Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 33901 - 33920 Napsat příspěvek
Nedělalo ILM náhodou i na druhých Pirátech, kde ten chobotnicový kapitán byl komllet CGI?...
Určitě nezavhuju ani jednu stranu... A zmíněný Jacksonův Kong mě uspokojuje dodnes... Jendak pořád imho nevím, co furt máte s tím špatným CGI, protže on je to film hlavně velmi přestylizovaný.
Digitál má jasnou výhodu v neomezenosti, ale musí se s ním umět dělat.
Staromilské efekty jsou velmi fajn, ale musí se jim podřídit spousta věcí...
618060
Nedělalo ILM náhodou i na druhých Pirátech, kde ten chobotnicový kapitán byl komllet CGI?... Určitě nezavhuju ani jednu stranu... A zmíněný Jacksonův Kong mě uspokojuje dodnes... Jendak pořád imho nevím, co furt máte s tím špatným CGI, protže on je to film hlavně velmi přestylizovaný. Digitál má jasnou výhodu v neomezenosti, ale musí se s ním umět dělat. Staromilské efekty jsou velmi fajn, ale musí se jim podřídit spousta věcí...
0 0
reagovat
A stop-motion animace ma take svoje kouzlo. viz. studio Aardman nebo i ty burtoviny Corpse Bride nebo Nightmare before Christmas. Jemne pouziti CGI na dolazeni je ok, ale ne to plne animovat.
618059
A stop-motion animace ma take svoje kouzlo. viz. studio Aardman nebo i ty burtoviny Corpse Bride nebo Nightmare before Christmas. Jemne pouziti CGI na dolazeni je ok, ale ne to plne animovat.
0 0
reagovat
Ja treba mam strasne rad miniatury a treba ve vesmirnem sci-fi se mi libi ty miniatury lodi vice, nez kompletni cgi. V LOTR ty miniatury Barad-dur, Orthanku nebo Minas Tirith taky tesily a vypadaly realneji, nez kdyby byly kompletni CGI
618058
Ja treba mam strasne rad miniatury a treba ve vesmirnem sci-fi se mi libi ty miniatury lodi vice, nez kompletni cgi. V LOTR ty miniatury Barad-dur, Orthanku nebo Minas Tirith taky tesily a vypadaly realneji, nez kdyby byly kompletni CGI
0 0
reagovat
Díky bohu, za praktické efekty. I ta velociraptoří guma mi přijde zajímavější než většina postovaných CGI kousků. Na mě to CGI působí ve většině filmů hrozivě rušivě, jakmile se objeví byť jen jeden záběr, kde to trošku skřípe a vypadá omalovánkově. Pak už to na mě dojem nedělá. Zatímco těm praktickejm jsem schopnejm odpustit daleko víc, protože mi to málokdy fakt vyruší nebo vytrhne z nálady.
618055
Díky bohu, za praktické efekty. I ta velociraptoří guma mi přijde zajímavější než většina postovaných CGI kousků. Na mě to CGI působí ve většině filmů hrozivě rušivě, jakmile se objeví byť jen jeden záběr, kde to trošku skřípe a vypadá omalovánkově. Pak už to na mě dojem nedělá. Zatímco těm praktickejm jsem schopnejm odpustit daleko víc, protože mi to málokdy fakt vyruší nebo vytrhne z nálady.
0 0
reagovat

ad triky

No u mně zmíněného Avatara už překonal nový Caesar s jeho tlupou opic :)
618052
No u mně zmíněného Avatara už překonal nový Caesar s jeho tlupou opic :)
ad triky
0 0
reagovat

Gonzi

Ja mám taký pocit, že ty tomu celkom nerozumieš (a tým sa nesnažím seba prehlásiť za experta). Keď ako príklad použijem práve ten fight z King Konga, tak je jasné, že ten by s praktickými efektami už dnes nikto neurobil. Práve naopak, tie z Jurského Parku boli preveditelné (alebo jak to slovo je). Proste kinetické scény sa nikto ani len nesnaží robiť s praktickými, tie budú vždy CGI. Viz. to prasa zo SW. Kým bude v scéne len hovoriť, bude to praktický efekt (viz. Jabba the Hut a predstav si keby sa ho snažil niekto v tých 80. niekto urobiť počítačom). Ale jak sa rozhýbe tak prejdu na digitál. Preto sa nemáš čoho obávať.
618051
Ja mám taký pocit, že ty tomu celkom nerozumieš (a tým sa nesnažím seba prehlásiť za experta). Keď ako príklad použijem práve ten fight z King Konga, tak je jasné, že ten by s praktickými efektami už [link="https://www.youtube.com/watch?v=uYWSOzFMZjg"]dnes[/link] nikto neurobil. Práve naopak, tie z Jurského Parku boli preveditelné (alebo jak to slovo je). Proste kinetické scény sa nikto ani len nesnaží robiť s praktickými, tie budú vždy CGI. Viz. to prasa zo SW. Kým bude v scéne len hovoriť, bude to praktický efekt (viz. Jabba the Hut a predstav si keby sa ho snažil niekto v tých 80. niekto urobiť počítačom). Ale jak sa rozhýbe tak prejdu na digitál. Preto sa nemáš čoho obávať.
Gonzi
0 0
reagovat

