Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 36341 - 36360 Napsat příspěvek

TedGeorge

S Hitchem jsem na tom asi podobně jako ty, ale rozhodně bych doporučil Rozdvojenou duši a Provaz je díky svojí délce taky fajn jednohubka. Cizince ve vlaku jsem viděl před týdnem a lehce mě to zklamalo. Sice nevim co bych tomu vytknul, ale nějak mě to nevzalo za srdíčko. Za vidění to ale samozřejmě stojí. :+
604808
S Hitchem jsem na tom asi podobně jako ty, ale rozhodně bych doporučil Rozdvojenou duši a Provaz je díky svojí délce taky fajn jednohubka. Cizince ve vlaku jsem viděl před týdnem a lehce mě to zklamalo. Sice nevim co bych tomu vytknul, ale nějak mě to nevzalo za srdíčko. Za vidění to ale samozřejmě stojí. *:+*
TedGeorge
0 0
reagovat

TedGeorge

No podívej, já bych ti na tu tvou otázku "odkud pojmout Hitche?" docela rád odpověděl, jenže když hned v tom prvním postu vypíšeš že jsi od něj viděl zhruba dvakrát víc filmů než já, tak... I don't know what the fuck you're talking about.

;)
604807
No podívej, já bych ti na tu tvou otázku "odkud pojmout Hitche?" docela rád odpověděl, jenže když hned v tom prvním postu vypíšeš že jsi od něj viděl zhruba dvakrát víc filmů než já, tak... I don't know what the fuck you're talking about. *;)*
TedGeorge
0 0
reagovat

Ted

No, pokud chceš teda doporučit jeden konkrétní film, tak souhlasím s těma Cizincema. Je to napínavný až do konce + to má ten legendární záběr na tenise. To catch a thief je podobná "kravinka" jako North by Northwest.
604805
No, pokud chceš teda doporučit jeden konkrétní film, tak souhlasím s těma Cizincema. Je to napínavný až do konce + to má ten legendární záběr na tenise. To catch a thief je podobná "kravinka" jako North by Northwest.
Ted
0 0
reagovat

TedGeorge

Je to možná lamoidně selfpromoidní, ale dobrý starý/černobílý filmy jsem se snažil shrnout na jednom místě tady 8) link
604804
Je to možná lamoidně selfpromoidní, ale dobrý starý/černobílý filmy jsem se snažil shrnout na jednom místě tady *8)* http://www.csfd.cz/uzivatel/25100-karelr/
TedGeorge
0 0
reagovat

Európska tvorba

Takže čakanie na našlapanú jeseň v kinách a začiatok novej TV sezóny som si posledné dva týždne spríjemňoval európskou tvorbou.

Anna Karenina (2012)
O tomto veľdiele od Tolstoja sme sa učili na strednej škole a ešte si dnes pamätám ako nám niektoré nosné časti tohto diela púšťala učiteľka na videu (myslím, že to bola ta Anna Karenina so Sophie Marceu). Ten film šlape v pohode a aj tá divadelná forma od Wrighta sa mi páčila, jediný väčší problém som mal s hlavnou postavou (nie s Keirou, ktorá zahrala svoj štandard vo filmoch od Wrighta) ale jej charakterom. Budem asi divný, ale nemôžem fandiť hlavnej hrdinke, ktorá nevie čo chce od života, aby to následne zbabelo ukončila. Celú dobu som fandil starému Kareninovi a súhlasil s ním, ten človek bol proste svetec, aj keď viem, že v knižnej podobe je vykreslený ako chladný typ človeka posadnutý iba kariérou.
Keď po prvýkrát vstúpil do záberu Vronski (Aaron Taylor-Johnson) akka Kick Ass, tak sa mi v hlave zobrazila scéna link a proste som mu toho Casanovu pri ktorom sa majú dámam podlamovať nohy už proste nemohol veriť a skôr ma chytal smiech. Úprimne sa mi vo filme páčila viac linka s Kitty a Lewinom a potešila Ruth Wilson (Alice z Luthera) v malej role.
Ale ako hovorím film to nie je zlý , kostými, masky, hudba a hlavne tanečná scéna + dostihy sú pre mňa nezabudnuteľné, ale ten film pravdepodobne už nikdy neuvidím a siahnem radšej po 4dielnej mini sérii z britskej produkcie s Markom Strongom. 7/10

