Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 12781 - 12800 Napsat příspěvek
reaguje na: MarvinP
Tak tohle srovnání by mě fakt nikdy nenapadlo. No ale každopádně mě tohle připomenutí Enderovy hry přimělo si ten film dát po letech znovu... a vážně ne, i když budu úplně ignorovat předlohu, kterou adaptace dost osekává, tak to pořád s Ready Player One má společného asi tolik co má Interstellar s Hvězdnou bránou.

Ty podobnosti co píšeš: hrdina prvního je dítě, druhého víceméně dospělý,  první ke své "vyvolenosti" přijde skrze extrémní inteligenci a schopnosti manipulace, druhý je nerd zažraný do popkultury, a už vůbec nerozumím tomu co myslíš tou virtuální realitou, ta v Enderově hře není žádná.
A blízký odstup premiér? Vždyť je to od sebe pět let, to není málo.
787512
Tak tohle srovnání by mě fakt nikdy nenapadlo. No ale každopádně mě tohle připomenutí Enderovy hry přimělo si ten film dát po letech znovu... a vážně ne, i když budu úplně ignorovat předlohu, kterou adaptace dost osekává, tak to pořád s Ready Player One má společného asi tolik co má Interstellar s Hvězdnou bránou. Ty podobnosti co píšeš: hrdina prvního je dítě, druhého víceméně dospělý,  první ke své "vyvolenosti" přijde skrze extrémní inteligenci a schopnosti manipulace, druhý je nerd zažraný do popkultury, a už vůbec nerozumím tomu co myslíš tou virtuální realitou, ta v Enderově hře není žádná. A blízký odstup premiér? Vždyť je to od sebe pět let, to není málo.
787438
2 -1
reagují: Cinefil
reagovat
Jen tak do éteru... Chrblam chrblam... Nobody už je venku....
787468
Jen tak do éteru... Chrblam chrblam... Nobody už je venku....
7 0
reagovat
Why not like both? ;)

BTW - Ender měl The Flaming Lips :+ link
787461
Why not like both? *;)* BTW - Ender měl The Flaming Lips *:+* https://open.spotify.com/track/4siXqn70MwArCXlTH1Vj3A?si=f661c7b523e3479b
1 -1
reagovat
reaguje na: pytlik
Ja mam vyzkousene, ze lidi ktere to nezajimalo ten film otravuje.
787449
Ja mam vyzkousene, ze lidi ktere to nezajimalo ten film otravuje.
787448
1 -1
reagovat
Ready Player One jsem teď viděl znovu a ten film je boží 8) A mám vyzkoušeno, že to strhne i lidi co nepoznají ani jeden odkaz. Jako dobrodružný blockbuster to funguje náramně :+
787448
Ready Player One jsem teď viděl znovu a ten film je boží *8)* A mám vyzkoušeno, že to strhne i lidi co nepoznají ani jeden odkaz. Jako dobrodružný blockbuster to funguje náramně *:+*
7 0
reagují: speta.jr
reagovat
Enderova hra je hlavně příliš komplexní na jeden film, a z toho pohledu to IMO dopadlo celkem slušně.
787447
Enderova hra je hlavně příliš komplexní na jeden film, a z toho pohledu to IMO dopadlo celkem slušně.
