Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 11941 - 11960 Napsat příspěvek
reaguje na: SteKi
:D To znám taky a taky jsem to viděl zatím jen v televizi a dost se mi to líbilo. Neviděl jsem to však celé, takže píšu si do deníčku :+:+
798666
*:D* To znám taky a taky jsem to viděl zatím jen v televizi a dost se mi to líbilo. Neviděl jsem to však celé, takže píšu si do deníčku *:+**:+*
798654
3 0
reagovat
reaguje na: Cinefil
:):+
Keby si mal niekedy ešte chuť na nejaký zabudnutý feel good teenage film, tak si daj určite Má mě rád, nemá mě rád link
798654
*:)**:+* Keby si mal niekedy ešte chuť na nejaký zabudnutý feel good teenage film, tak si daj určite Má mě rád, nemá mě rád https://www.csfd.cz/film/260219-ma-me-rad-nema-me-rad/recenze/
798649
3 0
reagují: JAGODA, Cinefil
reagovat

Říjnové nebe

Po druhém zhlédnutí musím jí s hodnocením okamžitě....nahoru! Říjnové nebe je neskutečně goodfeeling oddechovka se sympatickým castingem v čele s mladým Gyllenhaalem. 50. léta jsou nostalgie sama o sobě, ale ne každý je umí uchpit tak pohádkově. Film svým ztvárněním připomíná Návrat do budoucnosti, E.T., Billy Eliot, Rošťáky nebo české Pány kluky. Doba zkrátka kdysi bývala jednoduchá, v čemž spočívala její krása. Proto dnešní teengae filmy nemají na čem stavět.

Scénář je sice tím nejklasičtějším příběhem o cestě za nesplnitelným snem a útěkem ze zapadlé díry, ale pakliže je vybroušený jako diamant, není nač si stěžovat. Jednoduchá zápletka o hošících stavějící raketu v uhelném městečku, kde jsou každému pro smích neuvěřitelně šlape. Pomáhá tomu jak trefný casting, propracované charaktery (každý má moment zazářit), tak i dobový soundtrack, který pohne s každým hráčem Mafie 2. K tomu je tu několik vtipných scén (kolejnice, testy raket, obhajoba před ředitelem) a zároveň dojemných situací (otec-syn, ředitel, učitelka), které musí pohnout s každým divákem. Stopáž tak utíká neskutečně rychle a vy budete mít chuť si to pustit znovu.

Přestože se dá konec odhadnout asi od poloviny, nejde se na něj netěšit a hrdinům nedržet palce. Závěr tak dává poctivou dávku emocí (jo, měl jsem na krajíčku) a katarzy, kterou všichni stejně chceme vidět. Inspirace skutečnou událostí beru jako třešničku na dortu a sladký závěr v podobě ukázky opravdových rakeťáků (jsou z nich boháči). Joe Johnston zkrátka natočil Říjnové nebe jako by měl za zády Spielberga nebo Zemeckiho. Ve skutečnosti vše zvládl sám. Rok 1999 si připisuje další kultovní zářez. Totéž i Jake, který měl kariéru našlápnutou hned od začátku (a to ho Darko teprve čekal). Jo a už jsem říkal jak je boží ten soundtrack?

