Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 4581 - 4600 Napsat příspěvek
Krom zmíněných klasik a nezmíněného Útěku v řetězech jsou dost fajn Polní lilie, pokud tě na Panu učiteli s láskou bavila právě ta dobová naivita a optimismus. Samozřejmě neskutečně cool Slídilové a hodně dobrý je horský thriller s Tomem Berengerem Smrt v patách, i když u něj očividně žádné snahy o nějaké ceny nebo tak nejsou. Ale je to dobrý. 
880773
Krom zmíněných klasik a nezmíněného Útěku v řetězech jsou dost fajn Polní lilie, pokud tě na Panu učiteli s láskou bavila právě ta dobová naivita a optimismus. Samozřejmě neskutečně cool Slídilové a hodně dobrý je horský thriller s Tomem Berengerem Smrt v patách, i když u něj očividně žádné snahy o nějaké ceny nebo tak nejsou. Ale je to dobrý. 
4 0
reagují: AndyKaufman
reagovat

Panu učiteli s láskou (1967)

Strašně milý feel good film se skvělou dobovou patinou. Taková věc, kterou když si pustíte, tak z vás alespoň na chvíli udělá lepšího člověka. A já si čím dál víc potvrzuju jak hrozně herecky můžu Sidneyho Poitier. Který je z dnešního pohledu trochu nedoceněný herecký chameleon. Koukněte jaký pro něj byl rok 1967 V žáru noci, Hádej, kdo přijde na večeři a Panu učiteli s láskou. Pro mne 3 100% filmy s pokaždé jiným, ale stále stejně silným Poitierem. 
A nebojte se toho, i když jste toho už o polepšené třídě se snaživým učitelem viděli víc. Já taky a stejně mi to udělalo radost a upřímně je to asi povedenější než filmy s Depardieum, Whoopi Goldberg nebo Tobiasem MBarekem. 10/10
Koukám, že natočil ještě hodně povedených filmů co jsem neviděl, máte nějaký oblíbený k doporučení? 
880767
Strašně milý feel good film se skvělou dobovou patinou. Taková věc, kterou když si pustíte, tak z vás alespoň na chvíli udělá lepšího člověka. A já si čím dál víc potvrzuju jak hrozně herecky můžu Sidneyho Poitier. Který je z dnešního pohledu trochu nedoceněný herecký chameleon. Koukněte jaký pro něj byl rok 1967 V žáru noci, Hádej, kdo přijde na večeři a Panu učiteli s láskou. Pro mne 3 100% filmy s pokaždé jiným, ale stále stejně silným Poitierem.  A nebojte se toho, i když jste toho už o polepšené třídě se snaživým učitelem viděli víc. Já taky a stejně mi to udělalo radost a upřímně je to asi povedenější než filmy s Depardieum, Whoopi Goldberg nebo Tobiasem MBarekem. 10/10 Koukám, že natočil ještě hodně povedených filmů co jsem neviděl, máte nějaký oblíbený k doporučení? 
Panu učiteli s láskou (1967)
2 0
reagovat
reaguje na: verbst
lol :D
880760
lol *:D*
880738
1 0
reagovat
reaguje na: verbst
Tohle dá mých 17 za Christensena.
880743
Tohle dá mých 17 za Christensena.
880738
5 0
reagovat
reaguje na: verbst
880739
https://www.youtube.com/watch?v=F4nHTbLMd_8
880738
9 0
reagovat
reaguje na: Barv666
Gosling je dřevo všude. A ještě nesympatický. 
880738
Gosling je dřevo všude. A ještě nesympatický. 
880737
2 -34
reagují: Muel, (=LIFTY=), Memphis
reagovat

Blade Runner 2049 (8/10)

