Apple si posvítí na pád krále kryptoměn
13:00 | 24.11.2022 |
Kryptoměny a všechno kolem nich je jedna velká nafouklá bublina bullshitu, která pomalu ale jistě naštěstí začíná praskat. Asi nejzásadnějším v tomhle ohledu byl nedávný pád kryptoměnové burzy FTX vedené samozvaným králem kryptoměn Samem Bankman-Friedem. Údajně nedotknutelný 30letý byznysmen z Baham fenomenálně narazil, nyní dluží miliardy dolarů a v čele společnosti tak pochopitelně skončil. A teď o jeho fiasku vznikne film.
Práva na něj přitom získal (nebo se blíží zisku) Apple, který se o ně přetahoval ještě s Netflixem a Amazonem, nakonec to ale bude technologický gigant, který si na celou záležitost posvítí jako první. Snímek bude adaptovat knihu Michaela Lewise, slavného autora předloh k filmům Moneyball, The Big Short nebo The Blind Side, který mimo jiné s Bankman-Friedem strávil několik měsíců osobně, takže viděl do zákulisí víc než kdokoli jiný. Co je ale obzvlášť dobrá zpráva, že kolem projektu nekrouží nikdo jiný než režisér Adam McKay, který už má s žánrem bohaté zkušenosti. A kdyby to náhodou nedopadlo, láká projekt také tři Davidy: Finchera, Yatese a Heymana.
Nový film každopádně nebude jediný, kdo si na krach burzy a vůbec svět kryptoměn a ještě stupidnějšího vzestupu a pádu NFTs brousí zuby. V současnosti vznikají také další projekty od scenáristy Scotta Burnse nebo spisovatele Grama Moorea. Osobně pak čekám, že do pár let vzniknou i filmy o Twitteru a s trochou štěstí i pokračování Sociální sítě, kde je popravdě materiálu minimálně na pět dalších snímků o Zuckerbergovi a Metě.
P. S. snad si tvůrci uvědomují, že bez Margot Robbie ve vaně nemají šanci krypto nikomu vysvětlit, a tak už dávno probíhají jednání.
Registrace
- Komentovat a hodnotit filmy a trailery
- Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
- Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
- Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
Zapomenuté heslo
Přihlášení
Registrace
- Komentovat a hodnotit filmy a trailery
- Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
- Vytvářet filmové blogy
- Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
- Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
Inflace: náročné téma. Je potřeba rozlišovat cenovou a monetarní inflaci. Monetarní inflace je zvyšování množství peněz. Cenová inflace je zvyšování cen. Současné státní peníze mají vysokou nepředvídatelnou monetární inflaci, která způsobuje cenovou inflaci. Bitcoin má kódem danou, předvídatelnou, relativně nízkou monetární inflaci, která se snižuje a nakonec se ůplně zastaví. V ekonomice, která by používala bitcoiny, by to způsobovalo pomalý pokles cen, tedy cenovou deflaci, což je žadoucí. Hodnota naspořených bitcoinů se postupem času zvyšuje.
Těžba: opravdu dopručuju nastudovat, jak se vyrábí a distribuuje elektřina. Pro mě bylo dost mindblowing, když jsem zjistil, kolik nevyužitých přebytků je při výrobě a distribuci. Nepamatuji si přesná čísla, ale byly to desítky procent. Konkurence mezi těžaři způsobuje, že čím dál tím více využívají tyto přebytky, které by jinak byly ztraceny. A jak může těžba motivovat k novým instalacím obnovitelných zdrojů? Náklady na nové elekrárny jsou vysoké a bývají naddimezovány, aby pokryly budoucí růst poptávky. Mají tedy přebytky, které můžou prodávat těžařům, a získávat finance, které částečně pokryjí náklady. Nebo např. na skládkách po celé světě vzniká mnoho metanu, který je buď spalován nebo v horším připadě vypouštěn do ovzduší. Existuje projekt, který už těží bitcoiny z tohoto jinak nevyužitého zdroje. A takových příkladů je čím dál tím více...
Mainstreamová media: Vlastní je většinou subjekty, které ze současného finančního systému profitují. Že budou mít tendenci hejtit alternativu, ze které profitovat nebudou, je pochopitelné.
Jsme teprve na začátku. Podobně jako internet na začátku 90. let. Cože? E-mail? Proč bych to měl pouzívat, když funguje pošta a emailovou adresu stejně skoro nikdo nemá... Internetové firmy, které podvádějí klienty, no, ten internet, to je bullshit...