Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 41781 - 41800 Napsat příspěvek

Memphis

Díky, asi jsem strašnej flegmatik :D
574351
Díky, asi jsem strašnej flegmatik *:D*
Memphis
0 0
reagovat

Disk

U Jeuneta je to myslím fuk. Ty verze se moc nelišej a myslím, že každá má svá plus....
574348
U Jeuneta je to myslím fuk. Ty verze se moc nelišej a myslím, že každá má svá plus....
Disk
0 0
reagovat

zahron

574347
http://www.movie-censorship.com/report.php?ID=1384
zahron
0 0
reagovat
Ale pozměněná je a vlastně i docela výrazně ;)...
574346
Ale pozměněná je a vlastně i docela výrazně ;)...
0 0
reagovat

Disketa

jedničku mám DC a ta kamera mi nepřijde něják výzmaně pozměněná ...
574341
jedničku mám DC a ta kamera mi nepřijde něják výzmaně pozměněná ...
Disketa
0 0
reagovat
Vskříšení má navíc asi dvě minuty, s kno verzí byl režisér spokojený a nějaké záběry přidával pouze kvůli kontinuitě v rámci edice...
574327
Vskříšení má navíc asi dvě minuty, s kno verzí byl režisér spokojený a nějaké záběry přidával pouze kvůli kontinuitě v rámci edice...
0 0
reagovat

Kinoverze vs. speciální verze

Scottovu jedničku v kinoverzi jsem kdysi viděl v televizi, na které už bylo vidět stáří filmu, na BD to samozřejmě díky rekonstrukci vypadá famózně. Kinoverzi jedničky doporučuji jednak z toho důvodu, že nové scény nejsou nijak zásadní, a jednak proto, že Ridley v ní zkrátil, případně zrychlil kamerové jízdy, aby se zavděčil dnešním většinou netrpělivým teenagerům.

Všechny další díly jsem dosud neviděl a na doporučení ostatních jsem u Vetřelců zvolil speciální verzi se stopáží 154 min. Nelitoval jsem. U Fincherova příspěvku volím SE automaticky, protože vím, že kinoverze je producentským paskvilem. Kterou verzi zvolit u Jeunetova Vzkříšení, netuším, ale asi taky SE.
574326
Scottovu jedničku v kinoverzi jsem kdysi viděl v televizi, na které už bylo vidět stáří filmu, na BD to samozřejmě díky rekonstrukci vypadá famózně. Kinoverzi jedničky doporučuji jednak z toho důvodu, že nové scény nejsou nijak zásadní, a jednak proto, že Ridley v ní zkrátil, případně zrychlil kamerové jízdy, aby se zavděčil dnešním většinou netrpělivým teenagerům. Všechny další díly jsem dosud neviděl a na doporučení ostatních jsem u Vetřelců zvolil speciální verzi se stopáží 154 min. Nelitoval jsem. U Fincherova příspěvku volím SE automaticky, protože vím, že kinoverze je producentským paskvilem. Kterou verzi zvolit u Jeunetova Vzkříšení, netuším, ale asi taky SE.
Kinoverze vs. speciální verze
0 0
reagovat

MarvinP

Přesně tak. Dlouhá verze tisíckrát lepší, ale i tak bych chtěl vidět, jak byl Vetřelec 3 vypadal, kdyby do toho Fincherovi nikdo nekecal. Speciálně ten konec, troufnu si tvrdit, že mu tam překopali plány z obrovský části.
574324
Přesně tak. Dlouhá verze tisíckrát lepší, ale i tak bych chtěl vidět, jak byl Vetřelec 3 vypadal, kdyby do toho Fincherovi nikdo nekecal. Speciálně ten konec, troufnu si tvrdit, že mu tam překopali plány z obrovský části.
MarvinP
0 0
reagovat

Disketa

Hlavně u trojky je lepší ta delší verze (s krávou), protože je z ní lépe zřetelné, že film je postaven podle Apokalypsy sv. Jana :-).
574323
Hlavně u trojky je lepší ta delší verze (s krávou), protože je z ní lépe zřetelné, že film je postaven podle Apokalypsy sv. Jana :-).
Disketa
0 0
reagovat

Disketa

Trojka má super atmosféru, ale najhoršieho Aliena.
574309
Trojka má super atmosféru, ale najhoršieho Aliena.
Disketa
0 0
reagovat

Disketa

Fincher měl trojku vlastně jako debut, neříkám že se mu to nepovedlo, ale natočil i lepší věci ;)
574304
Fincher měl trojku vlastně jako debut, neříkám že se mu to nepovedlo, ale natočil i lepší věci *;)*
Disketa
0 0
reagovat

Vetřelci

Konečně jsem je viděl (a mám na mysli Cameronem doporučenou speciální verzi) a můžu k tomu říct jen toto: Jen hluchý a slepý může říct, že je to esence demence. Co se týče porovnávání - neporovnávám. Každý režisér danou látku obohatil jinak, svým vlastním přístupem, takže Scott = Cameron. Oba jinak, oba skvěle. :+ Uvidíme, jak s tím zamíchá David Fincher. :)
574303
Konečně jsem je viděl (a mám na mysli Cameronem doporučenou speciální verzi) a můžu k tomu říct jen toto: Jen hluchý a slepý může říct, že je to esence demence. Co se týče porovnávání - neporovnávám. Každý režisér danou látku obohatil jinak, svým vlastním přístupem, takže Scott = Cameron. Oba jinak, oba skvěle. *:+* Uvidíme, jak s tím zamíchá David Fincher. *:)*
Vetřelci
0 0
reagovat