Občas si dám opáčko u filmů které mi nesedly. Musím uznat, že u BR49 jsem radikálně změnil názor. Úžasný audiovizuál, v kterém v současnosti Villeneuvre těžko hledá konkurenci, jsem obdivoval hned, ale teď konečně zabral i příběh. Stále si ale myslím, že je to až příliš dlouhé a Gosling hraje jako replikant. A co rozhodně není chyba Villeneuvra, že některé věci ohledně AI a podobně už po pár letech nepůsobí jako vzdálená budoucnost.
880737
Občas si dám opáčko u filmů které mi nesedly. Musím uznat, že u BR49 jsem radikálně změnil názor. Úžasný audiovizuál, v kterém v současnosti Villeneuvre těžko hledá konkurenci, jsem obdivoval hned, ale teď konečně zabral i příběh. Stále si ale myslím, že je to až příliš dlouhé a Gosling hraje jako replikant. A co rozhodně není chyba Villeneuvra, že některé věci ohledně AI a podobně už po pár letech nepůsobí jako vzdálená budoucnost.
Blade Runner 2049 (8/10)
9 -1
reagují: verbst
reagovat

Veľký útek (1963)

Je to klišé ale napíšem to - takéto filmy sa už dnes netočia. Nádherný skoro trojhodinový film, ktorý ani na minútu nenudí. K tomu banda legendárnych hercov na čele so Stevom McQueenom. Tomu stačí jedna parádna naháňačka na motorke a basebalová rukavica a lopta (a samotka) aby divák vedel, že toto je jeho film a on je tá najviac cool postava vo filme. :+:+
880717
Je to klišé ale napíšem to - takéto filmy sa už dnes netočia. Nádherný skoro trojhodinový film, ktorý ani na minútu nenudí. K tomu banda legendárnych hercov na čele so Stevom McQueenom. Tomu stačí jedna parádna naháňačka na motorke a basebalová rukavica a lopta (a samotka) aby divák vedel, že toto je jeho film a on je tá najviac cool postava vo filme. *:+**:+*
Veľký útek (1963)
5 0
reagovat

Milionový závod

Když, jsem byl dítě, tak jsem si tento film užíval vždycky, když jsem na něj koukal. Teď jsem si ho dal po letech, a už to není, tak dobré jak jsem si to pamatoval. Pořád to má geniální momenty - veteráni, muzeum Barbie, veverky, ale jiné věci tolik už nefungují. Nicméně musím vyzdvihnout kaskadérské kousky a sympatický obsazení, které film podrží ve slabších momentech. 6/10
880703
Když, jsem byl dítě, tak jsem si tento film užíval vždycky, když jsem na něj koukal. Teď jsem si ho dal po letech, a už to není, tak dobré jak jsem si to pamatoval. Pořád to má geniální momenty - veteráni, muzeum Barbie, veverky, ale jiné věci tolik už nefungují. Nicméně musím vyzdvihnout kaskadérské kousky a sympatický obsazení, které film podrží ve slabších momentech. [b]6/10[/b]
Milionový závod
4 0
reagovat

Poslední víkend (2004)

Opět výborná poirotovka. Baví mě, jak na to vždycky zírám a celé to divácky prožívám. :+
880691
Opět výborná poirotovka. Baví mě, jak na to vždycky zírám a celé to divácky prožívám. *:+*
Poslední víkend (2004)
2 -2
reagovat

Drak přicházi

Dali jsme si to dneska se synkem ve 4K a super, až mě dostalo, že se mu to líbilo, je to skvělej film a Bruce Lee je borec, jo vidět tak dneska něco od něj, při tý choreografii kam se posunula, bylo by zajímávé :+
880689
Dali jsme si to dneska se synkem ve 4K a super, až mě dostalo, že se mu to líbilo, je to skvělej film a Bruce Lee je borec, jo vidět tak dneska něco od něj, při tý choreografii kam se posunula, bylo by zajímávé *:+*
Drak přicházi
4 0
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
Tak uvidíme jak to téma vytěží. Nicméně, doteď jsem se ještě nevzpamatoval z té verze z roku 2019. 
880686
Tak uvidíme jak to téma vytěží. Nicméně, doteď jsem se ještě nevzpamatoval z té verze z roku 2019. 
880682
2 0
reagovat
880682
[url=https://m.youtube.com/watch?v=1IgQpRyfwbE]Další Řbitov zvířátek. [/url] Duchovny*:+*
3 0
reagují: peterel
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
Léto 84 je pecka! Viděl jsem ďábla je boží!
880654
Léto 84 je pecka! Viděl jsem ďábla je boží!
880607
5 0
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
Skúsim :+ dakujem
880610
Skúsim *:+* dakujem
880607
2 0
reagovat
reaguje na: SHUTTER
Léto 84 je velmi nekompromisní zážitek. 