Kon Tiki (2012)
Jedným slovom paráda, ten film ma absolutne dostal a neskotučne mi sadol, možno aj preto, že som si nezisťoval žiadne informácie predom o bájnom Nórskom moreplavcovi a nechal som sa unášať na vlnách neznáma, čo bude nasledovať a ako to celé skončí.
Prvá polovička, ako musí hlavný hrdina bojovať so svetom, ktorý sa smeje z jeho práce a prekonávaním problémom sa mi páčila viac, v druhej polke som mal problém s členmi posádky, o ktorých mi autor moc nepovedal a úprimne som mal nakonci problém identifikovať po mene, ale o to krajší to bol vizuálny zážitok s krásami a nebezpečenstvami otvoreného mora. Koniec, v ktorom hlavný hrdina nemôže mať všetko je iba krásnou ukážkou toho, že filmy sa nemusia končiť očividným happyendom.
Po zhliadnutí som si film len za 5€ kúpil v Datarte a v antikvariáte som narazil na cestopis od Thora, na ktorý sa teším počas jedného víkenda. Viem, že Kon Tiki uvidím ešte parkrát a ak máte chuť po dobrodružtve niet moc toho čo by som odporučil, čo vyšlo v poslednej dobe a stálo za niečo. 9/10

Il Divo (2008)
Od Sorrentina sa teším na The Great Beauty na ktoré idú dobré ohlasy a taktiež som na konci leta navštívil Taliansko, takže som siahol po tomto filme, aby som si ako tak utvorilnázor na tohto režiséra a pripomenul si príjemné chvílky strávené v jednej mojich obľúbených krajín. Film som pozeral rovno, keď na Slovensku prebiehal ten cirkus ohľadne SPP a Fico sa má ešte od Il Diva čo učiť, ale naspäť k filmu. Bezchybný soundtrack, ktorý tomu sadol ako zadok na šerbel, uvodná scéna ma úplne rozsekala a s tónmi od Cassius, to bol skvelý opening. Forma víťazila nad obsahom v každom momente a ten film bol točený Talianom pre Talianov, pretože úprimne o danej problematike nič neviem a dosť som sa strácal v tých menách a kauzách a nemohol som si to úplne užiť, takže keď si naštudujem danú problematiku, tak po Božskom siahnem ešte raz a potom mu dám konečné hodnotenie.

The Hunt (2012)
Po tomto skvelom kúsku som siahol hlavne kvôli Mikelsenovi, ktorého som zatiaľ poznal iba z Casina Royale a Hannibala, kde úpútal moju pozornosť. A je to vážne skvelý atmosferický kúsok, so sychravým až depresivným počasím Dánska, ktoré tak skvele dokresľuje všetko, čo sa deje na pozadí. Snímok, kde jedna malá lož obrati život na ruby jednému človeku a ukáže, že ani pravda nestačí, aby sa všetko vrátilo do normálu, pretože ľudia si budú myslieť svoje a budú svine. 10/10