10/10
PS: Díky Stekimu za připomenutí. Je to na Netflixu, takže kdo chce, hned si to pusťte.
798649
Po druhém zhlédnutí musím jí s hodnocením okamžitě....[spoiler]nahoru[/spoiler]! [i]Říjnové nebe [/i]je neskutečně goodfeeling oddechovka se sympatickým castingem v čele s mladým Gyllenhaalem. 50. léta jsou nostalgie sama o sobě, ale ne každý je umí uchpit tak pohádkově. Film svým ztvárněním připomíná [i]Návrat do budoucnosti, E.T., Billy Eliot, Rošťáky[/i] nebo české [i]Pány kluky[/i]. Doba zkrátka kdysi bývala jednoduchá, v čemž spočívala její krása. Proto dnešní teengae filmy nemají na čem stavět. Scénář je sice tím nejklasičtějším příběhem o cestě za nesplnitelným snem a útěkem ze zapadlé díry, ale pakliže je vybroušený jako diamant, není nač si stěžovat. Jednoduchá zápletka o hošících stavějící raketu v uhelném městečku, kde jsou každému pro smích neuvěřitelně šlape. Pomáhá tomu jak trefný casting, propracované charaktery (každý má moment zazářit), tak i dobový soundtrack, který pohne s každým hráčem [i]Mafie 2[/i]. K tomu je tu několik vtipných scén (kolejnice, testy raket, obhajoba před ředitelem) a zároveň dojemných situací (otec-syn, ředitel, učitelka), které musí pohnout s každým divákem. Stopáž tak utíká neskutečně rychle a vy budete mít chuť si to pustit znovu. Přestože se dá konec odhadnout asi od poloviny, nejde se na něj netěšit a hrdinům nedržet palce. Závěr tak dává poctivou dávku emocí (jo, měl jsem na krajíčku) a katarzy, kterou všichni stejně chceme vidět. Inspirace skutečnou událostí beru jako třešničku na dortu a sladký závěr v podobě ukázky opravdových rakeťáků (jsou z nich boháči). Joe Johnston zkrátka natočil [i]Říjnové nebe[/i] jako by měl za zády Spielberga nebo Zemeckiho. Ve skutečnosti vše zvládl sám. Rok 1999 si připisuje další kultovní zářez. Totéž i Jake, který měl kariéru našlápnutou hned od začátku (a to ho [i]Darko [/i]teprve čekal). Jo a už jsem říkal jak je boží ten soundtrack? [b]10/10 [/b][i]PS: Díky Stekimu za připomenutí. Je to na Netflixu, takže kdo chce, hned si to pusťte.[/i]
Říjnové nebe
6 -1
reagují: SteKi
reagovat

Kdo najde přítele, najde poklad (1980)

V dětství obrovská kultovka. A ani po letech tohle vůbec nezestárlo. Nejlepší film s Terencem Hillem a Budem Spencerem. Bláznivá dobrodružná podívaná, kde by i takový Indiana Jones byl za totálního břídila. Pecka jako hrom.

Jo a režíroval to Sergio Corbucci, režisér Djanga s Frankem Nerem.
798528
V dětství obrovská kultovka. A ani po letech tohle vůbec nezestárlo. Nejlepší film s Terencem Hillem a Budem Spencerem. Bláznivá dobrodružná podívaná, kde by i takový Indiana Jones byl za totálního břídila. Pecka jako hrom. Jo a režíroval to Sergio Corbucci, režisér Djanga s Frankem Nerem.
Kdo najde přítele, najde poklad (1980)
2 -2
reagovat
Skvělej dokument o Lynchovi, zejména o natáčení (dle mě jeho nejlepšího díla) Lost Highway. Záverečná část je z Prahy. link
798507
Skvělej dokument o Lynchovi, zejména o natáčení (dle mě jeho nejlepšího díla) Lost Highway. Záverečná část je z Prahy. https://www.youtube.com/watch?v=11nPUi5RWck
2 0
reagovat
Není zač, jsem rád, že to hledání k něčemu bylo:D Jinak já taky rad kouknu, protože to vypadá jako francouzský Zběsilý útěk:+
798354
Není zač, jsem rád, že to hledání k něčemu bylo*:D* Jinak já taky rad kouknu, protože to vypadá jako francouzský Zběsilý útěk*:+*
1 0
reagovat
reaguje na: dreamy
To vyzera peckovo, diky za tip. Vlastne diky LIFTYmu8):+
798352
To vyzera peckovo, diky za tip. Vlastne diky LIFTYmu*8)**:+*
798351
5 0
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
twoe to jakej seš řízek:D Je to vono, z toho nula nula nic popisu to vytáhnout teda.. no respekt a velkej dik
798351
twoe to jakej seš řízek*:D* Je to vono, z toho nula nula nic popisu to vytáhnout teda.. no respekt a velkej dik
798347
6 0
reagují: Gorecki
reagovat
reaguje na: dreamy
Prohledal jsem úplně všechno a trochu se tomu podoba jen tohle...

