Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 22641 - 22660 Napsat příspěvek
reaguje na: pepo
Čekal bych pár bodů navíc za Tedův parádní výkon, ale ok... :)
672902
Čekal bych pár bodů navíc za Tedův parádní výkon, ale ok... *:)*
672895
1 0
reagují: pepo
reagovat
Mě prostě fascinuje, že máš chuť se po sobě dívat na tolik různorodých filmů, zvlášť když o některých víš, že jsou objektivně špatné :D ale to není výtka, spíš naopak :+:)
672900
Mě prostě fascinuje, že máš chuť se po sobě dívat na tolik různorodých filmů, zvlášť když o některých víš, že jsou objektivně špatné *:D* ale to není výtka, spíš naopak *:+**:)*
3 0
reagovat

Fantastic Mr.Fox

Po moonrise kingdom za mna najlepsi Anderson. V animovanej podobe mi dokonca prvykrat uplne sadol aj ten jeho styl 8/10
672899
Po moonrise kingdom za mna najlepsi Anderson. V animovanej podobe mi dokonca prvykrat uplne sadol aj ten jeho styl 8/10
Fantastic Mr.Fox
1 0
reagovat

Personal Shopper

Tri rozne filmy v jednom baleni a ani jeden z nich nie je ziadna vyhra. Pretoze v hororovych castiach su duchovia z caspera, thrillerova cast je malo rafinovana a dramaticka prilis chladna. A ja vazne nemam pri takto nudnych filmoch chut desifrovat, co to malo cele symbolizovat. Zachranuje to tak iba vynikajuca kirsten stewart, par posobivych momentov a prijemny WTF zaver 5/10
672895
Tri rozne filmy v jednom baleni a ani jeden z nich nie je ziadna vyhra. Pretoze v hororovych castiach su duchovia z caspera, thrillerova cast je malo rafinovana a dramaticka prilis chladna. A ja vazne nemam pri takto nudnych filmoch chut desifrovat, co to malo cele symbolizovat. Zachranuje to tak iba vynikajuca kirsten stewart, par posobivych momentov a prijemny WTF zaver 5/10
Personal Shopper
0 0
reagují: KarelR
reagovat

Fifty Shades Darker

Slabsie nez jednicka ale prekvapivo znesitelnejsie ako som cakal. Vyzera to velmi solidne a niekde v strede je to s ohladom na cielovku nejakych 20 minut celkom fajn romanticka komedia. Najma ked Dakota Johnson cituje najslavnejsiu ulohu svojej maminy. A co ta zvysna poldruha hodina? To je peklo. Najma vsetky pokusy o zdramatizovanie su uplne WTF (exmilenka, linka s Kim Basinger, pad vrtulniku) a eroticke sceny vyzeraju ako necenzurovane klipy z MTV. Ten scenar je uplna chujovina a len vdaka profesionalite tvorcov to nie je absolutny hnoj ale iba velmi zly film. Najpodivnejsie vsak je, ze film s podobnou cielovkou robi z hlavnej hrdinky totalnu kravu bez vlastneho usudku alebo schopnosti rozhodovat sa. To vazne sa s nou baby vedia identifikovat? Ale videl som uz OMNOHO horsie filmy 3/10
672883
Slabsie nez jednicka ale prekvapivo znesitelnejsie ako som cakal. Vyzera to velmi solidne a niekde v strede je to s ohladom na cielovku nejakych 20 minut celkom fajn romanticka komedia. Najma ked Dakota Johnson cituje najslavnejsiu ulohu svojej maminy. A co ta zvysna poldruha hodina? To je peklo. Najma vsetky pokusy o zdramatizovanie su uplne WTF (exmilenka, linka s Kim Basinger, pad vrtulniku) a eroticke sceny vyzeraju ako necenzurovane klipy z MTV. Ten scenar je uplna chujovina a len vdaka profesionalite tvorcov to nie je absolutny hnoj ale iba velmi zly film. Najpodivnejsie vsak je, ze film s podobnou cielovkou robi z hlavnej hrdinky totalnu kravu bez vlastneho usudku alebo schopnosti rozhodovat sa. To vazne sa s nou baby vedia identifikovat? Ale videl som uz OMNOHO horsie filmy 3/10
Fifty Shades Darker
0 0
reagovat

