Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 47061 - 47080 Napsat příspěvek
Huh:D To se dělá furt. Ve filmech tak často ne nebo to není tolik poznat, ale třeba v seriálech je to pořád.
503775
Huh*:D* To se dělá furt. Ve filmech tak často ne nebo to není tolik poznat, ale třeba v seriálech je to pořád.
0 0
reagovat
jo a já myslel, že často se to dělalo třeba před třiceti lety nebo u Vinetua...
503773
jo a já myslel, že často se to dělalo třeba před třiceti lety nebo u Vinetua...
0 0
reagovat
až na to, že se to dělá docela často;)
503772
až na to, že se to dělá docela často*;)*
0 0
reagovat
Sakra nevim jestli se to tu už řešilo a vim, že jsem to měl napsat přímo k filmu, ale v tom úžasnym dokonalym Dark Knightovi Nolan použil dvakrát stejnej záběr. Batman projíždí na Batpodu křižovatkou, kamera ho snímá zepředu. Míjí při tom černé a blíé auto. je to sice detail, ale je to trochu trapný...
503770
Sakra nevim jestli se to tu už řešilo a vim, že jsem to měl napsat přímo k filmu, ale v tom úžasnym dokonalym Dark Knightovi Nolan použil dvakrát stejnej záběr. Batman projíždí na Batpodu křižovatkou, kamera ho snímá zepředu. Míjí při tom černé a blíé auto. je to sice detail, ale je to trochu trapný...
0 0
reagovat
Pro mě starší film je pod rokem 1990 a více ale přímo nazvat starý si dovolím filmy tak 60.léta a méně.
503769
Pro mě starší film je pod rokem 1990 a více ale přímo nazvat starý si dovolím filmy tak 60.léta a méně.
0 0
reagovat

Fluke

Přesně tak, i když se většinou leknou a zarazí, seknou sebou na zem nebo z toho šoku (psychického) jednoduše omdlí, v tom Slídilovi to (jako všechno) bylo nadsazené. :)
503764
Přesně tak, i když se většinou leknou a zarazí, seknou sebou na zem nebo z toho šoku (psychického) jednoduše omdlí, v tom Slídilovi to (jako všechno) bylo nadsazené. :)
Fluke
0 0
reagovat

rcorp

Jednoduše řečeno si na psychologické rovině myslí, že po zásahu zbraní mají padnout, a tak to udělají..jestli jsem to správně pochopil?:)

ad k filmu: možná Juda odhodila tlaková vlna:D
503763
Jednoduše řečeno si na psychologické rovině myslí, že po zásahu zbraní mají padnout, a tak to udělají..jestli jsem to správně pochopil?*:)* ad k filmu: možná Juda odhodila tlaková vlna*:D*
rcorp
0 0
reagovat

duro

"The "knockback" effect is however commonly "seen" in real-life shootings, and can be explained by physiological and psychological means. Humans encountering a physical hit, be it a punch or a bullet, are conditioned to absorb the blow by moving in the same direction as the force. The physical effect against a non-penetrating weapon is to reduce the force felt by the blow, and in addition, retreating from an attack increases the distance such an attack must cover, which in the case of non-projectile weapons such as fists or a knife, places the target out of range of further attack. In addition, there is a theoretical sociological explanation, that in modern civilization, with far greater separation by most individuals from violence, hunting, and combat, normal individuals may simply recoil, buckle, or fall backward when hit by a bullet, even when in pure physiological terms they are perfectly capable of continuing to charge."
(wikipedia)
503762
"The "knockback" effect is however commonly "seen" in real-life shootings, and can be explained by physiological and psychological means. Humans encountering a physical hit, be it a punch or a bullet, are conditioned to absorb the blow by moving in the same direction as the force. The physical effect against a non-penetrating weapon is to reduce the force felt by the blow, and in addition, retreating from an attack increases the distance such an attack must cover, which in the case of non-projectile weapons such as fists or a knife, places the target out of range of further attack. [b]In addition, there is a theoretical sociological explanation, that in modern civilization, with far greater separation by most individuals from violence, hunting, and combat, normal individuals may simply recoil, buckle, or fall backward when hit by a bullet, even when in pure physiological terms they are perfectly capable of continuing to charge.[/b]" ([link="http://en.wikipedia.org/wiki/Stopping_power#Knockback"]wikipedia[/link])
duro
0 0
reagovat
rcorp, Fluke: O tom sa hádať netreba, som poľovníkov syn, strieľal som zo všetkého možného a videl som aj, čo to robí s živým mäsom, ale... stále to nevysvetľuje, prečo by mal Jude po slepom výstrele plesnúť do steny.
503761
rcorp, Fluke: O tom sa hádať netreba, som poľovníkov syn, strieľal som zo všetkého možného a videl som aj, čo to robí s živým mäsom, ale... stále to nevysvetľuje, prečo by mal Jude po slepom výstrele plesnúť do steny.
0 0
reagovat

