále dokáže překvapit. Má to pořád obrovskou sílu a Chris Columbus byl tehdy ještě ve skvělé formě. O obrovském kouzlu Williamsovy hudby ani nemluvě. A ta hororová sekvence s pavouky v Temném lese, souboj s baziliškem... Vždycky mě to bavilo více než Kámen mudrců a to se ani teď nemění. Skvělé dílo, i když ten nejlepší díl teprve přijde.
779778
Tajemná komnata mě i po skoro dvaceti letech stále dokáže překvapit. Má to pořád obrovskou sílu a Chris Columbus byl tehdy ještě ve skvělé formě. O obrovském kouzlu Williamsovy hudby ani nemluvě. A ta hororová sekvence s pavouky v Temném lese, souboj s baziliškem... Vždycky mě to bavilo více než Kámen mudrců a to se ani teď nemění. Skvělé dílo, i když ten nejlepší díl teprve přijde.
Harry Potter a Tajemná komnata (2002)
8 -7
reagují: HAL, Cinefil
reagovat

Cinema Paradiso 6/10

Film dělá přesně to, co guru Alfredo říká, že se dělat nemá: "Neohlížet, nevracet se" Návrat do zlaté éry kinematografie je mix zbytečných dějových zkratek, předlouhých citaci filmů, které v životě neuvidím, a fakt dobrého filmu se skvělou hudbou a kamerou. Čekal jsem od toho mnohem víc, ale stálice z toho u mě nebude.
779767
Film dělá přesně to, co guru Alfredo říká, že se dělat nemá: "Neohlížet, nevracet se" Návrat do zlaté éry kinematografie je mix zbytečných dějových zkratek, předlouhých citaci filmů, které v životě neuvidím, a fakt dobrého filmu se skvělou hudbou a kamerou. Čekal jsem od toho mnohem víc, ale stálice z toho u mě nebude.
Cinema Paradiso 6/10
4 -3
reagovat

Střípky

Slušný thriller, který táhnou herci nahoru. Líbila se mi ta myšlenka, ale samotné provedení je mnohem horší. Škoda. 6,5/10
779763
Slušný thriller, který táhnou herci nahoru. Líbila se mi ta myšlenka, ale samotné provedení je mnohem horší. Škoda. [b]6,5/10[/b]
Střípky
1 -2
reagovat
reaguje na: HAL
Přesně ty dovětky byly debilní, po tom zařvání jsem si říkal, sakra to je na desítku :D
779758
Přesně [spoiler]ty dovětky byly debilní, po tom zařvání jsem si říkal, sakra to je na desítku *:D*[/spoiler]
779747
3 0
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Hudby jsem si tam, pravda, ani nevšiml.
Vtipné bylo že jak mám zkušenosti s Korejskými filmy, tak jsem na konci fakt věřil že tam všichni zařvali. To by se mi u amerického filmu nestalo :D
779747
Hudby jsem si tam, pravda, ani nevšiml. [spoiler]Vtipné bylo že jak mám zkušenosti s Korejskými filmy, tak jsem na konci fakt věřil že tam všichni zařvali. To by se mi u amerického filmu nestalo *:D*[/spoiler]
779742
3 0
reagují: AndyKaufman
reagovat
reaguje na: HAL

Space Sweepers.