Secret Window (2004)

Totalne priemerny thriller so slabuckym koncom a sialene prehravajucim deppom 5/10
672882
Totalne priemerny thriller so slabuckym koncom a sialene prehravajucim deppom 5/10
Secret Window (2004)
1 -2
reagovat
Zodiac (2007) - Director's cut
Po Mindhunterovi jsem dostal chuť zopakovat si Finchera a jako první padla volba logicky na Zodiaca. Viděl jsem ho jen jednou před lety a moc jsem si z něj nepamatoval. A je to fakt dobrý. Jde o hodně silnou a realistickou procedurálku. Historicky už to asi nemohlo být věrnější (jediná větší výtka by směřovala k vývoji Downeyho postavy), má to skvělý herce (zásluhou perfektního castingu) a výbornej dobovej soundtrack. Nicméně chápu, proč se film příliš nestrefil mainstreamu do vkusu. Díky polodokumentárnímu stylu působí i na Finchera poměrně chladně a štědrá stopáž klade velký nároky na divákovu pozornost.

V rámci Fincherovy filmografie 80 %

Gone Girl (2014)
V kině i doma jsem ji viděl shodně dvakrát. Není to ta nejlepší z pozdějších Fincherovek, ale nemůžu si pomoct, šíleně mě baví. Ačkoliv se oficiálně jedná o thriller, je Zmizelá především třeskutě vtipnou černou komedií, která je osídlená spoustou komických, přesto realistických figurek a jednou ultrasviní. Víc než kde jinde se tady projevuje Fincherův skvělej cit pro výběr herců. Affleck je možná obyčejně úplný dřevo, ale do role Nicka je naprosto přesně typově vybranej a díky tomu snad nikdy nebyl lepší. To samý se dá říct i o Tyleru Perrym, kterej tu má zdaleka nejlepší roli svojí kariéry, ze všech rolí minulých i budoucích. O perfektní Rosamunde Pike snad ani nemá cenu mluvit. Všem třem pak zdatně šlapou na paty Kim Dickens a Carrie Coon, pro kterou — fun fact — byla Margo dokonce úplně první filmovou rolí. 85 %

The Social Network (2010)
Od Fight Club asi nejlepší Fincher (?). Film, kterej od začátku chytne a nepustí, zejména zásluhou Sorkinova kulometnýho scénáře a hypnotický hudby pánů Reznora a Rosse (oba Oscary ve správných rukou). Komukoliv jinýmu by se tohle zákonitě muselo rozpadnout pod rukama.

90 % — Těch zbývajících deset procent si šetřím na další projekce.

Thor: Ragnarok (2017)
Začátek je kapku krkolomnej, ale pak se to docela příjemně rozjede. Velkým problémem je tradičně povinnost naroubovat příběh na dvacet dalších filmů. Polovina vsuvek by šla úplně jednoduše vynechat a ničemu by to nevadilo.
Větší odklon ke komedii kvituju, tahle série potřebovala změnu tónu jako sůl. Při pohledu na tržby to bylo jasně správný rozhodnutí, navzdory všem kritickým názorům. Věděl jsem, že mi Waititiho styl humoru sedí, takže mě ani jeho zmarvelizovaná forma neurážela.