rcorp

jj, zpětný ráz a síla působící na střeleného je stejná, tudíž, aby si někoho po zásahu zbraní odhodil, tak by ti ta zbraň pravděpodobně utrhla ruku:))
A i když by to bylo něco fakt silnýho jako AWM puška, kterou přiděláš k něčemu pevnýmu, tak by oběti utrhla rovnou celé části těla místo odhození8)

Mythbusters rulez:+
503759
jj, zpětný ráz a síla působící na střeleného je stejná, tudíž, aby si někoho po zásahu zbraní odhodil, tak by ti ta zbraň pravděpodobně utrhla ruku*:))* A i když by to bylo něco fakt silnýho jako AWM puška, kterou přiděláš k něčemu pevnýmu, tak by oběti utrhla rovnou celé části těla místo odhození*8)* Mythbusters rulez*:+*
rcorp
0 0
reagovat
duro: pokud vím, tak by to s ním nehodilo o stěnu ani kdyby to byla ostrá...někde jsem četl, že tyhle reakce na zásah/výstřel jsou čistě psychologické a ovlivněné zobrazením ve filmech, takže zasažení padají na zem, i když pro to nemají žádný důvod (a ve filmech je mnohem realističtější "Rambo" styl, kdy hrdinu trefí a on jde dál, jako by se nic nestalo).
503757
duro: pokud vím, tak by to s ním nehodilo o stěnu ani kdyby to byla ostrá...někde jsem četl, že tyhle reakce na zásah/výstřel jsou čistě psychologické a ovlivněné zobrazením ve filmech, takže zasažení padají na zem, i když pro to nemají žádný důvod (a ve filmech je mnohem realističtější "Rambo" styl, kdy hrdinu trefí a on jde dál, jako by se nic nestalo).
0 0
reagovat

Pro fajnšmekry

Menší dotaz na hororové fandy, viděl tu někdo The Stendhal Syndrome Dario Argenta? Pokud ano, napiště mi prosím do vzkazníku, potřeboval bych znát jeden detail. Díky
503756
Menší dotaz na hororové fandy, viděl tu někdo The Stendhal Syndrome Dario Argenta? Pokud ano, napiště mi prosím do vzkazníku, potřeboval bych znát jeden detail. Díky
Pro fajnšmekry
0 0
reagovat

ďalší spoiler

A nepochopil som, prečo Juda tak hodilo o stenu, keď to schytal len slepákom.
503754
A nepochopil som, prečo Juda tak hodilo o stenu, keď to schytal len slepákom.
ďalší spoiler
0 0
reagovat