Jinak Pečeť vraha je fajn,  ale Viděl jsem ďábla je úplně jinde.
880607
Léto 84 je velmi nekompromisní zážitek.  Jinak Pečeť vraha je fajn,  ale Viděl jsem ďábla je úplně jinde.
880605
7 -1
reagují: rollman69, SHUTTER
reagovat

Detektívne thrilleri

Tak, keď sa mi nepodarilo nájsť nejaké detektívky s okultnou tematikou, ktoré by som nevidel išiel som po klasických detektívnych a mysterióznych thrilleroch a podobných záležitostiach. Takže za poslednú dobu som dohnal:
Tajomstvo ich očí (2015) - škoda že som zistil, že sa jedná o remake, ale aj tak podľa mňa veľmi slušná záležitosť 7/10
Medzi náhrobnými kameňmi (2014) - veľké prekvapenie, pretože aj napriek ČSFD som čakal nejakú priemernú Neesonovku a dostal som veľmi dobrý trhiller. Vizuálne je úvodná scéna perfektná a ten film má hneď chytil. Neskôr už tam nie je toľko nápadov, ale dobrý príbeh to drží pohromade - 8/10
Červené svetlá (2012) - to bolo mega mimo. Dobre našliapnuté, ale od polky to išlo dolu vodou a škoda tak dobrých hercov na tento film - 4/10
Pečať vraha (2003) - veľmi nepríjemnú film v dobrom slova zmysle, ale musel som ho pozerať na 6x - stále som pri tom zaspával ako narkileptik - 6/10 s tým, že tomu dám ešte šancu
Život Davida Galea  (2003) - opäť skvelý herci v priemernom filme, ktorého agitka je ku koncu tak silná, že mi to skazilo celý film (a pritom stojím viac menej na ich strane) - 5/10
Nightwatch (1994), (1997) - tu som si už dal pozor a pozrel som si najprv originál a potom remake, ktoré sú si tak neskutočne podobné, že sa mi až zlievajú spätné do jedného celku. Samozrejme je to réžiou. Dobrá zápletka aj atmosféra, ktorú mierne znižuje záverečný zvrat, ktorý je síce celkom logicky keď sa spätne vrátite k dialógom, ale nič čo by ten film pozdvihlo. Ale zároveň to nie je až tak zlé, aby to zničilo celý film - 6-7/10
Bez identity (1991) - vizuálne skôr televízna záležitosť, ktorá všetko staví na záverečný zvrat, ktorý vám dopne pri 15. minúte filmu, čo je škoda, lebo atmosféra pripomína viac pôvodný noir, než neo-noir. 5-6/10