6 0
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Chápu, skoro jo, ale ne. Mezi těmi filmy (o knihách nic nevím) je podobností přeci jen o trošičku víc (mladý hrdina, trikově opulentní teenage sic-fi z budoucnosti, se ukáže jako "vyvolený" talent ve  virtuální realitě, která se tváří jako hra, ale ve které dospělí manipulují s dětmi...)  a srovnání se i vzhledem k blízkému odstupu premiér strašně nabízí.
787438
Chápu, skoro jo, ale ne. Mezi těmi filmy (o knihách nic nevím) je podobností přeci jen o trošičku víc (mladý hrdina, trikově opulentní teenage sic-fi z budoucnosti, se ukáže jako "vyvolený" talent ve  virtuální realitě, která se tváří jako hra, ale ve které dospělí manipulují s dětmi...)  a srovnání se i vzhledem k blízkému odstupu premiér strašně nabízí.
787414
2 -4
reagují: HAL
reagovat
Enders game je boží kniha, která se ale v nemalé části odehrává v hlavě hrdiny. Film k tomu je taková hezká ilustrace, která ale zabíjí veškeré nuance a dělá z toho "jen" zajímavější scifi film.  Knihu jsem četl vícekrát, ale film jsem viděl jednou a vracet se mi k němu nikdy nechtělo.
787427
Enders game je boží kniha, která se ale v nemalé části odehrává v hlavě hrdiny. Film k tomu je taková hezká ilustrace, která ale zabíjí veškeré nuance a dělá z toho "jen" zajímavější scifi film.  Knihu jsem četl vícekrát, ale film jsem viděl jednou a vracet se mi k němu nikdy nechtělo.
1 0
reagovat
Enderova Hra a Ready Player one, to je jako srovnávat Společenstvo Prstenu a Revenant, protože se to odehrává v přírodě. 
787414
Enderova Hra a Ready Player one, to je jako srovnávat Společenstvo Prstenu a Revenant, protože se to odehrává v přírodě. 
7 -1
reagují: MarvinP
reagovat
reaguje na: Cinefil
No kdyby Hermiona prvně zabila pár lidí a pak se rozhodovala jestli spáchat genocidu nebo ne, asi by mi u ní mudrování vadilo míň... :D
787406
No kdyby Hermiona prvně zabila pár lidí a pak se rozhodovala jestli spáchat genocidu nebo ne, asi by mi u ní mudrování vadilo míň... *:D*
787405
1 0
reagovat
reaguje na: HAL
Mě nijak nevadilo, že byl Asa starší oproti předloze. Jednak je můj ročník a víc jsem se s ním stotožnil a druhak nějaký 6letý mudrující cápek by mě ve filmu těžko přesvědčil o vůdčích dovednostech. Knížka je knížka, ale ve filmu by to mohlo působit jako Hermiona v první dílech HP. :D
787405
Mě nijak nevadilo, že byl Asa starší oproti předloze. Jednak je můj ročník a víc jsem se s ním stotožnil a druhak nějaký 6letý mudrující cápek by mě ve filmu těžko přesvědčil o vůdčích dovednostech. Knížka je knížka, ale ve filmu by to mohlo působit jako Hermiona v první dílech HP. *:D*
787392
2 0
reagují: HAL
reagovat