Jinak ti asi nepomůžu, jedině zkusit IMFa, ten ma nakoukano.
798347
Prohledal jsem úplně všechno a trochu se tomu podoba jen [url=https://m.youtube.com/watch?v=UwT6LGUcmLw]tohle... [/url] Jinak ti asi nepomůžu, jedině zkusit IMFa, ten ma nakoukano.
798340
5 0
reagují: dreamy
reagovat

nazev filmu?

moc si toho nepamatuju jen pocitově že mě to bavilo a nějak random mě to teď trklo a za boha mě to nechce pustit
asi 5-10 starej film od frantíků.. tuším že to bylo něco jako uprchlík..
na začátku zlej a hodnej týpek někde v autě..zlej asi po founu zjistí že někdo umřel a veme to v klidu, pak řekne že to byl jeho brácha.. pak tam bude v autech naháňečka, rozmlátí zastávku a z té scény je myslím plakát na csfd kdy hlavní hrdina ve střepech na zastávce utíká

není to The Prey (2011)
798340
moc si toho nepamatuju jen pocitově že mě to bavilo a nějak random mě to teď trklo a za boha mě to nechce pustit asi 5-10 starej film od frantíků.. tuším že to bylo něco jako uprchlík.. na začátku zlej a hodnej týpek někde v autě..zlej asi po founu zjistí že někdo umřel a veme to v klidu, pak řekne že to byl jeho brácha.. pak tam bude v autech naháňečka, rozmlátí zastávku a z té scény je myslím plakát na csfd kdy hlavní hrdina ve střepech na zastávce utíká není to [url=https://bestsimilar.com/movies/56569-the-prey]The Prey (2011)[/url]
nazev filmu?
1 0
reagují: (=LIFTY=)
reagovat
Včera som dopozeral Fear Street a až v záverečných titulkoch poslednej časti som si uvedomil, že to nebola Winona Ryder ale Gillian Jacobs :D 
798190
Včera som dopozeral Fear Street a až v záverečných titulkoch poslednej časti som si uvedomil, že to nebola Winona Ryder ale Gillian Jacobs *:D* 
1 0
reagovat

Jolt

po padesáti minutách jsem to znuděně vypl, v tom filmu byla dobrá jen jedna věc a všichni moc dobře víme jaká ....

... tak špatně udělaný film, že filmový set vypadal jako z Batman Forever
... scénář byl parodií sama na sebe, honička s McLaranem bylo utrpení bez špetky fyziky a házená v nemocnici byla zlomová scéna kdy jsem se už začínal cítit trapně ....
798180
po padesáti minutách jsem to znuděně vypl, v tom filmu byla dobrá jen jedna věc a všichni moc dobře víme jaká .... ... tak špatně udělaný film, že filmový set vypadal jako z Batman Forever ... scénář byl parodií sama na sebe, [spoiler]honička s McLaranem[/spoiler] bylo utrpení bez špetky fyziky a [spoiler]házená v nemocnici[/spoiler] byla zlomová scéna kdy jsem se už začínal cítit trapně ....
Jolt
2 0
reagovat
Výbušný koktejl

Hodnocení na čsfd neodpovídá, nicméně o žádný velký zázrak taky nejde. Trailer ukáže to nejlepší z celého filmu. Je to fajn žánrovka, kde jsou dobré herečky, přepálená a docela zábavná akce a solidní vizuál. Blbé je, že je to tak o dvacet minut delší, než je třeba. 5,5-6/10

Expedice: Džungle


Moc příjemná oddechovka. Je to dobrá zábava, má to své momenty, a nenudí to. Je to zbytečně delší a jeden zvrat je tam úplně zbytečný, přesto to šlape, tak jak má a oba herci to táhnou nahoru (Emily Blunt mnohem více než Johnson). Pokud hledá nějaký feel good film, tak tomu dejte šanci. 7/10 

PS: Docela mě překvapilo, že u Disneyho prošli některé dialogy. Tohle bych v rodinném filmu v dnešní době nečekal.
798124
[b]Výbušný koktejl [/b]Hodnocení na čsfd neodpovídá, nicméně o žádný velký zázrak taky nejde. Trailer ukáže to nejlepší z celého filmu. Je to fajn žánrovka, kde jsou dobré herečky, přepálená a docela zábavná akce a solidní vizuál. Blbé je, že je to tak o dvacet minut delší, než je třeba. [b]5,5-6/10 Expedice: Džungle [/b] Moc příjemná oddechovka. Je to dobrá zábava, má to své momenty, a nenudí to. Je to zbytečně delší a jeden zvrat je tam úplně zbytečný, přesto to šlape, tak jak má a oba herci to táhnou nahoru (Emily Blunt mnohem více než Johnson). Pokud hledá nějaký feel good film, tak tomu dejte šanci. [b]7/10  [/b]PS: Docela mě překvapilo, že u Disneyho prošli některé dialogy. Tohle bych v rodinném filmu v dnešní době nečekal.
4 -3
reagovat
reaguje na: Disketa1
Podepisuji. :+
798102
Podepisuji. *:+*
798101
0 -2
reagovat