Sleuth - asi spoilery

Mne to pripadalo, že chcú byť v druhej polovici hrozne artoví a tak odstránili finty z pôvodného filmu a začali to hrať na "experimentálnu" struhu - a zúfalo to nefungovalo. Z dobre rozohranej hry sa stala zmätená fraška. Pred koncom filmu som už len dúfal, že pointou bude, že sú vlastne obaja homosexuálni partneri a že všetko, čo sa predtým odohralo, sú len také predohrové hry, ktorými si spestrujú život v hnusnom chladnom hi-tech sídle. A pre osolenie si vymýšľajú nejakú ženskú, hrajú sa na hetero, len aby potom spokojne skončili jeden druhému "v poklopci". Fakt, takéto rozuzlenie by som bral, pretože by sa tým vysvetlilo, prečo sa správajú tak debilne. Mal to byť súboj mozgov, ale obaja sa navzájom napálili totálne primitívnym spôsobom.
503753
Mne to pripadalo, že chcú byť v druhej polovici hrozne artoví a tak odstránili finty z pôvodného filmu a začali to hrať na "experimentálnu" struhu - a zúfalo to nefungovalo. Z dobre rozohranej hry sa stala zmätená fraška. Pred koncom filmu som už len dúfal, že pointou bude, že sú vlastne obaja homosexuálni partneri a že všetko, čo sa predtým odohralo, sú len také predohrové hry, ktorými si spestrujú život v hnusnom chladnom hi-tech sídle. A pre osolenie si vymýšľajú nejakú ženskú, hrajú sa na hetero, len aby potom spokojne skončili jeden druhému "v poklopci". Fakt, takéto rozuzlenie by som bral, pretože by sa tým vysvetlilo, prečo sa správajú tak debilne. Mal to byť súboj mozgov, ale obaja sa navzájom napálili totálne primitívnym spôsobom.
Sleuth - asi spoilery
0 0
reagovat
Nový Slídil je samozřejmě zahrán i zrežírován dokonale a v anketě o film roku bude mít můj hlas jistý. :D
503475
Nový Slídil je samozřejmě zahrán i zrežírován dokonale a v anketě o film roku bude mít můj hlas jistý. *:D*
0 0
reagovat
Popluh: Potom teda nechápu, proč cpeš původní Sleuth jako starej film zrovna mně. :D Navíc jsem ani žádný srovnávání netahal ;)

Rozlišování co je starý nemá cenu řešit, ale na druhou stranu musím říct, že se mě dneska někdo ptal na Wall-Eho a já opáčil "Cože? Vždyť ten film byl někdy v srpnu, ne? To už je starý..." :D
503478
Popluh: Potom teda nechápu, proč cpeš původní Sleuth jako starej film zrovna mně. *:D* Navíc jsem ani žádný srovnávání netahal ;) Rozlišování co je starý nemá cenu řešit, ale na druhou stranu musím říct, že se mě dneska někdo ptal na Wall-Eho a já opáčil "Cože? Vždyť ten film byl někdy v srpnu, ne? To už je starý..." *:D*
0 0
reagovat
Starej Sleuth imho zase taková výhra není, ale pravda, oproti novýmu je to brána do nebes kinematografie. :D
503474
Starej Sleuth imho zase taková výhra není, ale pravda, oproti novýmu je to brána do nebes kinematografie. *:D*
0 0
reagovat
KarelR: to "u mě" je tam celkem podstatné :D bohužel mám ve svém okolí lidi, kteří posílají do důchodu už Forresta apod :D i když vymezovat, co už je starý film a co ne, to je taky bezvýchodné :) ale znám jen velice málo lidí, kteří by film z roku 1972 nepovažovali za starý :-:D
503473
KarelR: to "u mě" je tam celkem podstatné :D bohužel mám ve svém okolí lidi, kteří posílají do důchodu už Forresta apod *:D* i když vymezovat, co už je starý film a co ne, to je taky bezvýchodné *:)* ale znám jen velice málo lidí, kteří by film z roku 1972 nepovažovali za starý *:-**:D*
0 0
reagovat
??? Původní Sleuth je z roku 1972. To u mě rozhodně není starej film 8)

A vůbec. Kdy jsem něco takovýho řek? Třeba Mr. Deeds nebo Láska přes internet jsou hodně fajn remaky ;)
503470
??? Původní Sleuth je z roku 1972. To u mě rozhodně není starej film *8)* A vůbec. Kdy jsem něco takovýho řek? Třeba Mr. Deeds nebo Láska přes internet jsou hodně fajn remaky *;)*
0 0
reagovat

KarelR

pro tebe je každý remake nějakého starého filmu zlo :D tím neříkám, že třeba není, ale že to prostě není objektivní :D
503469
pro tebe je každý remake nějakého starého filmu zlo *:D* tím neříkám, že třeba není, ale že to prostě není objektivní *:D*
KarelR
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se