MZ Live Speciál o Clerks a Clerks 2 od Kevina Smithe
11:13 | 28.10.2022 |

Nejnovější MovieZone Live Speciál jsme si dali v trošku pozměněné sestavě a Imf tentokrát jen stříhal. Proč jsme se sešli před kamerou bez něj? Důvody jsou dva a jsou celkem jednoduché. Cival potřeboval otestovat techniku a Imf není extra fanda Kevina Smithe. Takže by nás přerušoval všetečnými dotazy a absurdními názory, jako třeba že Clerks a Clerks 2: Muži za pultem nejsou naprosté pecky.
Ano, tentokrát jsme projeli víceméně dva filmy. Kultovní černobílé Clerks, díky nimž se Kevin Smith dostal na filmovou mapu a jeho debut je dodnes považovaný za jeden z nejlepších nezávislých filmů devadesátých let. Dvojku pak natočil v době, kdy se jako filmař trošku hledal, ale naštěstí se mu povedlo najít se právě u ní.
Jako vždycky si nás můžete pustit na Youtube a audioverze najdete na Spotify, Podbean, iTunes a Google Podcast. MovieZone Live Speciál můžete ohodnotit i na CSFD a kdybyste nás chtěli podpořit, můžete to udělat na Patreonu.
Pusťte si náš dvě hodiny dlouhý Dotazový speciál
Nebo radši MZ Live Speciál o akční klasice Krvavý sport?
A nebo Na pivu s Civalem a zakladatelem MovieZone K0c0urem
O jedničce Clerks jsem se v předstihu doslechl, že je to hodně levné, hodně černobílé (v tehdejší mladické
nerozvážnostiblbosti pro mě byly B&W filmy - s pár čestnými výjimkami typu Schindler, Psycho, nebo Seven Samurai - no-goTudíž jsem se k filmu dostal až době, kdy v tv běželo první americké nezávislé léto (během něhož padl další z mých tehdejších předsudků o tom, že indie filmy jsou nudné konverzační artovky, nehodné mé pozornosti