Mlčení (2016)

Dal jsem si tuhle pecku ke svátku sv. Ignáce z Loyoly, zakladatele jezuitského řádu. Pořád jde o výjimečný snímek a jeden z nejlepších filmů Martina Scorseseho. Andrew Garfield tu podává životní výkon a je smutné, že se pro něj nenašlo jediné ocenění. Pokaždé mě to ten film naplní výjimečným diváckým zážitkem a ten poslední záběr je vždycky silná vzpruha. Fantastické dílo.
798101
Dal jsem si tuhle pecku ke svátku sv. Ignáce z Loyoly, zakladatele jezuitského řádu. Pořád jde o výjimečný snímek a jeden z nejlepších filmů Martina Scorseseho. Andrew Garfield tu podává životní výkon a je smutné, že se pro něj nenašlo jediné ocenění. Pokaždé mě to ten film naplní výjimečným diváckým zážitkem a ten poslední záběr je vždycky silná vzpruha. Fantastické dílo.
Mlčení (2016)
5 -4
reagují: Ne__Ty
reagovat
reaguje na: Fixer
Fixer s X :-:-:-
798087
Fixer s X *:-**:-**:-*
798082
1 -5
reagovat
reaguje na: Cinefil
Viděl s Y.:-:-:-
798082
Viděl s Y.*:-**:-**:-*
798063
5 -1
reagují: Cinefil
reagovat

Černý jestřáb sestřelen

Ridley Scott natočil bezpochyb nejlepší válečný film 21. století a jeden z nejlepší a nejintenzivnějších válečných filmů vůbec. Utekla dlouhá doba, kdy jsem jej vyděl poprvé na DVD, a tak jsem si ho střihl po letehc znovu.

Věcí, které v Jestřábovi nefungují je pramálo, jestli vůbec nějaké jsou. Režie, střih, hudba, zvuk, kupa známých ksichtů, ze kterých se později staly větší hvězdy než Bana a Harnett, jsou pořád jen vrchol ledovce. Velkým překvapením navzdory premiéře okolo 11. září je minimum amerického patriotismu a uslzených záběrů na rodiny vojáků (je tu sotva jedna). Takový Vojín Ryan jich měl daleko víc, ovšem v jeho případě šlo o jinou formu vyprávění. Ryana mám asi pořád radši, ale Jestřáb mu od teď šlape na paty.

Vojáci tu od 10. minuty dostávají tak neskutečný nářez o Somálců, ze kterého se nevzpamatují ani v poslední minutě. Dá se říct, že Scott přepracoval Spielbergovo vylodění v Normandii na plochu 145 minut v moderním kabátu. 145 minut krvavého pekla, které nenudí ani sekundu a bleskově uteče, jako i začalo. Každý herec, každá postava si přijde aspoň na jednu zapamatovatelnou scénu (úplně jsem zapomněl, že tu Bloom vlastně skoro nehraje) a tak je ta záplava ksichtů přehledná a není potřeba znát jména postav. Je legrační, že takový Ewen Bremner z Pearl Harbor byl tehdy ve scéně větší hvězda než Tom Hardy. A tak by se dalo pokračovat. Ať už měl čuch na herce Scott nebo castingový manager, byla to trefa do, ehm, černého.