The Best Offer (2013)
Už som o ňom písal v diskusii tak iba pridám hodnotenie a zhrniem, že ide o snímok, ktorý neurazí, ale od Tornatoreho mám stále radšej Malénu. 7/10
604803
Takže čakanie na našlapanú jeseň v kinách a začiatok novej TV sezóny som si posledné dva týždne spríjemňoval európskou tvorbou. [b]Anna Karenina (2012)[/b] O tomto veľdiele od Tolstoja sme sa učili na strednej škole a ešte si dnes pamätám ako nám niektoré nosné časti tohto diela púšťala učiteľka na videu (myslím, že to bola ta Anna Karenina so Sophie Marceu). Ten film šlape v pohode a aj tá divadelná forma od Wrighta sa mi páčila, jediný väčší problém som mal s hlavnou postavou (nie s Keirou, ktorá zahrala svoj štandard vo filmoch od Wrighta) ale jej charakterom. Budem asi divný, ale nemôžem fandiť hlavnej hrdinke, ktorá nevie čo chce od života, aby to následne zbabelo ukončila. Celú dobu som fandil starému Kareninovi a súhlasil s ním, ten človek bol proste svetec, aj keď viem, že v knižnej podobe je vykreslený ako chladný typ človeka posadnutý iba kariérou. Keď po prvýkrát vstúpil do záberu Vronski (Aaron Taylor-Johnson) akka Kick Ass, tak sa mi v hlave zobrazila scéna http://www.youtube.com/watch?v=z8fljOpFpEg a proste som mu toho Casanovu pri ktorom sa majú dámam podlamovať nohy už proste nemohol veriť a skôr ma chytal smiech. Úprimne sa mi vo filme páčila viac linka s Kitty a Lewinom a potešila Ruth Wilson (Alice z Luthera) v malej role. Ale ako hovorím film to nie je zlý , kostými, masky, hudba a hlavne tanečná scéna + dostihy sú pre mňa nezabudnuteľné, ale ten film pravdepodobne už nikdy neuvidím a siahnem radšej po 4dielnej mini sérii z britskej produkcie s Markom Strongom. 7/10 [b]Kon Tiki (2012)[/b] Jedným slovom paráda, ten film ma absolutne dostal a neskotučne mi sadol, možno aj preto, že som si nezisťoval žiadne informácie predom o bájnom Nórskom moreplavcovi a nechal som sa unášať na vlnách neznáma, čo bude nasledovať a ako to celé skončí. Prvá polovička, ako musí hlavný hrdina bojovať so svetom, ktorý sa smeje z jeho práce a prekonávaním problémom sa mi páčila viac, v druhej polke som mal problém s členmi posádky, o ktorých mi autor moc nepovedal a úprimne som mal nakonci problém identifikovať po mene, ale o to krajší to bol vizuálny zážitok s krásami a nebezpečenstvami otvoreného mora. Koniec, v ktorom hlavný hrdina nemôže mať všetko je iba krásnou ukážkou toho, že filmy sa nemusia končiť očividným happyendom. Po zhliadnutí som si film len za 5€ kúpil v Datarte a v antikvariáte som narazil na cestopis od Thora, na ktorý sa teším počas jedného víkenda. Viem, že Kon Tiki uvidím ešte parkrát a ak máte chuť po dobrodružtve niet moc toho čo by som odporučil, čo vyšlo v poslednej dobe a stálo za niečo. 9/10 [b]Il Divo (2008)[/b] Od Sorrentina sa teším na The Great Beauty na ktoré idú dobré ohlasy a taktiež som na konci leta navštívil Taliansko, takže som siahol po tomto filme, aby som si ako tak utvorilnázor na tohto režiséra a pripomenul si príjemné chvílky strávené v jednej mojich obľúbených krajín. Film som pozeral rovno, keď na Slovensku prebiehal ten cirkus ohľadne SPP a Fico sa má ešte od Il Diva čo učiť, ale naspäť k filmu. Bezchybný soundtrack, ktorý tomu sadol ako zadok na šerbel, uvodná scéna ma úplne rozsekala a s tónmi od Cassius, to bol skvelý opening. Forma víťazila nad obsahom v každom momente a ten film bol točený Talianom pre Talianov, pretože úprimne o danej problematike nič neviem a dosť som sa strácal v tých menách a kauzách a nemohol som si to úplne užiť, takže keď si naštudujem danú problematiku, tak po Božskom siahnem ešte raz a potom mu dám konečné hodnotenie. [b]The Hunt (2012)[/b] Po tomto skvelom kúsku som siahol hlavne kvôli Mikelsenovi, ktorého som zatiaľ poznal iba z Casina Royale a Hannibala, kde úpútal moju pozornosť. A je to vážne skvelý atmosferický kúsok, so sychravým až depresivným počasím Dánska, ktoré tak skvele dokresľuje všetko, čo sa deje na pozadí. Snímok, kde jedna malá lož obrati život na ruby jednému človeku a ukáže, že ani pravda nestačí, aby sa všetko vrátilo do normálu, pretože ľudia si budú myslieť svoje a budú svine. 10/10 [b]The Best Offer (2013)[/b] Už som o ňom písal v diskusii tak iba pridám hodnotenie a zhrniem, že ide o snímok, ktorý neurazí, ale od Tornatoreho mám stále radšej Malénu. 7/10
Európska tvorba
0 0
reagovat

verbst

Nemusím reagovat na každou ptákovinu.
604802
Nemusím reagovat na každou ptákovinu.
verbst
0 0
reagovat
Ok, takže Milosh mě doporučil prakticky každýho Hitchcocka, Disk napsal 6 postů, aby napsal 6 postů a WilliamBloody je debil (what a surprise). Smutnou vizitkou toho všeho je, že jedinej smysluplnej post napsal Andy Kaufman, ze kterýho vypadli Cizinci ve vlaku a pak Bon Voyage. Jak už sem psal, tak Pověstnýho muže sem už viděl, takže stejně jako ostatní můj post ani nečetl.
604801
Ok, takže Milosh mě doporučil prakticky každýho Hitchcocka, Disk napsal 6 postů, aby napsal 6 postů a WilliamBloody je debil (what a surprise). Smutnou vizitkou toho všeho je, že jedinej smysluplnej post napsal Andy Kaufman, ze kterýho vypadli Cizinci ve vlaku a pak Bon Voyage. Jak už sem psal, tak Pověstnýho muže sem už viděl, takže stejně jako ostatní můj post ani nečetl.
0 0
reagovat
U Hitchcocka se pomalu nedá šlápnout vedle (snad až na Trouble with Harry a Mr. and Mrs. Smith). Pro mě ale jednoznačně vyčnívá Vertigo, které je naprosto geniální a právem jeden z nejlépe hodnocených filmů všech dob.
604799
U Hitchcocka se pomalu nedá šlápnout vedle (snad až na Trouble with Harry a Mr. and Mrs. Smith). Pro mě ale jednoznačně vyčnívá Vertigo, které je naprosto geniální a právem jeden z nejlépe hodnocených filmů všech dob.
0 0
reagovat

