Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 38501 - 38520 Napsat příspěvek
Mě naprosto nepřipravenýho s minimem informací rozsekal "Man from Earth".
Nic si o tom nezjišťujte a prostě na to mrkněte. Po prvních 10ti minutách od toho neodejtete ani na 10 vteřin.
593875
Mě naprosto nepřipravenýho s minimem informací rozsekal "Man from Earth". Nic si o tom nezjišťujte a prostě na to mrkněte. Po prvních 10ti minutách od toho neodejtete ani na 10 vteřin.
0 0
reagovat
Na gymplu jsem chodil do filmového klubu a na prvním promítání nám učitel bez jakéhokoliv úvodu pustil film Lekce Faust a čekal, co na to budeme říkat :D (byl to první Švankmajerův film, který jsem viděl). Příště už vždycky bylo úvodní slovo, ale i tak to bylo nejblíž k "filmové nepřipravenosti", co jsem se dostal.
Přitom třeba u Cabin in the Woods by bylo lepší trailer nevidět
věděl jsem kvůli tomu třeba to, že Marty neumřel, protože jsem z traileru znal scény s ním, zatím neviděné ve filmu.
593872
Na gymplu jsem chodil do filmového klubu a na prvním promítání nám učitel bez jakéhokoliv úvodu pustil film Lekce Faust a čekal, co na to budeme říkat *:D* (byl to první Švankmajerův film, který jsem viděl). Příště už vždycky bylo úvodní slovo, ale i tak to bylo nejblíž k "filmové nepřipravenosti", co jsem se dostal. Přitom třeba u Cabin in the Woods by bylo lepší trailer nevidět [spoiler]věděl jsem kvůli tomu třeba to, že Marty neumřel, protože jsem z traileru znal scény s ním, zatím neviděné ve filmu. [/spoiler]
0 0
reagovat
Tak co se týče navštívení kina v rámci totální neznalosti, tak to se mi už pěkně dlouho nestalo... Většinou jdu do kina na "jistotu", že prostě vím na co jdu...