Jinak jak už u většiny marvelovek bývá zvykem, akční scény vypadaly, jako kdyby je točil second unit director s nulovým zájmem o věc. Tady navíc přibyl místy i docela zvláštní střih. Celkově jsem se ale bavil. Třetí Thor je rozhodně lepší film než oba předcházející díly, Ant-Man nebo ultrašpatnej Strange. Na druhou stranu to ale nebyla zase taková zábava, abych film potřeboval v blízký době vidět znova. 70 %
672772
[b]Zodiac (2007) - Director's cut[/b] Po Mindhunterovi jsem dostal chuť zopakovat si Finchera a jako první padla volba logicky na Zodiaca. Viděl jsem ho jen jednou před lety a moc jsem si z něj nepamatoval. A je to fakt dobrý. Jde o hodně silnou a realistickou procedurálku. Historicky už to asi nemohlo být věrnější (jediná větší výtka by směřovala k vývoji Downeyho postavy), má to skvělý herce (zásluhou perfektního castingu) a výbornej dobovej soundtrack. Nicméně chápu, proč se film příliš nestrefil mainstreamu do vkusu. Díky polodokumentárnímu stylu působí i na Finchera poměrně chladně a štědrá stopáž klade velký nároky na divákovu pozornost. V rámci Fincherovy filmografie [b]80 %[/b] [b]Gone Girl (2014)[/b] V kině i doma jsem ji viděl shodně dvakrát. Není to ta nejlepší z pozdějších Fincherovek, ale nemůžu si pomoct, šíleně mě baví. Ačkoliv se oficiálně jedná o thriller, je Zmizelá především třeskutě vtipnou černou komedií, která je osídlená spoustou komických, přesto realistických figurek a jednou ultrasviní. Víc než kde jinde se tady projevuje Fincherův skvělej cit pro výběr herců. Affleck je možná obyčejně úplný dřevo, ale do role Nicka je naprosto přesně typově vybranej a díky tomu snad nikdy nebyl lepší. To samý se dá říct i o Tyleru Perrym, kterej tu má zdaleka nejlepší roli svojí kariéry, ze všech rolí minulých i budoucích. O perfektní Rosamunde Pike snad ani nemá cenu mluvit. Všem třem pak zdatně šlapou na paty [url=http://www.imdb.com/name/nm0225332/?ref_=tt_cl_%20t6]Kim Dickens[/url] a Carrie Coon, pro kterou — fun fact — byla Margo dokonce úplně první filmovou rolí. [b]85 % [/b] [b]The Social Network (2010)[/b] Od Fight Club asi nejlepší Fincher (?). Film, kterej od začátku chytne a nepustí, zejména zásluhou Sorkinova kulometnýho scénáře a hypnotický hudby pánů Reznora a Rosse (oba Oscary ve správných rukou). Komukoliv jinýmu by se tohle zákonitě muselo rozpadnout pod rukama. [b]90 %[/b] — Těch zbývajících deset procent si šetřím na další projekce. [b]Thor: Ragnarok (2017)[/b] Začátek je kapku krkolomnej, ale pak se to docela příjemně rozjede. Velkým problémem je tradičně povinnost naroubovat příběh na dvacet dalších filmů. Polovina vsuvek by šla úplně jednoduše vynechat a ničemu by to nevadilo. Větší odklon ke komedii kvituju, tahle série potřebovala změnu tónu jako sůl. Při pohledu na tržby to bylo jasně správný rozhodnutí, navzdory všem kritickým názorům. Věděl jsem, že mi Waititiho styl humoru sedí, takže mě ani jeho zmarvelizovaná forma neurážela. Jinak jak už u většiny marvelovek bývá zvykem, akční scény vypadaly, jako kdyby je točil second unit director s nulovým zájmem o věc. Tady navíc přibyl místy i docela zvláštní střih. Celkově jsem se ale bavil. Třetí Thor je rozhodně lepší film než oba předcházející díly, Ant-Man nebo ultrašpatnej Strange. Na druhou stranu to ale nebyla zase taková zábava, abych film potřeboval v blízký době vidět znova. [b]70 %[/b]
7 0
reagovat

Taxi Driver (1976)

