Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 11341 - 11360 Napsat příspěvek

duna film vs první půlka knihy

Když už to duro nakousl... :D
Po filmu jsem měl rozporuplné pocity, tak jsem si dal (audio)knihu a své pocity si potvrdil. Film vypadá hezky, ale působí jako divadelní hra (velké holé stěny, prázdná města, obecně žádný "komparz" = nepůsobí to jako reálná sídla/města tak jako řekněme Mos Eisley). V knize pak jsou vyloženě pasáže o místních obchodnících, pašerácích, výrobcích obleků atd. atp. a nic z toho ve filmu není (jakože ani v pozadí).
Navíc ve filmu Paul působí výraznou stopáž nějak "navíc" a je to protože celá první půlka knihy se zaměřuje na jeho otce (proč letí kam letí, co si o tom myslí, jak se na to připravuje, co dělá v mezičase, vypuštěné podlinky atd. atp.) a pak první polovina knihy končí předělem hned za smrtí otce a Paulovým útěkem od únosců. Celá ta část s planetologem, natož pak setkání s Fremeny, je až v ... druhé půlce.
Čímž chci říct, že ten film má strašně zvláštní tempo, kdy se v první půlce "nic neděje" (ono se toho děje hodně, film ale sleduje postavu, která není hybatelem děje), aby pak teprve začal Paulův příběh, který zas nesmyslně skončí "někde".

Kdyby, teoreticky, film věnoval mnohem více prostoru otci a defacto by skončil scénou s Baronem, bylo by to mnohem lepší. Alternativně by mohl skončit ještě o něco dříve a útokem začít až v druhém díle, podobně jako Empire Strikes Back...

tl;dr: Mezi 6 a 7 jsem váhal dlouho a rozhodla spíše celková vizuální a řemeslná kvalita.
807754
Když už to duro nakousl... :D Po filmu jsem měl rozporuplné pocity, tak jsem si dal (audio)knihu a své pocity si potvrdil. Film vypadá hezky, ale působí jako divadelní hra (velké holé stěny, prázdná města, obecně žádný "komparz" = nepůsobí to jako reálná sídla/města tak jako řekněme Mos Eisley). V knize pak jsou vyloženě pasáže o místních obchodnících, pašerácích, výrobcích obleků atd. atp. a nic z toho ve filmu není (jakože ani v pozadí). Navíc ve filmu Paul působí výraznou stopáž nějak "navíc" a je to protože celá první půlka knihy se zaměřuje na jeho otce (proč letí kam letí, co si o tom myslí, jak se na to připravuje, co dělá v mezičase, vypuštěné podlinky atd. atp.) a pak první polovina knihy končí předělem hned za [spoiler]smrtí otce a Paulovým útěkem od únosců. Celá ta část s planetologem, natož pak setkání s Fremeny, je až v ... druhé půlce. [/spoiler]Čímž chci říct, že ten film má strašně zvláštní tempo, kdy se v první půlce "nic neděje" (ono se toho děje hodně, film ale sleduje postavu, která není hybatelem děje), aby pak teprve začal Paulův příběh, který zas nesmyslně skončí "někde". Kdyby, teoreticky, film věnoval mnohem více prostoru otci a defacto by skončil scénou s Baronem, bylo by to mnohem lepší. Alternativně by mohl skončit ještě o něco dříve a útokem začít až v druhém díle, podobně jako Empire Strikes Back... tl;dr: Mezi 6 a 7 jsem váhal dlouho a rozhodla spíše celková vizuální a řemeslná kvalita.
duna film vs první půlka knihy
9 -1
reagují: Godlike
reagovat

Wakanda: 1884 (2021)