edinej příklad takového totálního neznáma je návštěva posledního Twilightu, kdy jsem svolil k této návštěvě a jediné, co jsem o tom filmu věděl bylo, že to bude určitě strašnej průser... A byl... :D Ale nic víc jsem de facto neznal (ani předchozí díly)...
593870
Tak co se týče navštívení kina v rámci totální neznalosti, tak to se mi už pěkně dlouho nestalo... Většinou jdu do kina na "jistotu", že prostě vím na co jdu... edinej příklad takového totálního neznáma je návštěva posledního Twilightu, kdy jsem svolil k této návštěvě a jediné, co jsem o tom filmu věděl bylo, že to bude určitě strašnej průser... A byl... *:D* Ale nic víc jsem de facto neznal (ani předchozí díly)...
0 0
reagovat
Ja si spominal len na jeden taky film o ktorom som nevedel vobec nic. A to ked som premietal v Zline na festivale a mal som uz toho plne zuby. Tak som sa siel prejs a sadol si do prvej saly, v ktorej bolo volne. A tam zrazu zacinal Muz, ktory sadil stromy link no nemal som slov. Uplne osudove stretnutie :)
593867
Ja si spominal len na jeden taky film o ktorom som nevedel vobec nic. A to ked som premietal v Zline na festivale a mal som uz toho plne zuby. Tak som sa siel prejs a sadol si do prvej saly, v ktorej bolo volne. A tam zrazu zacinal Muz, ktory sadil stromy http://www.csfd.cz/film/31167-muz-ktery-sazel-stromy/ no nemal som slov. Uplne osudove stretnutie *:)*
0 0
reagovat
A jak napsal end, je jenom nálo věcí, které pravidelného (nedej bože diskutujícího) návštěvníka MZ může překvapit.
To i ten mně níže doporučený Falon, o kterém sem nic nevěděl a filmařskou minulost tvůrců jsem neznal, nebylo překvapení ala "wow, to je pecka a to jsem o tom nic nevěděl"... Stačilo zamířit na csfd a i kdyby sem nezamířil, pak doporučení místních už o filmu říkalo docela dost, samozřejmě, že bez jakýchkoli spoilerů...
A popravdě to alespoň u nás nemůže platit ani u Filmáče. Před každou projekcí naběhne maník, co to organizuje a nejenom, že uvede neznalé diváky do pozadí filmu (kdo to točil a co před tím natočil; jak byl film přijat; a hlavně proč byl na danou projekci zvolen...), ale představí ve výhledu i další připravované kusy. Z toho vyplývá, že si sice většina diváků udělá představu a ani já nikdy nic nenamítám, ale jednoduše nemůže dojít k efektu překvapení.
V tomhle ohledu je pořád tak trochu funkční televize. Když k ní jednou za půl roku sednu a náhodně nahodím program, na kterém něco běží, co jsem třeba neviděl, je to osvěžující v tom duchu, že třeba nechytnu prvních pět minut, ale zase o tom VŮŮŮBEC nic nevím. Takhle jsem třeba viděl poprvní Díry se Shiou, nebo Dobrodružství Malého Indiána (název zní hrozně, ale jako fajn oddychovka, ke které můžete vzít i ratolest, nebo mladšího sourozence je to víc než dobré)...
593868
A jak napsal end, je jenom nálo věcí, které pravidelného (nedej bože diskutujícího) návštěvníka MZ může překvapit. To i ten mně níže doporučený Falon, o kterém sem nic nevěděl a filmařskou minulost tvůrců jsem neznal, nebylo překvapení ala "wow, to je pecka a to jsem o tom nic nevěděl"... Stačilo zamířit na csfd a i kdyby sem nezamířil, pak doporučení místních už o filmu říkalo docela dost, samozřejmě, že bez jakýchkoli spoilerů... A popravdě to alespoň u nás nemůže platit ani u Filmáče. Před každou projekcí naběhne maník, co to organizuje a nejenom, že uvede neznalé diváky do pozadí filmu (kdo to točil a co před tím natočil; jak byl film přijat; a hlavně proč byl na danou projekci zvolen...), ale představí ve výhledu i další připravované kusy. Z toho vyplývá, že si sice většina diváků udělá představu a ani já nikdy nic nenamítám, ale jednoduše nemůže dojít k efektu překvapení. V tomhle ohledu je pořád tak trochu funkční televize. Když k ní jednou za půl roku sednu a náhodně nahodím program, na kterém něco běží, co jsem třeba neviděl, je to osvěžující v tom duchu, že třeba nechytnu prvních pět minut, ale zase o tom VŮŮŮBEC nic nevím. Takhle jsem třeba viděl poprvní Díry se Shiou, nebo Dobrodružství Malého Indiána (název zní hrozně, ale jako fajn oddychovka, ke které můžete vzít i ratolest, nebo mladšího sourozence je to víc než dobré)...
0 0
reagovat
Tak tak. Chtěl jsem napsat, že z poslední doby jsem šel nedotčenej na Cabin in the Woods, ale pak jsem si uvědomil, že jsem dopředu věděl, kdo to režíroval, že se scénářem má něco společnýho Whedon, že tam hraje Hemsworth, že je to horor řízlej se sci-fi twistem a že je to boží. Jo a trailer jsem vlastně taky viděl, i když jsem si ho teda v době návštěvy kina absolutně nepamatoval, takže to neberu. Očividně jsem vůbec nedotčenej nebyl :D, ale i tak mi přišlo, že nevím, do čeho jdu a nakonec mě to smetlo.

Lepší příklad asi bude Catfish, o kterým jsem nevěděl snad vůbec nic, jen jsem si pamatoval, že to Zach Braff na FB vychvaloval a ptal se, jestli se to doopravdy stalo.