Bylo to výborný, ale chápu že kdo není Korea friendly bude si muset z hodnocení odebrat tak 2 bodíky. Bylo to více mezinárodní, ale pořád tam byl jejich tradiční patos a žánrový mix. Já osobně bych vytknul trochu slabší režii a scenáristickou práci s gradací děje. A v podstatě mi přišla k ději slabá i hudba. 
Ale bavil jsem se královsky. Opravdu konečně nějaký velkofilm a Space opera. Nemohu se zbavit dojmu, že by tomu více seděla tradiční netflixovska natažená série. 8/10 a jeden z něj filmu Netflixu za hodně dlouho a nechápu jak to mohli stlačit na 20 mega USD rozpočtu. 
779742
Bylo to výborný, ale chápu že kdo není Korea friendly bude si muset z hodnocení odebrat tak 2 bodíky. Bylo to více mezinárodní, ale pořád tam byl jejich tradiční patos a žánrový mix. Já osobně bych vytknul trochu slabší režii a scenáristickou práci s gradací děje. A v podstatě mi přišla k ději slabá i hudba.  Ale bavil jsem se královsky. Opravdu konečně nějaký velkofilm a Space opera. Nemohu se zbavit dojmu, že by tomu více seděla tradiční netflixovska natažená série. 8/10 a jeden z něj filmu Netflixu za hodně dlouho a nechápu jak to mohli stlačit na 20 mega USD rozpočtu. 
Space Sweepers.
779730
2 -1
reagují: HAL
reagovat
reaguje na: pepo
Dali jsme 30 minut. :D
779737
Dali jsme 30 minut. *:D*
779731
1 -1
reagovat

Bliss

Strasnaaaaaa srackaaaaaaa
779731
Strasnaaaaaa srackaaaaaaa
Bliss
7 -1
reagují: AndyKaufman
reagovat

Space Sweepers

Solidní space-opera, skoro na úrovni Strážců Galaxie. Těch prvních.

Korejská kinematografie je v poslední dekádě neskutečně rozjetá a tohle je jejich Pátý element. Nebo možná Firefly. Sice mladý Bruce Willis nebo Nathan Fillion tu nejsou, ale tady mají větší koule zase scénáristi a dovolí si dělat i věci na které z mořem moc lidí odvahu nemá - ale pořád jedou rámcově dost čistě podle jejich notiček na správný blockbuster, a dělají hlavně odlehčenou zábavu.
A dělají ji dost schopně, Space Sweepers nepřekvapí originalitou, ale jako kompilát žánrových propriet v exotičtějším provedení fungují hodně hezky, příběhem neuráží, a postavy v posádce tvoří tak akorát sympatickou a praštěnou ragtag band of misfits, abych si klidně hned chtěl dát i pokračování.

Btw ten Bruce Willis ještě... ty hovna co poslední dobou točí stojí skoro stejně jako tohle, ale přitom toto je technickým zpracováním vedle nich jak z jiného vesmíru. Jak jsem se po shlédnutí našlapaného traileru bál že všechna velká akce je v něm, "bo je tohle přece levná Korea", tak ani náhodou - vesmírné bitky s velmi dobře vypadajícími triky a přestřelky s roboty tu střídají jedna s druhou od začátku do konce. Úplně bez problémů srovnatelné s Hollywoodskými velkofilmy.
779730
Solidní space-opera, skoro na úrovni Strážců Galaxie. Těch prvních. Korejská kinematografie je v poslední dekádě neskutečně rozjetá a tohle je jejich Pátý element. Nebo možná Firefly. Sice mladý Bruce Willis nebo Nathan Fillion tu nejsou, ale tady mají větší koule zase scénáristi a dovolí si dělat i věci na které z mořem moc lidí odvahu nemá - ale pořád jedou rámcově dost čistě podle jejich notiček na správný blockbuster, a dělají hlavně odlehčenou zábavu. A dělají ji dost schopně, Space Sweepers nepřekvapí originalitou, ale jako kompilát žánrových propriet v exotičtějším provedení fungují hodně hezky, příběhem neuráží, a postavy v posádce tvoří tak akorát sympatickou a praštěnou ragtag band of misfits, abych si klidně hned chtěl dát i pokračování. Btw ten Bruce Willis ještě... ty hovna co poslední dobou točí stojí skoro stejně jako tohle, ale přitom toto je technickým zpracováním vedle nich jak z jiného vesmíru. Jak jsem se po shlédnutí našlapaného traileru bál že všechna velká akce je v něm, "bo je tohle přece levná Korea", tak ani náhodou - vesmírné bitky s velmi dobře vypadajícími triky a přestřelky s roboty tu střídají jedna s druhou od začátku do konce. Úplně bez problémů srovnatelné s Hollywoodskými velkofilmy.
Space Sweepers
4 -1
reagují: AndyKaufman
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se