Takhle, za mistrovský dílo bych to neoznačil, nemělo to na mě emociálně takovej dopad a "něco" mi tam ještě chybělo. Na druhou stranu úplně chápu, proč to pravidelně obsazuje vysoká místa na různých žebříčcích a proč by někteří řekli, že je to jejich oblíbený film. Hned napoprvé je vidět, že film má velkou hodnotu pro další a další zhlédnutí - a to obrovské množství témat a zákoutí lidského myšlení, kterých se to dotýká, o tom by se dalo diskutovat hodiny. :+
672752
Takhle, za mistrovský dílo bych to neoznačil, nemělo to na mě emociálně takovej dopad a "něco" mi tam ještě chybělo. Na druhou stranu úplně chápu, proč to pravidelně obsazuje vysoká místa na různých žebříčcích a proč by někteří řekli, že je to jejich oblíbený film. Hned napoprvé je vidět, že film má velkou hodnotu pro další a další zhlédnutí - a to obrovské množství témat a zákoutí lidského myšlení, kterých se to dotýká, o tom by se dalo diskutovat hodiny. *:+*
Taxi Driver (1976)
2 0
reagovat

Dundee

link

Tak nakonec by to měl být fake film, jen reklamní kampaň.
672738
http://screencrush.com/truth-behind-mcbride-dundee-movie/ Tak nakonec by to měl být fake film, jen reklamní kampaň.
Dundee
1 -1
reagovat
reaguje na: pepo
Stejně to mám u True romance, což je nejlepší tarantinovka a díky bohu že jeho scénář natočil někdo jiný.
672643
Stejně to mám u True romance, což je nejlepší tarantinovka a díky bohu že jeho scénář natočil někdo jiný.
672613
1 0
reagovat

The Post

Já tyhle malé velké příběhy mám ráda, pokud jsou vyprávěny zručným filmařem. Což Spielberg bezesporu je. Navíc má k ruce spolehlivého Toma Hankse a fantastickou Meryl Streep. Ještě před zhlédnutím jsem si myslela, že tu oscarovou nominaci dostala za zásluhy, ale ne. Čestně prohlašuji, že by bez ní ten film byl poloviční. Spotlight měl větší spád a emocionální dopad, ale Akta Pentagon dělají žánru čest a s ohledem na aktuální dění v USA mají jasné poselství. 8/10
672641
Já tyhle malé velké příběhy mám ráda, pokud jsou vyprávěny zručným filmařem. Což Spielberg bezesporu je. Navíc má k ruce spolehlivého Toma Hankse a fantastickou Meryl Streep. Ještě před zhlédnutím jsem si myslela, že tu oscarovou nominaci dostala za zásluhy, ale ne. Čestně prohlašuji, že by bez ní ten film byl poloviční. Spotlight měl větší spád a emocionální dopad, ale Akta Pentagon dělají žánru čest a s ohledem na aktuální dění v USA mají jasné poselství. 8/10
The Post
3 -1
reagovat
reaguje na: pepo
dlho som hľadal perfektné slovné spojenie na opis toho filmu a "najlepsia coenovka" sedí jak riť na šerbeľ :+
672632
dlho som hľadal perfektné slovné spojenie na opis toho filmu a "najlepsia coenovka" sedí jak riť na šerbeľ *:+*
672613
1 -1
reagovat
reaguje na: dreamy
U nás to ani nebude v kinech? WTF :(:-
672626
U nás to ani nebude v kinech? WTF *:(**:-*
672577
0 -1
reagovat

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)

Nebudem prvy ani posledny, kto to napise. Pretoze sa to proste pyta. Bilboardy su najlepsia coenovka za velmi dlhu dobu. McDonagh vsak aj tak ostava svoj a serviruje skvely film plny prekvapeni, humoru, napatia a najma neuveritelnych hereckych vykonov. Myslim, ze pripadne oscarove vyhry tu nemaju koho urazit. 9/10
672613
Nebudem prvy ani posledny, kto to napise. Pretoze sa to proste pyta. Bilboardy su najlepsia coenovka za velmi dlhu dobu. McDonagh vsak aj tak ostava svoj a serviruje skvely film plny prekvapeni, humoru, napatia a najma neuveritelnych hereckych vykonov. Myslim, ze pripadne oscarove vyhry tu nemaju koho urazit. 9/10
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
4 -1
reagují: Axis, kubqo
reagovat