Osobně se před zhlédnutím filmu vyhýbám klipům a recenzím - koukám jen na hodnocení a trailery. A i to je občas moc. Spoileroidních trailerů je stále dost. A jak říká xxENDxx, už jenom to, že člověk zná předchozí filmy danýho režiséra/scénáristy/producenta/herce, nastavuje určitý očekávání.
593861
Tak tak. Chtěl jsem napsat, že z poslední doby jsem šel nedotčenej na Cabin in the Woods, ale pak jsem si uvědomil, že jsem dopředu věděl, kdo to režíroval, že se scénářem má něco společnýho Whedon, že tam hraje Hemsworth, že je to horor řízlej se sci-fi twistem a že je to boží. Jo a trailer jsem vlastně taky viděl, i když jsem si ho teda v době návštěvy kina absolutně nepamatoval, takže to neberu. Očividně jsem vůbec nedotčenej nebyl *:D*, ale i tak mi přišlo, že nevím, do čeho jdu a nakonec mě to smetlo. Lepší příklad asi bude Catfish, o kterým jsem nevěděl snad vůbec nic, jen jsem si pamatoval, že to Zach Braff na FB vychvaloval a ptal se, jestli se to doopravdy stalo. Osobně se před zhlédnutím filmu vyhýbám klipům a recenzím - koukám jen na hodnocení a trailery. A i to je občas moc. Spoileroidních trailerů je stále dost. A jak říká xxENDxx, už jenom to, že člověk zná předchozí filmy danýho režiséra/scénáristy/producenta/herce, nastavuje určitý očekávání.
0 0
reagovat
coz ale znamena, ze jdes na film nekoho, koho mas nakoukanyho a vis ze te to bude bavit...coz uz je ocekavani. Takovy ocekavani, ktery je u nas asi normalni. To co tu pise scroochy bych spis prirovnal k "puldu na festivalu armenskyho filmu na neco cehoz nazev neumim ani vyslovit od typka, jehoz jmeno zni jako kdyz si nekdo odchrchlava, protoze franta rikal, ze je to bozi"
593860
coz ale znamena, ze jdes na film nekoho, koho mas nakoukanyho a vis ze te to bude bavit...coz uz je ocekavani. Takovy ocekavani, ktery je u nas asi normalni. To co tu pise scroochy bych spis prirovnal k "puldu na festivalu armenskyho filmu na neco cehoz nazev neumim ani vyslovit od typka, jehoz jmeno zni jako kdyz si nekdo odchrchlava, protoze franta rikal, ze je to bozi"
0 0
reagovat
Na tohle mám jinej názor než xxendxx. Z hlavy mne napadají třeba zážitky z promítání Psycha, V Bruggách nebo nedávný Moonrise Kingdom. Ale určitě je toho víc i u komornějších filmů.

Naopak k nevědění - velký souhlas. Většinou u Finchera, Coenů nebo výše zmíněného Andersona ochutnám teaser a tím končím. Výjimečně i to ne.
593858
Na tohle mám jinej názor než xxendxx. Z hlavy mne napadají třeba zážitky z promítání Psycha, V Bruggách nebo nedávný Moonrise Kingdom. Ale určitě je toho víc i u komornějších filmů. Naopak k nevědění - velký souhlas. Většinou u Finchera, Coenů nebo výše zmíněného Andersona ochutnám teaser a tím končím. Výjimečně i to ne.
0 0
reagovat

scroochy

Presne viem o com hovoris. Ja som tak zobral brata na Djanga. Nevedel vobec nic. A od Tarantina videl tak nejak povrchne len Pulp Fiction. Vies si to vobec predstavit? :D
593852
Presne viem o com hovoris. Ja som tak zobral brata na Djanga. Nevedel vobec nic. A od Tarantina videl tak nejak povrchne len Pulp Fiction. Vies si to vobec predstavit? *:D*
scroochy
0 0
reagovat
jit na film do kina bez ocekavani, jedine kdyz za me nekdo bude platit... do kina se chodi na film, kterej dokaze zurocit velky platno, coz je jedno z ocekavani. na konverzacni drama tam chodit nemusim, ale muzu si to v pohodli pustit doma, pokud to ovsem neni vyzadovano
593851
jit na film do kina bez ocekavani, jedine kdyz za me nekdo bude platit... do kina se chodi na film, kterej dokaze zurocit velky platno, coz je jedno z ocekavani. na konverzacni drama tam chodit nemusim, ale muzu si to v pohodli pustit doma, pokud to ovsem neni vyzadovano
0 0
reagovat
Jo, v tomhle ohledu často závidím lidem, co dění kolem filmů nesledujou a dokážou tak jít na film s naprosto čistou hlavou, bez očekávání a předsudků. Věděj jen "slyšel jsem, že je to sranda/kvalitka" a to je všechno. To se mně stává tak u 5 % filmů, jaký kdy vidím, a to ještě stejně většinou aspoň něco málo vím.
593850
Jo, v tomhle ohledu často závidím lidem, co dění kolem filmů nesledujou a dokážou tak jít na film s naprosto čistou hlavou, bez očekávání a předsudků. Věděj jen "slyšel jsem, že je to sranda/kvalitka" a to je všechno. To se mně stává tak u 5 % filmů, jaký kdy vidím, a to ještě stejně většinou aspoň něco málo vím.
0 0
reagovat

verbst

Mas pravdu. A preto sa snazim nepozerat ukazky (aj ked je to pre mna utrpenie) a v sale sa odosobnit od toho kto su tvorcovia filmu a neporovnavat to s predoslou ich tvorbou, popripade s predchadzajucim filmom rovnakej serie. No...ale lahko sa to hovori :D
593847
Mas pravdu. A preto sa snazim nepozerat ukazky (aj ked je to pre mna utrpenie) a v sale sa odosobnit od toho kto su tvorcovia filmu a neporovnavat to s predoslou ich tvorbou, popripade s predchadzajucim filmom rovnakej serie. No...ale lahko sa to hovori *:D*
verbst
0 0
reagovat

