Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 13121 - 13140 Napsat příspěvek
reaguje na: Gonzi
Víš co, protože mě to připadá trochu jako bavit se vo tom, jestli je lepší hudebník Beethowen, nebo ten týpek z televize co dokáže vyprdět Osudovou na podpaží...
783711
Víš co, protože mě to připadá trochu jako bavit se vo tom, jestli je lepší hudebník Beethowen, nebo ten týpek z televize co dokáže vyprdět Osudovou na podpaží...
783709
2 -6
reagovat
reaguje na: Gonzi
Ty jsi taky nejdřív viděl filmy?
783710
Ty jsi taky nejdřív viděl filmy?
783709
3 -3
reagují: verbst
reagovat
reaguje na: MarvinP
Já spíš souhlasím s HALem. Ty knihy se celkem vlečou a když je v bitvě nejdůležitější, jal se jmenuje meč, tak jsem se fakt smál :D
783709
Já spíš souhlasím s HALem. Ty knihy se celkem vlečou a když je v bitvě nejdůležitější, jal se jmenuje meč, tak jsem se fakt smál *:D*
783705
1 -1
reagují: MarvinP, MarvinP
reagovat
Moc děkuju za to, cos napsal! A ano, Tolkien je o celé levely lepší spisovatel, než Jackson režisér. Tedy musím uznat, že já jeho styl vyloženě nemám rád, a tedy nejsem objektivní.
783706
Moc děkuju za to, cos napsal! A ano, Tolkien je o celé levely lepší spisovatel, než Jackson režisér. Tedy musím uznat, že já jeho styl vyloženě nemám rád, a tedy nejsem objektivní.
5 -4
reagovat
reaguje na: HAL
V tom případě vlastně trochu i chápu, že se ti líbí filmy :D i když teda ta výprava, která byla samozřejmě ve svý době špičková taky už škaredě stárne... ale to tam je no.

U tý knihy jsem na každý čtvrtý straně bulel, všechny ústřední postavy mi při četbě ožívaly před očima, a prostě jsem se do nich musel znova zamilovat, plotpointy jsou vždycky trošičku jiný, než by člověk čekal, mají ten správnej balanc mezi osudovou předurčeností a historickou nahodilostí, ten svět je živej díky tomu, že v něm dochází i k odbočkám a zvratům, které jakoby šly stranou,  četl jsem to v češtině protože jsem to četl dcerám, ale některý pasáže jsem si pak musel hledat v originále a je to i nádherně napsaný. A podle mě se pleteš. Tolkien je jako Eru, on sice obsedantně vybudoval celou tu Ardu, ale chtěl ji nakonec vidět ožít, chtěl, aby se v ní pak děly věci, které jsou sice tou velkou historií ovlivněné, ale nedají se na ní jednoduše zredukovat. A příběh, který odvyprávěl je právě tak "nedokonalý" aby tomu světu ten skutečný život dal.
Odvážil bych se dokonce "drzého" tvrzení, že Tolkien je lepší spisovatel, než je Jackson režisér...

Filmy mají výpravu. Mají... soundtrack. Mají herce, kteří ale nemají moc co hrát. Mají skřety co utekli z Bad taste a elfy co utekli z Enyina videoklipu. Všechny ty drobné lidské momenty, kvůli kterým Arda stojí, vykuchávají aby mohly o pár vteřin dýl zabírat kydlící se CGI postavičky. 
 