Gonzi

No ... jelikož by u nových SW dělali digi triky ILM, tak jsem JEDNOZNAČNĚ pro, aby více používali praktické efekty, bo patlalové z ILM nejsou prostě schopni udělat digitálně cokoliv, co má být živé ... roboty ještě budiž, ale mimozemšťany, nebo digitální lidští panďuláci u nich VŽDYCKY vypadají až směšně digitálně, jako kdyby to dělali joudové v Číně. Naopak, kdyby na tom dělala třeba taková WETA, tak to už je jiná, že jo.
618049
No ... jelikož by u nových SW dělali digi triky ILM, tak jsem JEDNOZNAČNĚ pro, aby více používali praktické efekty, bo patlalové z ILM nejsou prostě schopni udělat digitálně cokoliv, co má být živé ... roboty ještě budiž, ale mimozemšťany, nebo digitální lidští panďuláci u nich VŽDYCKY vypadají až směšně digitálně, jako kdyby to dělali joudové v Číně. Naopak, kdyby na tom dělala třeba taková WETA, tak to už je jiná, že jo.
Gonzi
0 0
reagovat
Praktické efekty sú super, ale týka sa to hlavne neživých objektov, prostredia, no a efektov ako takých. Skutočnú deštrukciu CGI len tak nenahradí. Aj preto sa dodnes používa deštrukcia miniatúr a pridáva sa to do kompozície scény. Ale keď sa pozriem na to gigantické prasa na obrázkoch z SW VII setu, musím sa smiať. :D Radšej by som videl CGI ako to čo tu hodil Gonzi z King Konga.
618048
Praktické efekty sú super, ale týka sa to hlavne neživých objektov, prostredia, no a efektov ako takých. Skutočnú deštrukciu CGI len tak nenahradí. Aj preto sa dodnes používa deštrukcia miniatúr a pridáva sa to do kompozície scény. Ale keď sa pozriem na to gigantické prasa na obrázkoch z SW VII setu, musím sa smiať. *:D* Radšej by som videl CGI ako to čo tu hodil Gonzi z King Konga.
0 0
reagovat
U Cabin in the Woods je těch 90% rozhodně oprávněných :+
618047
U Cabin in the Woods je těch 90% rozhodně oprávněných *:+*
0 0
reagovat
Jak jsem psal v mém dotazu - třeba ten Benjamin Button má většinu filmu digitální xicht... já jsem to NEVĚDĚL a asi rok brečel že to dostalo oscara za efekty místo (myslím) Transformers... mno a pak jsem to zjistil a byl jsem vyloženě v šoku. Pak jsou tady samozřejmě věci jako gravity apod...

Samozřejmě nemám nic proti reálnému stanovému městečku a takovýmhle věcem, ale zrovna ta potvora co se hýbala za Abramsem v nějakém tom rozhovoru prostě vypadala extrémě gumově a přesně tak, jak si obecně gumové postavy z různých věcí pamatuju (s čestnou vyjímkou aliens).

I v Jurském Parku je na velociraptorech vidět gumovost, když jsou close up záběry. Tím to nehateuju, oni vypadají kolem a kolem pořád luxusně a na to že to je 21 let staré to vypadá naprosto dokonale, ale celkově je prostě vidět že to je hračka s motorizovanou kostrou, ten život tomu prostě dnes nevěřím... link
kdežto třeba t-rex v king kongovi je debilně vyrenderovaný (ale kolem a kolem není problém aby vypadal jako postavy v avatarovi, vesmír v gravity atd.), ale zároveň se hýbe, je vidět jak se napínaní svalů přenáší na kůži, jak ta kůže visí, houpe se, reaguje na údery a tady tohle všechno spojené s kinetikou... link

Pročež si osobně myslím, že bych měl mnohem radši pořádně udělaného digitálního yodu, než gumového yodu a mám pocit, že jsem v tom názoru skoro sám.
618046
Jak jsem psal v mém dotazu - třeba ten Benjamin Button má většinu filmu digitální xicht... já jsem to NEVĚDĚL a asi rok brečel že to dostalo oscara za efekty místo (myslím) Transformers... mno a pak jsem to zjistil a byl jsem vyloženě v šoku. Pak jsou tady samozřejmě věci jako gravity apod... Samozřejmě nemám nic proti reálnému stanovému městečku a takovýmhle věcem, ale zrovna ta potvora co se hýbala za Abramsem v nějakém tom rozhovoru prostě vypadala extrémě gumově a přesně tak, jak si obecně gumové postavy z různých věcí pamatuju (s čestnou vyjímkou aliens). I v Jurském Parku je na velociraptorech vidět gumovost, když jsou close up záběry. Tím to nehateuju, oni vypadají kolem a kolem pořád luxusně a na to že to je 21 let staré to vypadá naprosto dokonale, ale celkově je prostě vidět že to je hračka s motorizovanou kostrou, ten život tomu prostě dnes nevěřím... http://www.youtube.com/watch?v=dnRxQ3dcaQk kdežto třeba t-rex v king kongovi je debilně vyrenderovaný (ale kolem a kolem není problém aby vypadal jako postavy v avatarovi, vesmír v gravity atd.), ale zároveň se hýbe, je vidět jak se napínaní svalů přenáší na kůži, jak ta kůže visí, houpe se, reaguje na údery a tady tohle všechno spojené s kinetikou... http://www.youtube.com/watch?v=ZYZsJYZVt5g Pročež si osobně myslím, že bych měl mnohem radši pořádně udělaného digitálního yodu, než gumového yodu a mám pocit, že jsem v tom názoru skoro sám.
0 0
reagovat

Gonzi

Ja ti odpovim otazkou, kdy si naposled videl dokonale CGI, ktere se blizilo realnymu svetu? Me napada jenom Avatar(i ten byl mistama hodne kreslenej) a Gravity.
Prihodim jeden priklad dulezitosti realnych lokaci - Indiana Jones. U posledniho to neskutecne bilo do oci.
618042
Ja ti odpovim otazkou, kdy si naposled videl dokonale CGI, ktere se blizilo realnymu svetu? Me napada jenom Avatar(i ten byl mistama hodne kreslenej) a Gravity. Prihodim jeden priklad dulezitosti realnych lokaci - Indiana Jones. U posledniho to neskutecne bilo do oci.
Gonzi
0 0
reagovat

Gonzi

Pusti si znovu 21 rokov starý Jurský Park a pochopíš. Poprípade si k tomu pre porovnanie pusti nejaký iný film s potvorami bez praktických efektov.
618040
Pusti si znovu 21 rokov starý Jurský Park a pochopíš. Poprípade si k tomu pre porovnanie pusti nejaký iný film s potvorami bez praktických efektov.
Gonzi
0 0
reagovat

Praktické efekty vs CGI

Proč jsou všichni tak "na větvi" z praktických efektů ve star wars? Neříkám, že mám něco proti, ale spíš nechápu v čem je to lepší, než state-of-the-art cgi (tzn něco jako District 9/Inception/Elysium/Curious case of benbutt a samozřejmě Avatar)

Abych to napsal ještě jinak - chápu že někdo (včetně mě) chce vidět "skutečné" prostředí, ale mně je jedno, jeslti to je dokonalé CGI nebo reálný set, + cgi vyloženě preferuju u postav (robot nikdy nebude mít až tak detailní systém serv aby to kompenzovalo např. 300 svalů v lidské tváři).
618038
Proč jsou všichni tak "na větvi" z praktických efektů ve star wars? Neříkám, že mám něco proti, ale spíš nechápu v čem je to lepší, než state-of-the-art cgi (tzn něco jako District 9/Inception/Elysium/Curious case of benbutt a samozřejmě Avatar) Abych to napsal ještě jinak - chápu že někdo (včetně mě) chce vidět "skutečné" prostředí, ale mně je jedno, jeslti to je dokonalé CGI nebo reálný set, + cgi vyloženě preferuju u postav (robot nikdy nebude mít až tak detailní systém serv aby to kompenzovalo např. 300 svalů v lidské tváři).
Praktické efekty vs CGI
0 0
reagovat
Nový Evil Dead je samozrejme super 8)
618037
Nový Evil Dead je samozrejme super *8)*
0 0
reagovat

zahron

S Evil Dead uletěl, ale Cabin in the Woods souhlasím a u mě snad 100 procent. Fantastická věc 8)
618030
S Evil Dead uletěl, ale Cabin in the Woods souhlasím a u mě snad 100 procent. Fantastická věc *8)*
zahron
0 0
reagovat

TedGeorge

Však on si pro něj Boghuul příjde .. ;)

Nový evil dead ? 95 ?
Cabin in the Woods 90 ?

Myslím, že příjde hodně brzo :D:D
618028
Však on si pro něj Boghuul příjde .. *;)* Nový evil dead ? 95 ? Cabin in the Woods 90 ? Myslím, že příjde hodně brzo *:D**:D*
TedGeorge
0 0
reagovat
Takže jsem 4 dny zpátky čet něco důležitýho? Aha... :D
618027
Takže jsem 4 dny zpátky čet něco důležitýho? Aha... *:D*
0 0
reagovat

Warcraft the Movie

Pardon my morning geekasm...

BEN FOSTER IS MEDIVH!!! :+:+:+:+:+
618024
Pardon my morning geekasm... [b]BEN FOSTER IS MEDIVH!!![/b] *:+**:+**:+**:+**:+*
Warcraft the Movie
0 0
reagovat
oculus je prostě jen další horor mno. Až to bude Oculus Rift - to bude to pravé ořechové... z toho se (literaly) po*ere strachy nejeden člověk.
618018
oculus je prostě jen další horor mno. Až to bude Oculus Rift - to bude to pravé ořechové... z toho se (literaly) po*ere strachy nejeden člověk.
0 0
reagovat

GuidoA, Ted

To bude tým, že evidentne nemá rád až tak horory, ako skôr "slashere"
618015
To bude tým, že evidentne nemá rád až tak horory, ako skôr "slashere"
GuidoA, Ted
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se