verbst

+2
593846
+2
verbst
0 0
reagovat

verbst

+1
593842
+1
verbst
0 0
reagovat
Já bych taky řekl, že tenhle Spidey je ten nejkomiksovější. Co ale vadilo lidem, i mě je to, že hlásali novej zrod pavoučího muže a dopadlo to tak, že jsme v podstatě dostali remake Raimiho jedničky. A ne zrovna nejlepší.
593841
Já bych taky řekl, že tenhle Spidey je ten nejkomiksovější. Co ale vadilo lidem, i mě je to, že hlásali novej zrod pavoučího muže a dopadlo to tak, že jsme v podstatě dostali remake Raimiho jedničky. A ne zrovna nejlepší.
0 0
reagovat

The Amazing Spiderman

Teraz som tak nejak komixovo naladeny a po tom co som precital niekolko zositov Spider-mana som dostal chut na film. Uz som drzal v ruke Raimiho oblubenu dvojku, ale uvedomil som si, ze Amazing Spidermana som videl len raz v kine a je cas si ho s odstupom zopakovat.
Uz vtedy som mu dal 8/10 a bolo to opravnene. Nemozem si pomoct, ale tento mi pride zo vsetkych najkomixovejsi. Je tam citit ta atmosfera. Ano je to take nejake blbe, ale Spiderman je asi taky :D Clovek kvoli trailerom cakal, ze film bude temny ale ono je to take...proste Spidermanovske. Vela kecov a sem tam nejaka akcia. Aj ten jeho zrod ako superhrdinu mi prisiel taky prirodzenejsi. A hlavne Garfield je 1000x lepsi Peter Parker ako Maguire s tym jeho sfetovanym vyrazom.
Sice to neni presne to co som cakal, ze dostanem, no ja to hodnotim ako velmi dobry zaciatok serie a uprimne sa tesim na dvojku.
P.S: Som jediny kto stale pozera Emme Stone na hubu ked je v zabere? :D
593840
Teraz som tak nejak komixovo naladeny a po tom co som precital niekolko zositov Spider-mana som dostal chut na film. Uz som drzal v ruke Raimiho oblubenu dvojku, ale uvedomil som si, ze Amazing Spidermana som videl len raz v kine a je cas si ho s odstupom zopakovat. Uz vtedy som mu dal 8/10 a bolo to opravnene. Nemozem si pomoct, ale tento mi pride zo vsetkych najkomixovejsi. Je tam citit ta atmosfera. Ano je to take nejake blbe, ale Spiderman je asi taky *:D* Clovek kvoli trailerom cakal, ze film bude temny ale ono je to take...proste Spidermanovske. Vela kecov a sem tam nejaka akcia. Aj ten jeho zrod ako superhrdinu mi prisiel taky prirodzenejsi. A hlavne Garfield je 1000x lepsi Peter Parker ako Maguire s tym jeho sfetovanym vyrazom. Sice to neni presne to co som cakal, ze dostanem, no ja to hodnotim ako velmi dobry zaciatok serie a uprimne sa tesim na dvojku. P.S: Som jediny kto stale pozera Emme Stone na hubu ked je v zabere? *:D*
The Amazing Spiderman
0 0
reagovat

okkac

Ideálny nedeľný film :+ Brutal Relax od tých istý pánov je tiež prdel, mali by čo najskôr natočiť celovečerák, kým im nedôjdu nápady.
593828
Ideálny nedeľný film *:+* Brutal Relax od tých istý pánov je tiež prdel, mali by čo najskôr natočiť celovečerák, kým im nedôjdu nápady.
okkac
0 0
reagovat

xxendxx

Já neříkal, že se jedná o nějaké nové cool video... Ale že mi to okkacovo video připomnělo tenhle starší kousek 8)
593827
Já neříkal, že se jedná o nějaké nové cool video... Ale že mi to okkacovo video připomnělo tenhle starší kousek *8)*
xxendxx
0 0
reagovat

Mildik

to je snad starsi nez sam internet...
593823
to je snad starsi nez sam internet...
Mildik
0 0
reagovat

Sexy 40 / The Rebound

Hodně slušné, hlavně ten čtvrtý akt to poslal někam úplně jinam. A Mansell samozřejmě dost pomohl. 7/10
593819
Hodně slušné, hlavně ten čtvrtý akt to poslal někam úplně jinam. A Mansell samozřejmě dost pomohl. 7/10
Sexy 40 / The Rebound
0 0
reagovat
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se