Mildík

Souhlas
Bachy
Však já mám alien o dost radši než aliens (což jsem tam psal).
574269
Souhlas [b]Bachy[/b] Však já mám alien o dost radši než aliens (což jsem tam psal).
Mildík
0 0
reagovat
pokud by nešlo o filmy, ale o pouze o režiséry tak jednoznačně

Scott > Cameron
574265
pokud by nešlo o filmy, ale o pouze o režiséry tak jednoznačně Scott > Cameron
0 0
reagovat

Další pokud o rozseknutí...

A co to zkusit rozseknout takhle? :D
Cameron > Scott
Alien > Aliens :))
574257
A co to zkusit rozseknout takhle? *:D* Cameron > Scott Alien > Aliens *:))*
Další pokud o rozseknutí...
0 0
reagovat
6:4 pro Scotta? Já osobně dávám hlas Cameronovi, který geniálně a velkolepě rozšířil vizi vesmíru, kde vás nikdo neuslyší křičet. Jednička samozřejmě taky výborná, ale Vetřelci mi sedli více. 6:5 (asi)
574255
6:4 pro Scotta? Já osobně dávám hlas Cameronovi, který geniálně a velkolepě rozšířil vizi vesmíru, kde vás nikdo neuslyší křičet. Jednička samozřejmě taky výborná, ale Vetřelci mi sedli více. 6:5 (asi)
0 0
reagovat

Gonzi

Ale pokud jdeš za kvalitou, tak přeci není žádné plus, že udělá z dobrého scifi značku, která táhne. Ještě, abych upřesnil, tak Aliens rád mám, ale těžko to někdy bude mít takový ten podtón něčeho výjimečného, což první Alien má.
574253
Ale pokud jdeš za kvalitou, tak přeci není žádné plus, že udělá z dobrého scifi značku, která táhne. Ještě, abych upřesnil, tak Aliens rád mám, ale těžko to někdy bude mít takový ten podtón něčeho výjimečného, což první Alien má.
Gonzi
0 0
reagovat

aliens jako akční výplach

Na to je ta akce "trochu" chaotická - osobně mám ten film rád, protože nastartoval značku jako takovou. Většina věcí, co se považuje za ikonickou z alienů je právě z Cameronovy verze. Jenže ta akce se mi tam nelíbí, ty scény mě víceméně nebaví a zbytek filmu se jedničce nevyrovná.
každopádně Cameron>Scott, protože z dobrého scifi udělal značku, která táhne doteď. A v tomhle směru je to tak markantní rozdíl jako mezi T1 a T2 (kde je T2 ale i mnohem lepší film).
574251
Na to je ta akce "trochu" chaotická - osobně mám ten film rád, protože nastartoval značku jako takovou. Většina věcí, co se považuje za ikonickou z alienů je právě z Cameronovy verze. Jenže ta akce se mi tam nelíbí, ty scény mě víceméně nebaví a zbytek filmu se jedničce nevyrovná. každopádně Cameron>Scott, protože z dobrého scifi udělal značku, která táhne doteď. A v tomhle směru je to tak markantní rozdíl jako mezi T1 a T2 (kde je T2 ale i mnohem lepší film).
aliens jako akční výplach
0 0
reagovat
Zatímco Scott rád točí filmy různých žánrů často velmi odlišným stylem, Cameron pořád jede to svoje. Ale jde mu to dobře. Málokdo dokáže ušít filmy přesně na míru mainstreamovýho diváka tak jako on, pozlacená průměrnost...
574250
Zatímco Scott rád točí filmy různých žánrů často velmi odlišným stylem, Cameron pořád jede to svoje. Ale jde mu to dobře. Málokdo dokáže ušít filmy přesně na míru mainstreamovýho diváka tak jako on, pozlacená průměrnost...
0 0
reagovat
Samozřejmě že Vetřelec je lepší!

Ten má jedinou chybu a to že neskončil tak jak měl:

že na konci neukousl Riplejový hlavu a nezamířil si to k zemi jen s kočičkou

Kdyby skončil takhle, považoval bych ho za jednu z nejznepokojivějších úvah o lidské přirozenosti vyprodukovanou hollywoodem. Dvojka je jen zábavnej (a to zase hodně) akčňák. Nesrovnatelný.
574249
Samozřejmě že Vetřelec je lepší! Ten má jedinou chybu a to že neskončil tak jak měl: [spoiler]že na konci neukousl Riplejový hlavu a nezamířil si to k zemi jen s kočičkou[/spoiler] Kdyby skončil takhle, považoval bych ho za jednu z nejznepokojivějších úvah o lidské přirozenosti vyprodukovanou hollywoodem. Dvojka je jen zábavnej (a to zase hodně) akčňák. Nesrovnatelný.
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se