Jako úvod je docela slíbný a říkal jsem si, že je to Tarantino z Wishe, což prostě stačí. Pak je tam beze srandy asi hodina dvacet totální nudy, kde se neděje vůbec nic mimo to, že tam vytáhnou nebinárního/transexuálního kovboje. Nedá se tomu odpustit, že to zabilo i Idrise Elbu, který tu nehraje ani charismatem, což se mu daří snad všude. Opravdu škoda, že si to neudrželo drajv úvodních minut, protože mne tam bavil i Jonathan Majors, kterému komediálně akční nota nesmírně sedla, oproti vážné poloze v Lovecraft County, kde vypadal jako když konstantně zadržuje sračku. 
Strašně mne mrzí, že se ten film zase stane figurkou na anti/rasistické šachovnici, protože si opravdu zaslouží sundat za to, jak je 90 minut naprosto nudný a zbytečný. Závěrečná přestřelka to zachrání jenom málo a v podstatě mi bylo uplně jedno jak dopadne, protože mi to charaktery vůbec neprodalo. 
Jinak bych tomu odpustil alternativní historii, protože jsou tu všichni černoši klasicky vzdělaní a na úrovni, kdežto běloši jsou buď záporáci, hned zabití nebo zkarikovaní ve vlaku nebo v bance, že jsem si vzpomněl na hitlerovské filmy zobrazující Židy s velkým nosem, opravdu tak do očí to bylo bijící. Vůbec bych to nezmínil a tomu filmu to odpustil, kdyby byl dobrý, jenže nebyl 4/10
807750
Jako úvod je docela slíbný a říkal jsem si, že je to Tarantino z Wishe, což prostě stačí. Pak je tam beze srandy asi hodina dvacet totální nudy, kde se neděje vůbec nic mimo to, že tam vytáhnou nebinárního/transexuálního kovboje. Nedá se tomu odpustit, že to zabilo i Idrise Elbu, který tu nehraje ani charismatem, což se mu daří snad všude. Opravdu škoda, že si to neudrželo drajv úvodních minut, protože mne tam bavil i Jonathan Majors, kterému komediálně akční nota nesmírně sedla, oproti vážné poloze v Lovecraft County, kde vypadal jako když konstantně zadržuje sračku.  Strašně mne mrzí, že se ten film zase stane figurkou na anti/rasistické šachovnici, protože si opravdu zaslouží sundat za to, jak je 90 minut naprosto nudný a zbytečný. Závěrečná přestřelka to zachrání jenom málo a v podstatě mi bylo uplně jedno jak dopadne, protože mi to charaktery vůbec neprodalo.  Jinak bych tomu odpustil alternativní historii, protože jsou tu všichni černoši klasicky vzdělaní a na úrovni, kdežto běloši jsou buď záporáci, hned zabití nebo zkarikovaní ve vlaku nebo v bance, že jsem si vzpomněl na hitlerovské filmy zobrazující Židy s velkým nosem, opravdu tak do očí to bylo bijící. Vůbec bych to nezmínil a tomu filmu to odpustil, kdyby byl dobrý, jenže nebyl 4/10
Wakanda: 1884 (2021)
3 -1
reagují: duro
reagovat
reaguje na: duro
Od závěrečných titulků Duny je to se mnou čím dál lepší, ale dík za optání :)
807748
Od závěrečných titulků Duny je to se mnou čím dál lepší, ale dík za optání :)
807745
12 -1
reagovat
Tak dobre, je tam asi polhodinová prestrelka, ale divná pachuť z filmu, ktorý je najmenej o 40 minút dlhší, než by sa patrilo, zostala.

Inak celkom sa bojím o Hlada, ktorý tomuto dal 4* a Dune 3*. Neviete, je v poriadku? 8)
807745
Tak dobre, je tam asi polhodinová prestrelka, ale divná pachuť z filmu, ktorý je najmenej o 40 minút dlhší, než by sa patrilo, zostala. Inak celkom sa bojím o Hlada, ktorý tomuto dal 4* a Dune 3*. Neviete, je v poriadku? *8)*
14 -3
reagují: Mr. Hlad
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
Ale je pravda, že uprostred filmu som na internetoch, aby som prebil driemoty, pretože je to nuda na zdochnutie. Black, black west mi nevadí, ani hiphop, ale trocha streľby na začiatku a odvtedy už vyše hodiny žvástania a príbehu, ktorý sa potáca nevedno kam. Ak na konci nebude aspoň 20-minútové krviprelievanie, tak sklamanie roka.
807726
Ale je pravda, že uprostred filmu som na internetoch, aby som prebil driemoty, pretože je to nuda na zdochnutie. Black, black west mi nevadí, ani hiphop, ale trocha streľby na začiatku a odvtedy už vyše hodiny žvástania a príbehu, ktorý sa potáca nevedno kam. Ak na konci nebude aspoň 20-minútové krviprelievanie, tak sklamanie roka.
807698
7 -1
reagovat
reaguje na: verbst
Ano, to jsem neformuloval správně. Každopádně je to imho fakt blbost.
807717
Ano, to jsem neformuloval správně. Každopádně je to imho fakt blbost.
807716
2 -2
reagovat
reaguje na: Milosh
Na csfd už dávno nejsou jenom nadšenci... 
807716
Na csfd už dávno nejsou jenom nadšenci... 
807704
2 -1
reagují: Milosh
reagovat
reaguje na: verbst
Filmoví nadšenci nejsou cílovka filmu? To mi připomíná Diska a jeho vztah k Netflixu.
807704
Filmoví nadšenci nejsou cílovka filmu? To mi připomíná Diska a jeho vztah k Netflixu.
807699
2 -1
reagují: verbst
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
807703
https://www.youtube.com/watch?v=zRcmwD2F1uI
807702
1 -1
reagovat
reaguje na: Milosh
To je to, jak je tam nahatá?
807702
To je to, jak je tam nahatá?
807701
1 -1
reagují: Milosh
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
Ses učil význam slova ironie od Alanis Morrisette?;) link
807701
Ses učil význam slova ironie od Alanis Morrisette?*;)* https://en.wikipedia.org/wiki/Ironic_(song)#Linguistic_dispute
807698
2 -1
reagují: (=LIFTY=)
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
zrovna naše "česky malý" čsfd nebude úplně repre vzorek ani cílovka. 
807699
zrovna naše "česky malý" čsfd nebude úplně repre vzorek ani cílovka. 
807698
6 -4
reagují: Milosh
reagovat
Ten "Tím tvrdší je pád" v černých číslech na csfd je docela ironie...
807698
Ten "Tím tvrdší je pád" v černých číslech na csfd je docela ironie...
6 -3
reagují: duro, Milosh, verbst
reagovat