Ďalej mám v hľadáčiku bez nejakého poradia:
MR73 (2008)
Lovec démonov (2001)
The Clovehitch Killer (2018)
Polnočný vlak (2008)
The Gray Man (2007)
Leto 84 (2018)
Hranica života (2005)
Strýko John (2015)
The Minus Man (1999)
The Salton Sea (2002)
The Tall Man (2012)
S nasadením života (1993)
Nezvestný (1982)
880605
Tak, keď sa mi nepodarilo nájsť nejaké detektívky s okultnou tematikou, ktoré by som nevidel išiel som po klasických detektívnych a mysterióznych thrilleroch a podobných záležitostiach. Takže za poslednú dobu som dohnal: [b]Tajomstvo ich očí[/b] (2015) - škoda že som zistil, že sa jedná o remake, ale aj tak podľa mňa veľmi slušná záležitosť 7/10 [b]Medzi náhrobnými kameňm[/b]i (2014) - veľké prekvapenie, pretože aj napriek ČSFD som čakal nejakú priemernú Neesonovku a dostal som veľmi dobrý trhiller. Vizuálne je úvodná scéna perfektná a ten film má hneď chytil. Neskôr už tam nie je toľko nápadov, ale dobrý príbeh to drží pohromade - [b]8/10[/b] [b]Červené svetlá [/b](2012) - to bolo mega mimo. Dobre našliapnuté, ale od polky to išlo dolu vodou a škoda tak dobrých hercov na tento film - [b]4/10[/b] [b]Pečať vraha[/b] (2003) - veľmi nepríjemnú film v dobrom slova zmysle, ale musel som ho pozerať na 6x - stále som pri tom zaspával ako narkileptik - [b]6/10[/b] s tým, že tomu dám ešte šancu [b]Život Davida Galea [/b] (2003) - opäť skvelý herci v priemernom filme, ktorého agitka je ku koncu tak silná, že mi to skazilo celý film (a pritom stojím viac menej na ich strane) -[b] 5/10[/b] [b]Nightwatch[/b] (1994), (1997) - tu som si už dal pozor a pozrel som si najprv originál a potom remake, ktoré sú si tak neskutočne podobné, že sa mi až zlievajú spätné do jedného celku. Samozrejme je to réžiou. Dobrá zápletka aj atmosféra, ktorú mierne znižuje záverečný zvrat, ktorý je síce celkom logicky keď sa spätne vrátite k dialógom, ale nič čo by ten film pozdvihlo. Ale zároveň to nie je až tak zlé, aby to zničilo celý film -[b] 6-7/10[/b] [b]Bez identity[/b] (1991) - vizuálne skôr televízna záležitosť, ktorá všetko staví na záverečný zvrat, ktorý vám dopne pri 15. minúte filmu, čo je škoda, lebo atmosféra pripomína viac pôvodný noir, než neo-noir. [b]5-6/10 [/b] Ďalej mám v hľadáčiku bez nejakého poradia: MR73 (2008) Lovec démonov (2001) The Clovehitch Killer (2018) Polnočný vlak (2008) The Gray Man (2007) Leto 84 (2018) Hranica života (2005) Strýko John (2015) The Minus Man (1999) The Salton Sea (2002) The Tall Man (2012) S nasadením života (1993) Nezvestný (1982)
Detektívne thrilleri
3 -1
reagují: (=LIFTY=)
reagovat

The Emu War

Největší vojenská potupa v jediné valce, ve které Austrálie byla konečně zfilmována :D
link
Jako bude to sracka, ale ukázka pobavila 8)
880574
Největší vojenská potupa v jediné valce, ve které Austrálie byla konečně zfilmována *:D* https://youtu.be/-QAyieTpLuA?t=25s Jako bude to sracka, ale ukázka pobavila *8)*
The Emu War
2 0
reagovat
reaguje na: esmo
Tohle mi sedí. Mnohem zábavnější než Asteroid City. 
880549
Tohle mi sedí. Mnohem zábavnější než Asteroid City. 
880484
2 0
reagovat

Poslední údolí (1971)

Krásný historický film pro fajnšmekry, který vám nedá nic zadarmo. Není to žádný popcorn, ale náročnější skoro art z Třicetileté války s výrazným charismatem Michaela Cainea, Omara Sharifa a nádhernými ženami v krásné přírodě bavorských Alp. Režii má pevně v pažích můj oblíbený spisovatel a autor Shoguna James Clavell. Naprosto boží je hudba bondovského Johna Barryho. Nádherný film o hnusné době. 9/10
880543
Krásný historický film pro fajnšmekry, který vám nedá nic zadarmo. Není to žádný popcorn, ale náročnější skoro art z Třicetileté války s výrazným charismatem Michaela Cainea, Omara Sharifa a nádhernými ženami v krásné přírodě bavorských Alp. Režii má pevně v pažích můj oblíbený spisovatel a autor Shoguna James Clavell. Naprosto boží je hudba bondovského Johna Barryho. Nádherný film o hnusné době. 9/10
Poslední údolí (1971)
4 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se