783705
V tom případě vlastně trochu i chápu, že se ti líbí filmy *:D* i když teda ta výprava, která byla samozřejmě ve svý době špičková taky už škaredě stárne... ale to tam je no. U tý knihy jsem na každý čtvrtý straně bulel, všechny ústřední postavy mi při četbě ožívaly před očima, a prostě jsem se do nich musel znova zamilovat, plotpointy jsou vždycky trošičku jiný, než by člověk čekal, mají ten správnej balanc mezi osudovou předurčeností a historickou nahodilostí, ten svět je živej díky tomu, že v něm dochází i k odbočkám a zvratům, které jakoby šly stranou,  četl jsem to v češtině protože jsem to četl dcerám, ale některý pasáže jsem si pak musel hledat v originále a je to i nádherně napsaný. A podle mě se pleteš. Tolkien je jako Eru, on sice obsedantně vybudoval celou tu Ardu, ale chtěl ji nakonec vidět ožít, chtěl, aby se v ní pak děly věci, které jsou sice tou velkou historií ovlivněné, ale nedají se na ní jednoduše zredukovat. A příběh, který odvyprávěl je právě tak "nedokonalý" aby tomu světu ten skutečný život dal. Odvážil bych se dokonce "drzého" tvrzení, že Tolkien je lepší spisovatel, než je Jackson režisér... Filmy mají výpravu. Mají... soundtrack. Mají herce, kteří ale nemají moc co hrát. Mají skřety co utekli z Bad taste a elfy co utekli z Enyina videoklipu. Všechny ty drobné lidské momenty, kvůli kterým Arda stojí, vykuchávají aby mohly o pár vteřin dýl zabírat kydlící se CGI postavičky.   
783703
5 -4
reagují: Gonzi
reagovat
reaguje na: MarvinP
Problém Tolkiena je že pro něj byla ta "propracovanost" vždycky to hlavní, ale přitom nebyl vlastně moc dobrý spisovatel. Vytvořil úžasný svět s fascinující historií, mytologií, jazyky, a vůbec vším... ale vlastně si myslím, že kdyby tehdy udělal tohle všechno, a samotný příběh a dialogy nechal napsat někoho jiného, tak to může být lepší.
783703
Problém Tolkiena je že pro něj byla ta "propracovanost" vždycky to hlavní, ale přitom nebyl vlastně moc dobrý spisovatel. Vytvořil úžasný svět s fascinující historií, mytologií, jazyky, a vůbec vším... ale vlastně si myslím, že kdyby tehdy udělal tohle všechno, a samotný příběh a dialogy nechal napsat někoho jiného, tak to může být lepší.
783699
2 -4
reagují: MarvinP
reagovat
reaguje na: HAL
Já bych ty knihy (které jsem četl taky znova) asi nenazval bezchybnými. Na to jsou moc jedinečnými. Jsou rozhodně nádherné, hluboké, geniální a výsostně odvážné v mnoha věcech a postupech. Jedna z nejúžasnějších věcí na nich (a teď mluvím o Pánovi prstenů, u Silmarillionu je to složitější a myslím, že v téhle formě by ho Tolkien nikdy nepustil) je, jak málo staví na odiv svou epičnost a propracovanost, zatímco filmy v podstatě jen exhibují toto na úkor všeho, co je v knihách opravdu podstatné :-)
783699
Já bych ty knihy (které jsem četl taky znova) asi nenazval bezchybnými. Na to jsou moc jedinečnými. Jsou rozhodně nádherné, hluboké, geniální a výsostně odvážné v mnoha věcech a postupech. Jedna z nejúžasnějších věcí na nich (a teď mluvím o Pánovi prstenů, u Silmarillionu je to složitější a myslím, že v téhle formě by ho Tolkien nikdy nepustil) je, jak málo staví na odiv svou epičnost a propracovanost, zatímco filmy v podstatě jen exhibují toto na úkor všeho, co je v knihách opravdu podstatné :-)
783698
2 -3
reagují: HAL
reagovat
reaguje na: MarvinP
LotR jako celek bezchybný není. Ale Společenstvo bezchybný je :+:))

Ale co bezchybný není ani náhodou jsou Tolkienovy knihy, jsem rád že jsem viděl nejdřív filmy než jsem si jeho ságu přečetl. A už jsem ji od té doby celou četl několikrát (Silmarillion je nejlepší), ale pořád mě na ní hodně věcí docela sere, a na mnoha místech taky nemálo nudí.
783698
LotR jako celek bezchybný není. Ale Společenstvo bezchybný je *:+**:))* Ale co bezchybný není ani náhodou jsou Tolkienovy knihy, jsem rád že jsem viděl nejdřív filmy než jsem si jeho ságu přečetl. A už jsem ji od té doby celou četl několikrát (Silmarillion je nejlepší), ale pořád mě na ní hodně věcí docela sere, a na mnoha místech taky nemálo nudí.
783697
8 -1
reagují: MarvinP
reagovat

LOTR

Já shodou okolností viděl znovu Společenstvo prstenu.

