Rok v kostce 2023 – 2. část: Kdo je herečkou roku a která scéna nám přišla nejvíc cool?
15:30 | 06.04.2024 |
Podle do_Oda nám redakční kostky trvají tak dlouho, protože jsme líná (a zaneprázdněná) banda, Cival by zase nabídl tuto interpretaci: chceme mít za uplynulým rokem poslední slovo. A tak tedy cyklus ocenění nekončí Českými lvy nebo Oscary, ale právě kostkou MovieZone. Vrhněme ji tedy do éteru podruhé v osmi dnech a pojďme se podívat, kdo byl podle redakce nejlepší herečkou uplynulého roku, která scéna nás ohromila, která vzrušila a jaký plakát nás nejvíce nalákal. Pro připomenutí první část:
PRVNÍ REDAKČNÍ KOSTKA S NEJ HERCEM ČI NEJPŮSOBIVĚJŠÍ SCÉNOU ZDE
NEJVÍC COOLERVOUCÍ SCÉNA
Redakční tip – Útěk před celým Spider-Versem
Osobní tip Civala: John Wick 4 v akci z božské perspektivy – U čtvrtého přímočarého akčňáku s nejdrsnějším psím páníčkem historie je potřeba neustále vymýšlet nové a nové atrakce. A ta, kdy se řádící Wick proháněl místnostmi a kamera nad ním poletovala a seshora obdivně hleděla na jeho akční skopičiny, vypadala opravdu famózně. A byla neotřelá i cool. Jen malinká škoda té její digitální povahy.
Osobní tip KarlaR: Slide po skle s pistolí ve Vyproštění 2 – Měl jsem to štěstí vidět dvojku Vyproštění v kině a Hemsworthova záchranná parádička vyburcovala celý sál k bouřlivému potlesku. John McClane by z tohohle odvážného i sakra chytrého tahu měl velkou radost.
Osobní tip Mr. Hlada: Kingley najde Ahmeda v The Covenant – Méně je někdy více. Když se seržant Kingley rozhodne vrátit do Afghánistánu, aby tu našel parťáka Ahmeda, objeví ho v horách a řekne mu „Máte tady hodně psů“, následuje jeden pohled a oba vědí, proč se Kingley vrátil, jaké nebezpečí se blíží a co je potřeba udělat. Bylo tam všechno o přátelství těch dvou i o dluhu, který je prostě potřeba splatit.
Osobní tip Rimsyho: Temná pohádka v On se bojí – Dosud poslední kousek Ariho Astera se nesetkal s takovým diváckým nadšením jako jeho předchozí kusy, což lze přičíst hlavně nevyrovnanosti značně rozličných kapitol. Jednu těsně za polovinou stopáže tvoří zhruba čtvrthodinová pasáž, v níž se Beau stane protagonistou stylizované divadelní hry, v níž za neustálého zlověstného hučení a střídání vizuálních stylů vidíme alternativní historii Beauova života. Hranice mezi skutečností a hrou mizí, zůstávají jen traumata.
Osobní tip do_Oda: Uhýbání se před Teslami v Nech svět světem – Druhá část kostky za mě patří především filmu Nech svět světem, který kdybych hodně chtěl, zvládnu využít do všech kategorií (nakonec jsem se krotil). A ano, samozřejmě, že by se daly vytasit ještě coolervoučtější pasáže z různých filmů, ale pokaždé by asi šlo o nějakou variaci něčeho, co už jsem viděl, kdežto ten horor a údiv ze sekvence, kdy se rodina vrací do města, jenom aby byla na cestě zničehonic atakována rozbitou umělou inteligencí v podání Tesly, to pro mě bylo něco nového, zároveň to bylo i lehce meta, protože snad jen o týden později se objevila zpráva, že Tesla potřebuje stáhnout dva miliony prodaných vozů v USA, aby opravila systémovou chybu v self-driving módu. Snad tenhle film nepředpověděl nic dalšího.
Osobní tip TedaGeorge: D´Artagnan se vrací s náhrdelníkem z Anglie ve Třech mušketýrech – Viděl jsem tu pasáž několikrát a pokaždé se mi při ní rozbuší srdce. D´Artagnan na koníkovi uhání do Paříže. Královna kolabuje, protože nemá unikátní náhrdelník a bude muset Ludvíkovi přiznat, že mu zahýbá. No a nakonec Constance cupitá po schodech a vidí svého nápadníka se šperkem od Buckinghama. A do toho ta hudba. Mušketýři se prostě povedli.
Osobní tip Croma: Poprava Marie Antonietty v Napoleonovi – Osud rakouské princezny a francouzské královny Marie Antonietty je všeobecně znám. Způsob, jakým jej Ridley Scott převedl na plátno, je ovšem dechberoucí. Kombinace hrůzy ze smrti a posledních zbytků hrdosti tváří v tvář zdivočelému davu i hrůzostrašné gilotině vás odzbrojí.
Osobní tip Jokola: Ochod Brada Pitta v Babylonu – Už během rozmluvy odcházejícího herce se svou známou ve foyer hotelu s drinkem v ruce na diváka padá neodbytný pocit konečnosti. Brad Pitt sice je nonšalantní štramák, v jeho postavě je ale znát smíření a silný smutek. Proto mi tato scéna rvala koule svou tragičností a tím, jak je po celou bolestivě dlouhou dobu výstupu do pokoje jasné, jak to skončí. A může za to hlavně famózní Chazellova režie.
Osobní tip krauseta: Test bomby v Oppenheimerovi – Explozi, která rozezvučela Imax mocným vibratem, předchází hodiny pečlivě budované tenze včetně deště a vtipech o tom, že by mohla následná řetězová reakce zničit svět. Omračujíci sekvence.
Registrace
- Komentovat a hodnotit filmy a trailery
- Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
- Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
- Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
Zapomenuté heslo
Přihlášení
Registrace
- Komentovat a hodnotit filmy a trailery
- Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
- Vytvářet filmové blogy
- Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
- Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry