Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 23101 - 23120 Napsat příspěvek
Detroit
Bol som pripravený, že si Detroit zaraďím niekde vysoko do top filmov roka. Posledné dva filmy-oscarovky of Bigelow som hodne žral a aj téma znela zaujímavo. Ale brutálne som sklamaný. Tá scéna z ukážky, kedy zoradia černochov ku stene je vlastne celý film. Je to viac-menej len o tom, a to má ten film 2 a pol hodiny. Kristepane. Už po 10 minútach som "OK, i get it! Poďme ďalej". Ale furt sa to len ťahá a ťahá. Postavy sú fajn, réžii je tiež ťažko niečo vytknúť, ale scenár podkopáva celý film.  5/10 (slabších 6)

Battle Royale (2000)
Videl som to včera prvý-krát a je nemožné sa na to nepozerať v kontexte PUBG. Je zaujímavé vidieť kde to všetko začalo. Šok a brutalita funguje. Ale ten film sa snaží o príliš veľa. Mali len ostať pri tom "turnaji", lebo veškerý sociálny komentár je príliš plytký a dostáva málo času. Je to strašne divný film so zvláštnou pointou(?) ale bavil ma.  7/10
668982
[b]Detroit [/b]Bol som pripravený, že si Detroit zaraďím niekde vysoko do top filmov roka. Posledné dva filmy-oscarovky of Bigelow som hodne žral a aj téma znela zaujímavo. Ale brutálne som sklamaný. Tá scéna z ukážky, kedy zoradia černochov ku stene je vlastne celý film. Je to viac-menej len o tom, a to má ten film 2 a pol hodiny. Kristepane. Už po 10 minútach som "OK, i get it! Poďme ďalej". Ale furt sa to len ťahá a ťahá. Postavy sú fajn, réžii je tiež ťažko niečo vytknúť, ale scenár podkopáva celý film.  5/10 (slabších 6) [b]Battle Royale (2000) [/b]Videl som to včera prvý-krát a je nemožné sa na to nepozerať v kontexte PUBG. Je zaujímavé vidieť kde to všetko začalo. Šok a brutalita funguje. Ale ten film sa snaží o príliš veľa. Mali len ostať pri tom "turnaji", lebo veškerý sociálny komentár je príliš plytký a dostáva málo času. Je to strašne divný film so zvláštnou pointou(?) ale bavil ma.  7/10
1 0
reagovat
reaguje na: Disketa1
Ja sa k tomu neviem uz par rokov dostat. Ale ta verzia z 2003 je divna. 
668975
Ja sa k tomu neviem uz par rokov dostat. Ale ta verzia z 2003 je divna. 
668956
0 0
reagovat

Peter Pan (1953)

Disneyovský Peter Pan z roku 1953 je nádherným animákem, s mnohdy jednoduchým humorem, ale podobně jednoduchý humor měla už původní divadelní Jamese M. Barrieho. I tak jsem se příjemně bavil. Nicméně jsem přesvědčen, že hraná verze z roku 2003 je mnohem lepší, především po scénáristické stránce, neboť zde je skvěle rozvinutý vztah mezi Petrem a Wendy nebo mateřská touha po ztracených dětech. Disneyho animák sází na dobrodružství, což je samozřejmě pochopitelné. Obě zmíněné verze pak pokládám za sobě rovnocenné.
668956
Disneyovský Peter Pan z roku 1953 je nádherným animákem, s mnohdy jednoduchým humorem, ale podobně jednoduchý humor měla už původní divadelní Jamese M. Barrieho. I tak jsem se příjemně bavil. Nicméně jsem přesvědčen, že hraná verze z roku 2003 je mnohem lepší, především po scénáristické stránce, neboť zde je skvěle rozvinutý vztah mezi Petrem a Wendy nebo mateřská touha po ztracených dětech. Disneyho animák sází na dobrodružství, což je samozřejmě pochopitelné. Obě zmíněné verze pak pokládám za sobě rovnocenné.
Peter Pan (1953)
3 -3
reagují: pepo
reagovat
reaguje na: speta.jr
Nemas srdce :D jsou bozi oba dily. Ve dvojce je navic videt, ze par cihel z dvacatyho patra na hlavu neni nic hroznyho :D postavy vsech Nezvratnejch osudu by mohly zavidet
668953
Nemas srdce *:D* jsou bozi oba dily. Ve dvojce je navic videt, ze par cihel z dvacatyho patra na hlavu neni nic hroznyho *:D* postavy vsech Nezvratnejch osudu by mohly zavidet
668927
5 0
reagovat
reaguje na: speta.jr
No já mám rád oba díly, ale více dvojku, zajímavé :)
668932
No já mám rád oba díly, ale více dvojku, zajímavé :)
668927
1 0
reagovat

Sám doma 2 - 5/10

Když jsem byl malý, táta mi půjčil na VHSce z videopůjčovny tento "klenot" a já to sjižděl 3 dny v kuse. S odstupem času se na to skoro nedá dívat, jednička je zatížena kilogramy nostalgie, ale dovolím si tvrdit, že i pro současnou mládež má co nabídnout a odolala času. Dvojka je jen nenápaditá kopírka jedničky a ještě jednou otřesený oslík. Postavy už nemají co nabídnout ani v jiných variacích a proto z toho nejlíp vypadává hotelový personál v čele s Schneierem a Currym. U dětského filmu nemá smysl řešit logiku, ale v jedničce to nebylo tak děravé. 
668927
Když jsem byl malý, táta mi půjčil na VHSce z videopůjčovny tento "klenot" a já to sjižděl 3 dny v kuse. S odstupem času se na to skoro nedá dívat, jednička je zatížena kilogramy nostalgie, ale dovolím si tvrdit, že i pro současnou mládež má co nabídnout a odolala času. Dvojka je jen nenápaditá kopírka jedničky a ještě jednou otřesený oslík. Postavy už nemají co nabídnout ani v jiných variacích a proto z toho nejlíp vypadává hotelový personál v čele s Schneierem a Currym. U dětského filmu nemá smysl řešit logiku, ale v jedničce to nebylo tak děravé. 
Sám doma 2 - 5/10
1 -10
reagují: vZeč, Ravenhorn
reagovat

DC Films 4K HDR

Po včerajšom maratóne na novej 65" telke môžem povedať len jedno... do kina sa mi už asi veľmi nebude chcieť chodiť. Bol som voči tomu skeptický, ale 4K HDR v domácom kine je naozaj úplne iný level filmového zážitku. A budúci týždeň je tu 4K remaster nolanoviek. No, ťažko si predstaviť lepší vianočný darček. :+
668772
Po včerajšom maratóne na novej 65" telke môžem povedať len jedno... do kina sa mi už asi veľmi nebude chcieť chodiť. Bol som voči tomu skeptický, ale 4K HDR v domácom kine je naozaj úplne iný level filmového zážitku. A budúci týždeň je tu 4K remaster nolanoviek. No, ťažko si predstaviť lepší vianočný darček. *:+*
DC Films 4K HDR
4 0
reagovat

Bond 25

Máte někdo tušení, jak to vypadá s produkcí Bond 25? Vím, že release date je listopad 2019, takže asi zatím nikam nespěchaj co?
668735
Máte někdo tušení, jak to vypadá s produkcí Bond 25? Vím, že release date je listopad 2019, takže asi zatím nikam nespěchaj co?
Bond 25
0 0
reagovat
reaguje na: speta.jr
neviem prečo (teda viem...) ale najprv som to prečítal ako "poplacavani po zadkech" a bol som zmätený tou voľbou slov
668530
neviem prečo (teda viem...) ale najprv som to prečítal ako "poplacavani po zadkech" a bol som zmätený tou voľbou slov
668482
2 0
reagovat
Vcera jsem se snazil divat na bonusy k Dunkirku a bylo to same poplacavani po zadech jak je vsechno in-camera.... nuda
668482
Vcera jsem se snazil divat na bonusy k Dunkirku a bylo to same poplacavani po zadech jak je vsechno in-camera.... nuda
1 0
reagují: kubqo
reagovat
reaguje na: Clavius
Ale jelen a lobster nesli v multiplexoch. A matka je samozrejme pecka. Ale opacny nazor chapem viac nez inokedy
668462
Ale jelen a lobster nesli v multiplexoch. A matka je samozrejme pecka. Ale opacny nazor chapem viac nez inokedy
668461
1 -2
reagovat
reaguje na: gaboo
Já se musím přiznat, že k mother! mám s odstupem času sympatie a dodnes nechápu, že právě u tohoto snímku jsem zažil davové odcházení diváků z kina.
S takovou si nedovedu představit, jak se diváci zachovají behěm sledování snímků jako jsou Humr nebo Zabití posvátného jelena, protože tam ta míra bizáru je dle mého ještě o několik levelů výš.
668461
Já se musím přiznat, že k mother! mám s odstupem času sympatie a dodnes nechápu, že právě u tohoto snímku jsem zažil davové odcházení diváků z kina. S takovou si nedovedu představit, jak se diváci zachovají behěm sledování snímků jako jsou Humr nebo Zabití posvátného jelena, protože tam ta míra bizáru je dle mého ještě o několik levelů výš.
668455
0 0
reagují: pepo
reagovat
reaguje na: gaboo
Pockaj si na last jedi8)8)8)
668460
Pockaj si na last jedi*8)**8)**8)*
668455
2 -2
reagovat

mother!

kks, uz davno som nevidel film, po ktorom som nevedel co si mam kurva myslet
668455
kks, uz davno som nevidel film, po ktorom som nevedel co si mam kurva myslet
mother!
1 0
reagují: Clavius, pepo
reagovat
lancelot du lac (1974)
45% - jak rad bych rek nejlepsi bresson. 

crash (1996)
40% - jak rad bych rek nejlepsi cronenberg. 
668432
lancelot du lac (1974) 45% - jak rad bych rek nejlepsi bresson.  crash (1996) 40% - jak rad bych rek nejlepsi cronenberg. 
1 0
reagovat
Dunkirk je aj na druhýkrát MEGA. Akurát sa bojím, či to bude fungovať aj doma
668308
Dunkirk je aj na druhýkrát MEGA. Akurát sa bojím, či to bude fungovať aj doma
0 -1
reagovat

Drag me to hell 5/10

Raimiho stylistické cvičení a trénink na.... co? Formálně vypiplané, ale kdo zná mistra, tak sebe vykrádající. Bohužel, atmosféra je téměř nulová, herci nesympatičtí, příběh o ničem a hlavně se to celé strašně táhne, i když je to tak krátké. Když jsem to viděl prvně v roce 2009 tak jsem u toho usnul. 
668292
Raimiho stylistické cvičení a trénink na.... co? Formálně vypiplané, ale kdo zná mistra, tak sebe vykrádající. Bohužel, atmosféra je téměř nulová, herci nesympatičtí, příběh o ničem a hlavně se to celé strašně táhne, i když je to tak krátké. Když jsem to viděl prvně v roce 2009 tak jsem u toho usnul. 
Drag me to hell 5/10
0 -1
reagovat
reaguje na: Godlike
V čem přesně ti nesedlo?
668207
V čem přesně ti nesedlo?
668203
0 0
reagovat
Já jsem asi fakt jedinej, komu to finále Get Out tolik nesedlo a šel jsem kvůli tomu s hodnocením o bodik níž.
668203
Já jsem asi fakt jedinej, komu to finále Get Out tolik nesedlo a šel jsem kvůli tomu s hodnocením o bodik níž.
1 0
reagují: Memphis
reagovat

Z poslední doby...

Get Out (2017)
Většině současných hororů se vyhýbám a tohle nebyla výjimka. Zvesela jsem ignoroval i trailer, což ale, jak se nakonec ukázalo, bylo jedině dobře. Prakticky jsem netušil, do čeho jdu, a dostalo se mi obrovskýho překvapení a bez debat jednoho z nej filmů roku.

Přitom film vůbec není bez chyb, ze začátku se trochu vleče a chování hlavního hrdiny se nevyhýbá žánrovým klišé. (Ale to je možná součást hry.) Po úvodním aktu nicméně následuje ukrutně zábavná jízda s parádně vygradovaným a obrovsky uspokojivým finále.