Před lety, když jsem byl ještě mladý a nevadilo mi, že mě tu všichni hejtí, jsem tu trollil s tezí, které jsem opravdu věřil, že ten film je v podstatě špatnej, strašně přeceněnej, že za všechno dobrý vděčí knize, kterou ale pořádně nechápe a svou estetikou béčkových hororů ji degraduje na druhořadou fantasy a hlavně, že je zbabělej v tom, že neusiluje o nějaké svébytné pojetí, ale snaží se doručit LOTRa obecného, v čemž nelze uspět, a ten film v tom selhává překvapivě málo, ale přesto selhává. 

No pak jsem všemi těmi diskuzemi a analýzami zmoudřel, uznal jsem, že to byl ve své době přelomový film, že je v mnohém geniální a velkolepý, vzal jsem ho na milost a začal o něm mluvit s úctou.

Teď jsem ho konečně znova viděl a kurnik, myslím si znova to, co za mlada. Je to přefouknutej kolos ve kterým je pár úvodních minut milá pohádka a zbytek jen kýčovitý patos s nechutným górem, není to pro děti a jako dospělýho mě to uráží, takže pravej opak knihy, Tolkien při každý repríze rotuje v hrobě a probůh už přestaňte tvrdit, že je to bezchybný.
783697
Já shodou okolností viděl znovu Společenstvo prstenu. Před lety, když jsem byl ještě mladý a nevadilo mi, že mě tu všichni hejtí, jsem tu trollil s tezí, které jsem opravdu věřil, že ten film je v podstatě špatnej, strašně přeceněnej, že za všechno dobrý vděčí knize, kterou ale pořádně nechápe a svou estetikou béčkových hororů ji degraduje na druhořadou fantasy a hlavně, že je zbabělej v tom, že neusiluje o nějaké svébytné pojetí, ale snaží se doručit LOTRa obecného, v čemž nelze uspět, a ten film v tom selhává překvapivě málo, ale přesto selhává.  No pak jsem všemi těmi diskuzemi a analýzami zmoudřel, uznal jsem, že to byl ve své době přelomový film, že je v mnohém geniální a velkolepý, vzal jsem ho na milost a začal o něm mluvit s úctou. Teď jsem ho konečně znova viděl a kurnik, myslím si znova to, co za mlada. Je to přefouknutej kolos ve kterým je pár úvodních minut milá pohádka a zbytek jen kýčovitý patos s nechutným górem, není to pro děti a jako dospělýho mě to uráží, takže pravej opak knihy, Tolkien při každý repríze rotuje v hrobě a probůh už přestaňte tvrdit, že je to bezchybný.
LOTR
5 -17
reagují: HAL
reagovat
reaguje na: kyller
No, i přes veškerou skepsi se na to docela těším :D
A LOTRa jsem neviděl skoro deset let, takže to bude taky jízda. Snad to nedopadne jak u Tebe, protože to by tak akorát scházelo :D
783675
No, i přes veškerou skepsi se na to docela těším *:D* A LOTRa jsem neviděl skoro deset let, takže to bude taky jízda. Snad to nedopadne jak u Tebe, protože to by tak akorát scházelo *:D*
783672
2 -1
reagovat
reaguje na: verbst
Ja som si dal maratón kompletnej hexalógie, keď vyšiel ten 4K remaster. A musel som meniť pár hodnotení na čsfd... všetky tri časti Hobita ma bavili takmer rovnako (4*). Zdali sa mi veľmi pekne vyvážené. Nemali žiadne hluché miesta a pod. Áno, pre niekoho je to digifest, ale to je proste "progres". Dnes sa tak točí všetko. Plus má to úplne inú atmosféru. LOTR sa berie ako celok vážne a má vyššie ambície, Hobit spadá skôr do skupiny nenáročnej popcornovky s ambíciou maximálne tak pobaviť. Pre mňa úplna pohoda. Horšie na tom bol Pán prsteňov. Jednotka super. Dokonalosť sama. Ale ten zvyšok... som mal pocit, že to snáď nikdy neskončí. Neuveriteľne sa to ťahalo a vlastne až na niektoré nezabudnuteľné scény/momenty ma tie dva filmy už vôbec nebavili. A vzhľadom na ich stopáž som mal veľký problém to dopozerať.
783672
Ja som si dal maratón kompletnej hexalógie, keď vyšiel ten 4K remaster. A musel som meniť pár hodnotení na čsfd... všetky tri časti Hobita ma bavili takmer rovnako (4*). Zdali sa mi veľmi pekne vyvážené. Nemali žiadne hluché miesta a pod. Áno, pre niekoho je to digifest, ale to je proste "progres". Dnes sa tak točí všetko. Plus má to úplne inú atmosféru. LOTR sa berie ako celok vážne a má vyššie ambície, Hobit spadá skôr do skupiny nenáročnej popcornovky s ambíciou maximálne tak pobaviť. Pre mňa úplna pohoda. Horšie na tom bol Pán prsteňov. Jednotka super. Dokonalosť sama. Ale ten zvyšok... som mal pocit, že to snáď nikdy neskončí. Neuveriteľne sa to ťahalo a vlastne až na niektoré nezabudnuteľné scény/momenty ma tie dva filmy už vôbec nebavili. A vzhľadom na ich stopáž som mal veľký problém to dopozerať.
783590
3 -5
reagují: verbst
reagovat
Mně furt sere, že to byly tři filmy. S tolika kravinama, který tam něměly co dělat.
Kdyby to byly bejvaly byly filmy dva... S pořádnou Bitvou na konci.