The Place Beyond the Pines (2012)

Innartuovska mozaika s linearnym narativom. Pribehovo to posobi pekne epicky a navyse je to uzasne natocene, napisane, obsadene a najma zahrane. A ak podobne filmy skryvaju aj zopar prekvapeni, tak potesia o to viac. Jedina skoda, ze zaverecna katarzia nie je tak silna ako na nu bolo nasliapnute. Strateny poklad. 9/10
672612
Innartuovska mozaika s linearnym narativom. Pribehovo to posobi pekne epicky a navyse je to uzasne natocene, napisane, obsadene a najma zahrane. A ak podobne filmy skryvaju aj zopar prekvapeni, tak potesia o to viac. Jedina skoda, ze zaverecna katarzia nie je tak silna ako na nu bolo nasliapnute. Strateny poklad. 9/10
The Place Beyond the Pines (2012)
2 0
reagovat

Only the Brave !!

že me Kosinsky dostava vizualem sem uz vedel ale že mi vytlaci pomalu slzu... strasna skoda tech cisel na bom
672577
že me Kosinsky dostava vizualem sem uz vedel ale že mi vytlaci pomalu slzu... strasna skoda tech cisel na bom
Only the Brave !!
2 0
reagují: Muf
reagovat
in a valley of violence (2016)
65% - ti west ma za sebou the innkeepers (100%). timhle si jmeno taky nepokazil.  urcite lepsi jak brimstone.
672568
in a valley of violence (2016) 65% - ti west ma za sebou the innkeepers (100%). timhle si jmeno taky nepokazil.  urcite lepsi jak brimstone.
0 0
reagovat
panos cosmatos nezklamal. beyond the black rainbow je nejlepsi film na svete.
672508
[url=https://twitter.com/RottenTomatoes/status/955612441215254528]panos cosmatos[/url] nezklamal. beyond the black rainbow je nejlepsi film na svete.
1 -1
reagovat

Coco

Upřímně jsem se na film tolik netěšil, jelikož sláva Pixaru už není to co bývala. A to větší to pro mě bylo překvapení. Film má velmi dobré tempo a spoustu nápadů a hravých gagů. Samotný svět je velmi hezky udělaný a nechybí zde jistá pravidla. A asi do půlky je to standardní animák, který má krásnou vizuální stránku. Od druhé půlky, je to ta pravá pixarovka, kde se nekocháme jen nádherně udělaným světem, ale zasahují nás opravdu silné a přirozené emoce, které fungují až do konce, u jehož jsem zamačkával slzy. Opravdu moc krásně to ve finále graduje, že to upravuje dojem z roztahanější první poloviny. 8/10  PS: Doporučuji zůstat do konce titulků, protože pak jsem na plno pochopil proč tento film vznikl.
672492
Upřímně jsem se na film tolik netěšil, jelikož sláva Pixaru už není to co bývala. A to větší to pro mě bylo překvapení. Film má velmi dobré tempo a spoustu nápadů a hravých gagů. Samotný svět je velmi hezky udělaný a nechybí zde jistá pravidla. A asi do půlky je to standardní animák, který má krásnou vizuální stránku. Od druhé půlky, je to ta pravá pixarovka, kde se nekocháme jen nádherně udělaným světem, ale zasahují nás opravdu silné a přirozené emoce, které fungují až do konce, u jehož jsem zamačkával slzy. Opravdu moc krásně to ve finále graduje, že to upravuje dojem z roztahanější první poloviny. 8/10  PS: Doporučuji zůstat do konce titulků, protože pak jsem na plno pochopil proč tento film vznikl.
Coco
0 0
reagovat
tak vyhoreni Postu sem fakt necekal
672464
tak vyhoreni Postu sem fakt necekal
1 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se