Enderova hra

Pod recenzí jsem tomu napálil sedmičku, ale nepamatuju si z toho už skoro nic. Evidentně to mohlo být i lepší. Ready Player One mě bavil mnohem víc.
787404
Pod recenzí jsem tomu napálil sedmičku, ale nepamatuju si z toho už skoro nic. Evidentně to mohlo být i lepší. Ready Player One mě bavil mnohem víc.
Enderova hra
1 0
reagovat
reaguje na: MarvinP
Ja mam Forda hodne rad v plno filmech - uplne nejvic ve Svedkovi. Fakt mi jeho herectvi nevadi. Ale v Enderove hre me vylozene otravovalo ho pozorovat. Kdyby tam nebyl, ten film snad byl lepsi. To si z toho filmu dneska pamatuju jeste docela jasne :)
787398
Ja mam Forda hodne rad v plno filmech - uplne nejvic ve Svedkovi. Fakt mi jeho herectvi nevadi. Ale v Enderove hre me vylozene otravovalo ho pozorovat. Kdyby tam nebyl, ten film snad byl lepsi. To si z toho filmu dneska pamatuju jeste docela jasne :)
787397
1 0
reagovat
reaguje na: TedGeorge
...což je způsob, jak Ford hraje :-) Proto ho máme rádi... ? Ne?
787397
...což je způsob, jak Ford hraje :-) Proto ho máme rádi... ? Ne?
787396
3 -1
reagují: TedGeorge
reagovat
reaguje na: MarvinP
Asi se na to budu teda muset podivat znova. Ja si totiz pamatuju, ze to byla strasna nuda, kde sem po 15 minutach presne vedel jak to dopadne a Ford v tom filmu nehral. On tam jen tak byl.
787396
Asi se na to budu teda muset podivat znova. Ja si totiz pamatuju, ze to byla strasna nuda, kde sem po 15 minutach presne vedel jak to dopadne a Ford v tom filmu nehral. On tam jen tak byl.
787394
1 -1
reagují: MarvinP
reagovat
reaguje na: TedGeorge
Hlavně příběhem a jeho hloubkou -  tu knihu samozřejmě zjednodušuje, ale ne tak moc aby ve filmu ten základ nezůstal. A už je to taky dávno co jsem ho viděl naposledy, ale co si z něj pořád pamatuju dost je výborně natočená akce ve finále, a i ty bitky v aréně byly docela dobře zpracované, film vypadá výborně a herci jsou tam skvělí.
787395
Hlavně příběhem a jeho hloubkou -  tu knihu samozřejmě zjednodušuje, ale ne tak moc aby ve filmu ten základ nezůstal. A už je to taky dávno co jsem ho viděl naposledy, ale co si z něj pořád pamatuju dost je výborně natočená akce ve finále, a i ty bitky v aréně byly docela dobře zpracované, film vypadá výborně a herci jsou tam skvělí.
787393
3 0
reagovat
reaguje na: TedGeorge
Tak já ten film nepovažuju za nějaké veledílo, na rozdíl od Pozemšťana, kterej vsází vše na svou moudrost a dle mýho prohrává, tohle je (asi na rozdíl od předlohy) takový odpočinkový rodinný film, ale moc se mi líbí ta středová kompozice scén s využitím kružnic, zvláštní "spěšně volné" tempo, hezké prostředí, relativně sympatičtí herci a když je k tomu dokonce i příběh, kterej mě neuráží svou předvídatelností a stupiditou, tak jsem spokojenej.
787394
Tak já ten film nepovažuju za nějaké veledílo, na rozdíl od Pozemšťana, kterej vsází vše na svou moudrost a dle mýho prohrává, tohle je (asi na rozdíl od předlohy) takový odpočinkový rodinný film, ale moc se mi líbí ta středová kompozice scén s využitím kružnic, zvláštní "spěšně volné" tempo, hezké prostředí, relativně sympatičtí herci a když je k tomu dokonce i příběh, kterej mě neuráží svou předvídatelností a stupiditou, tak jsem spokojenej.
787390
2 -1
reagují: TedGeorge
reagovat
reaguje na: HAL
Videl sem to jenom jednou a uz je to fakt dlouho, ale diky cemu to prosimte vybocuje z prumeru?
787393
Videl sem to jenom jednou a uz je to fakt dlouho, ale diky cemu to prosimte vybocuje z prumeru?
787392
1 0
reagují: HAL
reagovat
reaguje na: TedGeorge
Enderova Hra je průměrná leda ve srovnání se skvělou předlohou, jinak ve svém žánru teen sci-fi jen těžko hledá konkurenci.
Ale srovnávání s Ready Player One nechápu, ty filmy jsou úplně jinde.

Ale tomu filmu taky ubližuje to co teď kritizuji u Chas Walking - "ostaření" postav. Enderovi by mělo být šest let, proto u něj působí tak silně jak nadprůměrně inteligentní je a že v rámci děje zabíjí lidi a učí se s tím žít, což do značné míry determinuje i celou pointu. Ve filmu vypadá na nejméně dvojnásobek, a to už je pro tu postavu trochu kastrující.
787392
Enderova Hra je průměrná leda ve srovnání se skvělou předlohou, jinak ve svém žánru teen sci-fi jen těžko hledá konkurenci. Ale srovnávání s Ready Player One nechápu, ty filmy jsou úplně jinde. Ale tomu filmu taky ubližuje to co teď kritizuji u Chas Walking - "ostaření" postav. Enderovi by mělo být šest let, proto u něj působí tak silně jak nadprůměrně inteligentní je a že v rámci děje zabíjí lidi a učí se s tím žít, což do značné míry determinuje i celou pointu. Ve filmu vypadá na nejméně dvojnásobek, a to už je pro tu postavu trochu kastrující.
787390
7 0
reagují: Cinefil, TedGeorge
reagovat
reaguje na: MarvinP
Tak na Pozemstana tu budes hazet spinu a chvalit prumernou Enderovu hru? :D
787390
Tak na Pozemstana tu budes hazet spinu a chvalit prumernou Enderovu hru? *:D*
787385
5 0
reagují: MarvinP, HAL
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se