Rošťáci

Tak jsem dohnal tuto klasiku. Není to vůbec špatné a vidět to jako dítě, tak je to můj hodně oblíbený film. Bohužel jsem to jako dítě neviděl a bohužel jsem to viděl s dabingem (myslím si, že originální znění by bylo lepší). Film vypadá parádně (ta technická stránka v druhé polovině a v závěru je úchvatná), má to dobré postavy a parádní druhou půlku. Dost mě mrzí, že mi nesedla část v hospodě a neocenil jsem některé momenty, kde už na mě nefunguje nostalgie jako u diváků, co to viděli v dětství. Zde mě to moc nebavilo a i tempo bylo pomalejší. Režisér Richard Donner odvedl špičkovou práci, scénář od Columbuse není vůbec špatný a herci hrají dost dobře a užívají si to dobrodružství. Rošťáci jsou hodně fajn film. 7/10
807563
Tak jsem dohnal tuto klasiku. Není to vůbec špatné a vidět to jako dítě, tak je to můj hodně oblíbený film. Bohužel jsem to jako dítě neviděl a bohužel jsem to viděl s dabingem (myslím si, že originální znění by bylo lepší). Film vypadá parádně (ta technická stránka v druhé polovině a v závěru je úchvatná), má to dobré postavy a parádní druhou půlku. Dost mě mrzí, že mi nesedla část v hospodě a neocenil jsem některé momenty, kde už na mě nefunguje nostalgie jako u diváků, co to viděli v dětství. Zde mě to moc nebavilo a i tempo bylo pomalejší. Režisér Richard Donner odvedl špičkovou práci, scénář od Columbuse není vůbec špatný a herci hrají dost dobře a užívají si to dobrodružství. Rošťáci jsou hodně fajn film. 7/10
Rošťáci
5 -1
reagovat

Zvětšenina

Velmi působivý film. Ani jsem nečekal, že mi to tak sedne. Začátek je pomalejší a nic moc se tam neděje. Ale, když se rozjede zápletka, tak je to moc dobré. Osobně jsem čekal, že to bude trochu více napínavější a hlavní hrdina bude muset jít více na dřeň. Nicméně to, co jsem viděl se mi dost líbilo. 7,5-8/10
807395
Velmi působivý film. Ani jsem nečekal, že mi to tak sedne. Začátek je pomalejší a nic moc se tam neděje. Ale, když se rozjede zápletka, tak je to moc dobré. Osobně jsem čekal, že to bude trochu více napínavější a hlavní hrdina bude muset jít více na dřeň. Nicméně to, co jsem viděl se mi dost líbilo. [b]7,5-8/10[/b]
Zvětšenina
2 0
reagovat

Zásek (2021)

První film s tématikou covidu, co jsem viděl a hned naprostá paráda! Danny Boon natočil milou intimní výpověď s tím jak se dalo nebo bohužel dá s pandemií poprat, samozřejmě jsem se poznal v tom největším magorovi. :) Má to ten bezstarostný situační tón komedií Francise Vebera a uplně stejně jako on se to nebojí být i dojemné.  Mimo jiné je to i na Netflixu a je to jeden z těch filmů přístupných i pro rodiče. 8/10
807367
První film s tématikou covidu, co jsem viděl a hned naprostá paráda! Danny Boon natočil milou intimní výpověď s tím jak se dalo nebo bohužel dá s pandemií poprat, samozřejmě jsem se poznal v tom největším magorovi. :) Má to ten bezstarostný situační tón komedií Francise Vebera a uplně stejně jako on se to nebojí být i dojemné.  Mimo jiné je to i na Netflixu a je to jeden z těch filmů přístupných i pro rodiče. 8/10
Zásek (2021)
1 -2
reagovat

A quiet place 2

Ok. Môže byť. Asi som práve videl najlepšiu možnú filmovú verziu Last of us. Hm, kto by to bol povedal. Za mňa veľká spokojnosť, ani neviem prečo som tak dlho váhal si to pozrieť keď jednotka bola fakt super. 8/10
807363
Ok. Môže byť. Asi som práve videl najlepšiu možnú filmovú verziu Last of us. Hm, kto by to bol povedal. Za mňa veľká spokojnosť, ani neviem prečo som tak dlho váhal si to pozrieť keď jednotka bola fakt super. 8/10
A quiet place 2
13 -3
reagovat
reaguje na: Milosh
obdivuji tvé odhodlání :D:+
807278
obdivuji tvé odhodlání *:D**:+*
807271
4 -1
reagovat
Ana de Armas si nejspíš zahraje hlavní roli ve spin-offu Johna Wicka Ballerina
807273
Ana de Armas si nejspíš zahraje hlavní roli ve spin-offu Johna Wicka Ballerina
14 -1
reagovat
Jsem rád, že se s Felixem ohledně Duny shodneme. link
807271
Jsem rád, že se s Felixem ohledně Duny shodneme. https://www.youtube.com/watch?v=UFWIaf357dU
5 -4
reagují: Gonzi
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se