I ten soundtrack je odfláknutej (ale výjimky tam jsou a jsou geniální).
783671
Mně furt sere, že to byly tři filmy. S tolika kravinama, který tam něměly co dělat. Kdyby to byly bejvaly byly filmy dva... S pořádnou Bitvou na konci. I ten soundtrack je odfláknutej (ale výjimky tam jsou a jsou geniální).
3 -1
reagovat
reaguje na: Spazz
*Cela seria Hobbit.

z tych filmov si pamatam akehosi Medveda a scenu s Gandalfom a Necromancerom. Cele zle. :-

PS: rozsirene verzie Pana Prstenov som videl tak 15krat+
783670
*Cela seria Hobbit. z tych filmov si pamatam akehosi Medveda a scenu s Gandalfom a Necromancerom. Cele zle. *:-* PS: rozsirene verzie Pana Prstenov som videl tak 15krat+
783668
3 -3
reagovat
Treti Hobit je jeden z nejvetsich omylu moderni kinematografie.
783668
Treti Hobit je jeden z nejvetsich omylu moderni kinematografie.
11 -8
reagují: studo
reagovat
reaguje na: Barv666
Jsou. Strašně tomu škodí to roztažení na tři filmy. Dva by byly ještě OK. Trojka je skoro nekoukatelná s tou nekonečnou bitvou a v EE je to jenom úmornější.
783600
Jsou. Strašně tomu škodí to roztažení na tři filmy. Dva by byly ještě OK. Trojka je skoro nekoukatelná s tou nekonečnou bitvou a v EE je to jenom úmornější.
783595
5 -5
reagovat
reaguje na: verbst
Ono to má prodloužené verze? OMFG! Když pominu Jacksonův obludný styl "vařila kočička s pejskem dort, narvali tam vše a co nejvíc to šlo", který tady neměl už naprosto žádnou korekci a podle toho to vypadá, tak ty filmy jsou už v základu neúměrně dlouhé.
783595
Ono to má prodloužené verze? OMFG! Když pominu Jacksonův obludný styl "vařila kočička s pejskem dort, narvali tam vše a co nejvíc to šlo", který tady neměl už naprosto žádnou korekci a podle toho to vypadá, tak ty filmy jsou už v základu neúměrně dlouhé.
783590
2 -7
reagují: Memphis
reagovat
Já vím, že je to "kontroverzní" počin a sám jsem to viděl naposledy v kině (kromě snad jedný prodloužený verze), ale na HBO GO jsou všichni tři prodloužení Hobiti.
Za mě velice sympático, protože na normální verzi už bych asi ani podívat nechtěl :D
Takhle tomu dám po x letech zase šanci :)
783590
Já vím, že je to "kontroverzní" počin a sám jsem to viděl naposledy v kině (kromě snad jedný prodloužený verze), ale na HBO GO jsou všichni tři prodloužení Hobiti. Za mě velice sympático, protože na normální verzi už bych asi ani podívat nechtěl *:D* Takhle tomu dám po x letech zase šanci *:)*
7 0
reagují: kyller, Barv666
reagovat