Škoda, že Zimmerova hudba není přes veškeré výbuchy a střely dostatečně slyšet (lepší audio by to vylepšilo), protože jde o skvělý, ikonický soundtrack. Efekty taky příliš nezestárly, páč jich tu ani moc není. Vše poctivé výbušniny a nadčasový vizuál. Vidím to tak, že po ohranném (ale pořád skvělém) Ryanovi si budu nyní dávat častěji Jestřába. A Mogadišu se vyhýbat obloukem.
10/10
798063
Ridley Scott natočil bezpochyb nejlepší válečný film 21. století a jeden z nejlepší a nejintenzivnějších válečných filmů vůbec. Utekla dlouhá doba, kdy jsem jej vyděl poprvé na DVD, a tak jsem si ho střihl po letehc znovu. Věcí, které v [i]Jestřábovi [/i]nefungují je pramálo, jestli vůbec nějaké jsou. Režie, střih, hudba, zvuk, kupa známých ksichtů, ze kterých se později staly větší hvězdy než Bana a Harnett, jsou pořád jen vrchol ledovce. Velkým překvapením navzdory premiéře okolo 11. září je minimum amerického patriotismu a uslzených záběrů na rodiny vojáků (je tu sotva jedna). Takový [i]Vojín Ryan[/i] jich měl daleko víc, ovšem v jeho případě šlo o jinou formu vyprávění. [i]Ryana [/i]mám asi pořád radši, ale [i]Jestřáb [/i]mu od teď šlape na paty. Vojáci tu od 10. minuty dostávají tak neskutečný nářez o Somálců, ze kterého se nevzpamatují ani v poslední minutě. Dá se říct, že Scott přepracoval Spielbergovo vylodění v Normandii na plochu 145 minut v moderním kabátu. 145 minut krvavého pekla, které nenudí ani sekundu a bleskově uteče, jako i začalo. Každý herec, každá postava si přijde aspoň na jednu zapamatovatelnou scénu (úplně jsem zapomněl, že tu Bloom vlastně skoro nehraje) a tak je ta záplava ksichtů přehledná a není potřeba znát jména postav. Je legrační, že takový Ewen Bremner z [i]Pearl Harbor[/i] byl tehdy ve scéně větší hvězda než Tom Hardy. A tak by se dalo pokračovat. Ať už měl čuch na herce Scott nebo castingový manager, byla to trefa do, ehm, černého. Škoda, že Zimmerova hudba není přes veškeré výbuchy a střely dostatečně slyšet (lepší audio by to vylepšilo), protože jde o skvělý, ikonický soundtrack. Efekty taky příliš nezestárly, páč jich tu ani moc není. Vše poctivé výbušniny a nadčasový vizuál. Vidím to tak, že po ohranném (ale pořád skvělém) [i]Ryanovi[/i] si budu nyní dávat častěji [i]Jestřába[/i]. A Mogadišu se vyhýbat obloukem. [b]10/10[/b]
Černý jestřáb sestřelen
12 -3
reagují: Fixer
reagovat

Železná maska (1962)

Těžký průměr. Železná maska si chce hrát na bláznivou kostýmní komedii jako pozdější Čtyři sluhové a čtyři mušketýři, ale výsledek je hodně mimo a navíc tomu silně uškodil český dabing. Koho probůh napadlo, aby Jeana Maraise daboval Jiří Štěpnička...
798027
Těžký průměr. Železná maska si chce hrát na bláznivou kostýmní komedii jako pozdější Čtyři sluhové a čtyři mušketýři, ale výsledek je hodně mimo a navíc tomu silně uškodil český dabing. Koho probůh napadlo, aby Jeana Maraise daboval Jiří Štěpnička...
Železná maska (1962)
1 -2
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
Při prvním zhlédnutí jsem to měl podobně a u filmu jsem usnul. Když jsem si nedávno koupil knížku o scénáristice, ve které se film rozebírá, dal jsem tomu edukativní šanci.

Bavilo mě to o to víc, když jsem zjistli, že je to právě o vodní skandálu, což je i dnes aktuální téma. Navíc je Čtvrť prakticky bezchybná, takže bych tomu ještě v budoucnu dal šanci. Už víš, do čeho půjdeš.
797949
Při prvním zhlédnutí jsem to měl podobně a u filmu jsem usnul. Když jsem si nedávno koupil knížku o scénáristice, ve které se film rozebírá, dal jsem tomu edukativní šanci. Bavilo mě to o to víc, když jsem zjistli, že je to právě o vodní skandálu, což je i dnes aktuální téma. Navíc je Čtvrť prakticky bezchybná, takže bych tomu ještě v budoucnu dal šanci. Už víš, do čeho půjdeš.
797939
6 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se