TonyClifton

Na todle reagovat nebudeš? :D WilliamBloody 29.09.2013 20:20:31 8)
604798
Na todle reagovat nebudeš? *:D* WilliamBloody 29.09.2013 20:20:31 *8)*
TonyClifton
0 0
reagovat

Ted

Já začal s Na sever severozápadní linkou, což je podle mne z dnešního pohledu asi nejstravitelnější Hitchcock. Dost se divím, že tě to tolik nevzalo.
Za sebe doporučím Bon Voyage, Pověstného muže a Cizince ve vlaku.
604795
Já začal s Na sever severozápadní linkou, což je podle mne z dnešního pohledu asi nejstravitelnější Hitchcock. Dost se divím, že tě to tolik nevzalo. Za sebe doporučím Bon Voyage, Pověstného muže a Cizince ve vlaku.
Ted
0 0
reagovat
Píšete si tu moc rychle. Okno do dvora - moje nejoblíbenější. Vertigo - u mne lehké zklamání. Ptáci - jako malej nadšenej, teď už se tomu trochu směji. Psycho - bez debaty 10/10ti a taky jsem chytl v kině :+ viděl jsem ještě Bludiště lásky - taková zajímavost, ale asi nemá cenu na to koukat. A doporučuji ještě Provaz. Víc zatím nezkouknuto.
604794
Píšete si tu moc rychle. Okno do dvora - moje nejoblíbenější. Vertigo - u mne lehké zklamání. Ptáci - jako malej nadšenej, teď už se tomu trochu směji. Psycho - bez debaty 10/10ti a taky jsem chytl v kině *:+* viděl jsem ještě Bludiště lásky - taková zajímavost, ale asi nemá cenu na to koukat. A doporučuji ještě Provaz. Víc zatím nezkouknuto.
0 0
reagovat
Jděte už všichni normálně do pr.... :-:-:-:-
604793
Jděte už všichni normálně do pr.... *:-**:-**:-**:-*
0 0
reagovat

TedGeorge

Okno do dvoru mohu také doporučit je to velice silný film.
604792
Okno do dvoru mohu také doporučit je to velice silný film.
TedGeorge
0 0
reagovat
Tak hlavně, že moje příspěvky berou do OT jiní. Ale OK. Ještě k Hitchcockovi. Četl jsi knihu rozhovorů Alfreda Hitchcocka a Francoise Truffauta? Myslím, že by tě ta kniha nadchla. :)
604791
Tak hlavně, že moje příspěvky berou do OT jiní. Ale OK. Ještě k Hitchcockovi. Četl jsi knihu rozhovorů Alfreda Hitchcocka a Francoise Truffauta? Myslím, že by tě ta kniha nadchla. *:)*
0 0
reagovat

Disketa

Klid, se mnou se taky na žádným srazu nikdy nikdo nebavil. A zase uhýbáš do offtopicu od Hitchcocka. Díky za potvrzení Okna do dvora, ale zajímali by mě i názory ostatních...
604789
Klid, se mnou se taky na žádným srazu nikdy nikdo nebavil. A zase uhýbáš do offtopicu od Hitchcocka. Díky za potvrzení Okna do dvora, ale zajímali by mě i názory ostatních...
Disketa
0 0
reagovat

TedGeorge

Protože Disk se rád baví s každým, ale nikdo se nechce bavit s Diskem. :))
604788
Protože Disk se rád baví s každým, ale nikdo se nechce bavit s Diskem. *:))*
TedGeorge
0 0
reagovat

WilliamBloody

Pravda, Ptáky sem neviděl, viděl sem jenom (jak píšu) Birds...
604787
Pravda, Ptáky sem neviděl, viděl sem jenom (jak píšu) Birds...
WilliamBloody
0 0
reagovat

TedGeorge

Nezapomeň na Hitchcockovy Ptáky!
604785
Nezapomeň na Hitchcockovy Ptáky!
TedGeorge
0 0
reagovat
Jako na MZ srazu, kterýho bych se potencionálně zúčastnil. Baví se se mnou jenom Disk :D
604784
Jako na MZ srazu, kterýho bych se potencionálně zúčastnil. Baví se se mnou jenom Disk *:D*
0 0
reagovat

TedGeorge

Jinak Psycho jsem měl tu čest vidět v kině a byla to paráda. :+
604783
Jinak Psycho jsem měl tu čest vidět v kině a byla to paráda. *:+*
TedGeorge
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se