Sedm hodin, abyste se zamilovali (2020)

Docela fajn italský romcom. Nic objevného, ale uplně v klidu jsem se bavil. Uplně vidím jak by u nás v něčem podobném šaškovala Polívková s Langmajerem. Hlavně ústřední Femme Fatale byla opravdu nádherná. 
7/10
783588
Docela fajn italský romcom. Nic objevného, ale uplně v klidu jsem se bavil. Uplně vidím jak by u nás v něčem podobném šaškovala Polívková s Langmajerem. Hlavně ústřední Femme Fatale byla opravdu nádherná.  7/10
Sedm hodin, abyste se zamilovali (2020)
1 -1
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Strange days je strasna pecka. 
783586
Strange days je strasna pecka. 
783278
5 0
reagovat

Jen pro tvé oči (1981)

Bondovky se v 80. letech vrátily k poctivým kořenům. Vzniklo tak celkem pět kvalitních filmů, byť některé byly ve své době nedoceněné. Navíc jsou režijně jednotné, všechny natočil John Glen. Jeho bondovky mají velmi kvalitní akci se skvělým střihem (ostatně on sám předtím na několika bondovkách pracoval jako střihač). Bondovkou Jen pro tvé oči začíná bondovská krasojízda plná honiček a vrací se poctivá studenoválečná atmosféra. Tady navíc pomáhá skvělý bondsong. Kromě dočasného úvodního konce s Blofeldem (vrátí se o několik desítek let později) mě tu pobavil závěr s premiérkou Thatcherovou, která snad tvůrce nežalovala. :D Opět je tu lyžovačka, krásné podmořské záběry... Jo, přesně tohle bondovky po poněkud bizarním Moonrakeru potřebovaly. John Glen své práci rozuměl velmi dobře. :+
783558
Bondovky se v 80. letech vrátily k poctivým kořenům. Vzniklo tak celkem pět kvalitních filmů, byť některé byly ve své době nedoceněné. Navíc jsou režijně jednotné, všechny natočil John Glen. Jeho bondovky mají velmi kvalitní akci se skvělým střihem (ostatně on sám předtím na několika bondovkách pracoval jako střihač). Bondovkou Jen pro tvé oči začíná bondovská krasojízda plná honiček a vrací se poctivá studenoválečná atmosféra. Tady navíc pomáhá skvělý bondsong. Kromě dočasného úvodního konce s Blofeldem (vrátí se o několik desítek let později) mě tu pobavil závěr [spoiler]s premiérkou Thatcherovou, která snad tvůrce nežalovala. *:D*[/spoiler] Opět je tu lyžovačka, krásné podmořské záběry... Jo, přesně tohle bondovky po poněkud bizarním Moonrakeru potřebovaly. John Glen své práci rozuměl velmi dobře. *:+*
Jen pro tvé oči (1981)
3 -4
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se