Jinak už všechno bylo napsáno — mix thrilleru, hororu, sociálního dramatu a komedie. Je s podivem, jak to skvěle zapadá do sebe, ale asi žijeme v takový době. Tohle se musí vidět — 90 %

Hunt for the Wilderpeople (2016)
Dlouho mi žádnej film takhle nesednul. Svižnej, místama hystericky vtipnej malej film se sympatickýma hrdinama, nádhernou přírodou a velkým srdcem. What We Do in the Shadows bylo fajn, ale tomuhle nemám absolutně co vytknout. Těším se na Thora. 90 %

Valerian and the City of a Thousand Planets (2017)
Bavilo mě to moc. Jen škoda trochu nedotaženýho finále. DeHaan a Delevingne v úplně v pohodě. Rád si to brzo zopáknu. 85 %

Logan Lucky (2017)
Doslova vidlácká verze Ocean's Eleven. Ne až tak dobrá, ale pořád dost dobrá. Riley je hot a Channing se možná ještě naučí hrát. 80 %

Colossal (2016)
Anne to sekne a Sudeikis je tu v trochu netradiční roli. Jinak ale nic zásadního. Doporučuju jen pokud máte jednoho ze zmíněných mezi oblíbencema. Kudos trailerům, že v podstatě nic z děje nevyzradily.
60 %

Kingsman: The Golden Circle (2017)
Jedničku mám hodně rád, ale tohle se nepovedlo. Kde byly v jedničce akční scény svěží a nápaditý, tady jsou zbytečně přepálený, zbytečně digitální a co hůř, nudný. Ani v jednom momentu to není vyloženě špatný, ale prostě mě to nebavilo. Budu kopírovat Guidovo hodnocení, ale nemůžu jinak: 55 %
668170
[b]Get Out (2017)[/b] Většině současných hororů se vyhýbám a tohle nebyla výjimka. Zvesela jsem ignoroval i trailer, což ale, jak se nakonec ukázalo, bylo jedině dobře. Prakticky jsem netušil, do čeho jdu, a dostalo se mi obrovskýho překvapení a bez debat jednoho z nej filmů roku. Přitom film vůbec není bez chyb, ze začátku se trochu vleče a chování hlavního hrdiny se nevyhýbá žánrovým klišé. (Ale to je možná součást hry.) Po úvodním aktu nicméně následuje ukrutně zábavná jízda s parádně vygradovaným a obrovsky uspokojivým finále. Jinak už všechno bylo napsáno — mix thrilleru, hororu, sociálního dramatu a komedie. Je s podivem, jak to skvěle zapadá do sebe, ale asi žijeme v takový době. Tohle se musí vidět — [b]90 %[/b] [b]Hunt for the Wilderpeople (2016)[/b] Dlouho mi žádnej film takhle nesednul. Svižnej, místama hystericky vtipnej malej film se sympatickýma hrdinama, nádhernou přírodou a velkým srdcem. [i]What We Do in the Shadows[/i] bylo fajn, ale tomuhle nemám absolutně co vytknout. Těším se na Thora. [b]90 %[/b] [b]Valerian and the City of a Thousand Planets (2017)[/b] Bavilo mě to moc. Jen škoda trochu nedotaženýho finále. DeHaan a Delevingne v úplně v pohodě. Rád si to brzo zopáknu. [b]85 %[/b] [b]Logan Lucky (2017)[/b] Doslova vidlácká verze [i]Ocean's Eleven[/i]. Ne až tak dobrá, ale pořád dost dobrá. Riley je hot a Channing se možná ještě naučí hrát. [b]80 %[/b] [b]Colossal (2016)[/b] Anne to sekne a Sudeikis je tu v trochu netradiční roli. Jinak ale nic zásadního. Doporučuju jen pokud máte jednoho ze zmíněných mezi oblíbencema. Kudos trailerům, že v podstatě nic z děje nevyzradily. [b]60 %[/b] [b]Kingsman: The Golden Circle (2017)[/b] Jedničku mám hodně rád, ale tohle se nepovedlo. Kde byly v jedničce akční scény svěží a nápaditý, tady jsou zbytečně přepálený, zbytečně digitální a co hůř, nudný. Ani v jednom momentu to není vyloženě špatný, ale prostě mě to nebavilo. Budu kopírovat Guidovo hodnocení, ale nemůžu jinak: [b]55 %[/b]
Z poslední doby...
2 -1
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se